Close

Mor Aura Özellikleri: Spiritüel Anlamı ve Kişilik

Radiant light aura rays purple sky and white fluffy clouds background with framed place for text

Radiant light aura rays purple sky and white fluffy clouds background with framed place for text

Aura: Duygu Durum Renklerin Kılavuzu

Renklerin aura özelliklerine geçmeden önce, aura kelimesinin kelime anlamına bir bakalım. Eski yunancada nefes ve esinti anlamına gelen olan aura, metafizik alt dallarından biridir. Canlıları ve nesneleri çevreleyen elektromanyetik ruh çekimi olarak tanımlanır. Ruh bilimciler auraları, eterik, duygusal, zihinsel, ruhsal olarak dört katmanda toplamışlardır. Chakra, adı verilen vücudumuzun güç merkezleri de aura ile uyumlu, birbirlerine bağlantılı bir şekilde çalışır. Auralar vücudu birçok renkte çevreleyerek enerji yayar. Renklerin tonu ve yaydığı enerjiler sayesinde kişinin ruh hali ve kişilik özellikleri hakkında yorumlamalarda bulunabilinir. Duygu durumu, ruh hali, uyku düzeni, beslenme şekillerine göre ve kişinin o günkü koşullarına göre değişim gösteren aura renkleri, vücudun hakimiyetini ele alır. Kırmızı renk aurası, hem fiziksel hem de zihinsel olarak gücü, cesareti ve özgüveni temsil eder. Aynı zamanda kırmızı auraya sahip olan kişiler, heyecanlı, tutkulu, maceracı özelliklere sahiptir. Turuncu renk aurasına sahip kişiler kendi fiziksel sınırlarını zorlamayı, potansiyellerini arttırmayı sever. Kendilerine yeni deneyimler arar. Sarı aura, özgüven ve zekayı temsil etmekle beraber sarı aurayla çevrelenen kişiler, çocuksu, eğlenceli, kendinden emin özelliktedir. Ruhun özgürlüğünü, cömertliğini dışa yansıtır. Seyahat etmeyi sevenler, hayatlarında deneyim arayanlar genellikle sarı auraya sahiptir. Yeşil auraya sahip olanlar, insanların fikirlerine önem vererek uyum ve dengeyi bir arada tutmayı sağlar. Fikirlerini ve düşüncelerini hızlı bir şekilde işler. Her zaman değişime açıp olup kendilerini geliştirmelerini sever. Asalet anlamına gelen mor aura<span style=”font-weight: 400;”> bir kişiyi çevrelediğinde kişinin maneviyatla yakınması anlamına gelir. Eğer, insanlarla duygusal ve güçlü bir bağınız varsa ya da insanlara yardım etmeyi seviyorsanız, mor auraya sahipsiniz demektir. Mavi renk, iletişimi kuvvetli, cesur net insanları temsil ederken pembe renk, merhameti, saflığı, kibarlığı temsil eder. Auramızın güçlü olması fiziksel ve bedensel sağlığımızla doğru orantılıdır. Auranız ne kadar zayıf ise hastalık ve negatif enerjiyi çekme olasılığınız o kadar artar. Aura okuma bilimsel yeterlilik ve olağanüstü bir yetenek ister. Renklerin oluşturduğu manyetik alanın şifresini ve altında yatan mesajları öğrenmek için kirlian fotoğraf biliminden faydalandığı gibi Numerolojiden de faydalanır. Her sayının belli bir rengi olup ayrı ayrı özellikleri kapsar. Auranın taban rengi kişinin yaşam yolu numarasıyla çözümlenir. 

Spiritüel Anlamı ve Kişilik
Spiritüel Anlamı ve Kişilik

Spiritüel Anlamı ve Kişilik

Spiritüel anlam olarak, ruhu huzura kavuşturmayı bilen iç dünya alanında kendisiyle barışık olmayı seçen, pozitif düşünebilme yeteneğine sahip olan kişiler için kullanılır. Kişi spiritüel gelişme ile kendini keşfetmeye, eleştirel olarak varoluşçuluğu anlamdırmaya çalışır. Kısaca, gelişim süreci, insanın çevre ve dünyayı anlama çabasıdır. Böylece kişi tahmin etmediği bir anda, daha önce hiç hissetmediği duyguları yaşar. Zihninin değiştiğine tanık olur. Bu bir spiritüel uyanış olarak adlandırılır. Ruhsal ve fiziksel değişimlerin meydana gelmesi, enerjinizde değişiklikler olması, duyu hassasiyeti gibi durumlar yükseliş ve uyanış belirtileri arasındadır. Bu, gerçek ruhsal spiritüel yolculuk sırasında manevi, her biri kendine has adımları temsil eden beş aşama vardır. 

 • Anlık bakış
 • Yakından inceleme
 • Yürüyüş (Yolu takip etme)
 • Yolu kaybetme
 • Yol ile birleştirme (Görme)

Bu uyanış sonucunda kişinin iç huzura erişmiş olması uyanışın en önemli bir belirtisidir. Spiritüel uyanış amalarında tinsel ve ruhsal bazı semboller de ilgi görür. Hamsa, Lotus çiçeği, Horos’un gözü, Buddha Heykeli, Mandala,Om, Yin Yang, Hayat ağacı, kuş tüyü, Pentagram yıldızı, Dharma tekerleği, uyanış aşamasında önemli sembollerdendir.

Psişik Yetenekler

 1. hissiniz kuvvetli mi ? Ya da olacak bir olayı önceden hissettiğiniz oldu mu? Rüyalarınız gerçek ve netliği barındırıyor mu ? İşte tam olarak kendi sınırlarını aşan, manevi ruha erişebilen, geleceği gören ve doğaüstü yeteneklere sahip olan kişilere psişik kişi olarak ifade edilir. Psişik insanların, ruhsal algıları daha derin ve daha yoğundur. Genellikle yalnız olmayı seçer. Hep bir arayış, hayatı düzene sokma eğilimindedir. Beş duyuları oldukça hassas olup sezgileri kuvvetlidir. Peki, nedir bu psişik yetenekler?
 • Telekinezi: Nesneleri hiçbir güç kullanmadan fiziksel olarak hareket ettirme becerisine denir.
 • Telepati: İnsanların zihinsel düşüncelerini okuyarak hiçbir kelime kullanmadan insanlarla iletişime geçme yeteneğidir.
 • Duru Görü: Halk arasında bilinen üçüncü göz durumudur. Varlıklara temas ederek bazı bilgi aktarımı sağlanmasına denir.
 • Empati: Kendinizi, karşınızdaki insanın yerine koyma becerisidir.
 • Kehanet: Geleceği bilme durumuna denir.
 • Biyoenerji: Enerji kullanılarak varlıkları iyileştirme yeteneğidir. 
 • Astral Seyahat: Bedenimizin evren boyunca seyahat edebilmesine denir. 
 • Kanalize: Ölüler arasında iletişim kurabilme dürtüsüdür. 
 • Enerji Şifası: Alternatif bir tıp dalı olan enerji ile iyileşme son yıllardaki önemini giderek arttırmıştır. Akupunktur, Reiki, Tai Chi bu yöntemlerden bazılarıdır.
 • Psikometri: Herhangi bir nesneye dokunarak, geçmişte o nesneye dokunmuş kişiler hakkında bilgi edinebilme yeteneğine denir. 
 • Duru İşiti: Beş duyu organınızı kullanmadan içsel olarak farkında olma durumuna denir. 
 • Otomatik Yazma: Doğaüstü ve ruhsal olarak yazma bilincinde olmadan yazılı belgeler oluşturabilme durumudur. 
 • Prekognisyon: Kişinin meydana gelecek olay ve durumları önceden sezebilme veya algılayabilmesidir. 
 • Dermo-Optik: Sadece dokunma yoluyla, deri aracılığıyla geleceği görebilme anlamında kullanılan bir terimdir.
Rahatlatıcı Yörünge Katmanları - Zihinsel Sağlık Uygulamaları
Rahatlatıcı Yörünge Katmanları – Zihinsel Sağlık Uygulamaları

Rahatlatıcı Yörünge Katmanları – Zihinsel Sağlık Uygulamaları

Günümüz modern şartlarında iyi olma halini arttırıcı, stresi en aza indirmeyi amaçlayan, kişiye rahatlatıcı etki sunan meditasyon müzik ile beraber uygulandığında insan yaşamını etkileyen müthiş bir deneyim hazzı sunar. Manevi ve ruhsal bir arınma sağlayan meditasyon kişinin farkındalık duygusunu geliştirir. Strese karşı beyin egzersizi olarak yapılan meditasyonun kişide yarattığı olumlu etkiler yüzyıllardır kanıtlanmış bilimsel bir gerçektir. Meditasyon faydaları: 

 • Kişinin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Vücut ile beyin arasında köprü oluşturarak denge sağlar.
 • Kan basıncını düşürür.
 • Stres, panik atak gibi ruhsal hastalıklar için bir panzehirdir. 

Yoga ise, Hindistanda çıkmasına rağmen yarattığı etki bütün dünyada yayılım göstermiştir. Yoga, bedeni ve ruhu daha iyi tanımak için yapılan hem sağlık hem de zihinsel açıdan önemli noktaya gelmiş önemli kişisel gelişim yöntemlerinden biridir. Sağlıklı yaşamı destekleyen yoga bedensel ve zihinsel rahatlama sağlayarak depresyon, kaygı bozukluğu, anksiyete, panik atak gibi durumları en aza indirir. 

Vücudun enerji akışını devreye sokan, kendine bir enerji alanı yaratan, kolay uygulanabilir olmasıyla dikkatleri üzerine çeken reiki, bedenin belirli bölgelerine eller konularak enerji aktarımının sağlanması ile yapılan bir terapi yöntemidir. Böylelikle tıkalı kanallar açılıp, insan enerjisi devreye sokularak ruhsal bir iyileşme sürecine gidilir. Japonya’da ortaya çıkan reiki, kişiye ruhsal şifa sağlayarak kişinin yüksek bilinç chakrasını açar. Reiki, ağrı dindirme, kanser vb. hastalıkların tedavisinde alternatif bir rol oynar. Kanser tanısı konan kadın veya erkek hastaların bu uygulamalara başvurma nedenleri kansere, kemoterapiye ve radyoterapiye bağlı ağrı, bulantı ve yorgunluk gibi şikâyetleri azaltma, bedensel ve sağlıklı zihne ulaşma, immün- bağışıklık sistemi destekleme, refah düzeyini yükseltme, hastalığın iyileştirme sürecine gidilme ve aynı zamanda yaşadığı duygusal durumu düzeltme ve stresi azaltmadır.

scroll to top