Close

Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün

Mükemmel Ciltler İçin 12 Ürün

Mükemmel Ciltler İçin 12 Ürün

Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün yüzünüzün adeta gençleşmesini ve yıpranmamasını sağlar. Cilt bakım endüstrisi istikrarlı bir şekilde gelişiyor ve yakın zamanda yavaşlayacak gibi de görünmüyor. Kabul edelim ki, her gün piyasaya yeni bir cihaz veya tedavi çıkıyor ve bu da zamanınızı, enerjinizi ve paranızı gerçekten nereye odaklamanız gerektiğini bulmanızı zorlaştırıyor.  Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün nelerdir?

Artık insanların bu günlerde cilt bakım rutinlerine nasıl yaklaştıklarına dair bir olay zinciri var: Bir tarafta düzenli olarak takip edilen 12 adımlı cilt bakım rutininiz olmalı, diğer tarafta ise önceki gece yüzüne makyaj mendili sürerek çıkaran bir kadın bu şekilde yatabiliyor. Bu yelpazenin neresinde olursanız olun (her iki örnek de ideal değildir), öğrenmek ve temel bilgilere geri dönmek için her zaman fayda vardır. 

Sabah rutini için yapmanız gereken bakım oldukça basittir. Uyanır uyanmaz yüzünüzü soğuk suyla yıkamaktan daha ferahlatıcı bir şey yoktur. Dermatologlara göre mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün arasında, nazik bir temizleyici kullanmalı ve çok sıcak su kullanmaktan kaçınmalısınız . Bu ürünleri satın alırken parapen içermeyenleri tercih etmeniz daha iyi bir cilt ürünü aldığınız anlamına gelmektedir. 

Cildinizi temizledikten sonra hemen bir yüz nemlendiricisi ile devam edebilir veya isterseniz nemlendirmeden önce bir antioksidan serum ekleyebilirsiniz. “Antioksidanlar, güneşe ve kirliliğe en çok maruz kaldığınız zaman olduğu için gün içinde kullanılmalıdır. Kolajen ve elastini (cildin yapı taşları) parçalayan ve DNA’yı mutasyona uğratan reaktif oksijen türlerine (yani serbest radikallere) neden olurlar. sarkık, donuk ve pigmentli cilde yol açar denilmektedir. Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün nelerdir?

Kuru veya karma cilt tipleri için C vitamini ve ferulik asit içeren nemlendirici bir serum ve yağlı ciltler için lekelerle mücadele etmek için akneye yatkınsanız hafif veya yağsız bir antioksidan serum önerilmektedir. Ekstra bir nemlendirme takviyesi eklemek istiyorsanız, hyaluronik asit, nemlendirici altına katman yapmak için harika bir seçenektir ve çoğu cilt tipinde işe yarar. Aynı zamanda diğer ürünlerle iyi bir şekilde birleşir ve cildinize uyumludur. 

Sıklıkla seçtiğiniz yüz nemlendiricisi cilt tipinize, endişelerinize ve kişisel tercihinize bağlıdır. Campbell, çoğu hasta için SPF 30 içeren bir tane önerir. Akneye yatkınsanız veya kızarıklık veya kahverengi lekeler varsa, yüksek konsantrasyonda niasinamid içeren bir nemlendirici iyidir çünkü iltihabı yatıştırmaya yardımcı olur ve zamanla kahverengi lekeleri hafifletir.

Son olarak, makyajınızı uygulamadan veya evden çıkmadan önce mutlaka sabah cilt bakım rutininizi güneş kremi ile tamamlamalısınız.

Cilt bakımında 12 etkili ürün

Cilt bakımında 12 etkili ürün için en çok temizleyici ve güneş kremleri kullanılmaktadır. Temizleyiciler ve nemlendiricilerden serumlara ve eksfolyantlara kadar piyasada cilt bakım ürünleri sıkıntısı yoktur. Ancak çok sayıda ürün varken – çeşitli içeriklerden bahsetmiyorum bile – cilt tipiniz için en iyi seçeneğin ne olduğunu bilmek çok zor olabilir.

Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
 • Monoibio Organik Yüz Temizleme Jeli – Tiare Normal Karma Ciltlere Özel – Vegan 250 ml MBC01 Yüz Temizleme Jeli Tiare
 • Monoibio Organik Nemlendirici Peeling Jel – Konjac Peeling Sivilce Akne Karşıtı Peeling – Vegan 100 ml MBC12 Peeling Jel Konjac
 • Monoibio Organik Günlük Cilt Bakım Kremi – Buriti Nemlendirici Güneş Koruyucu SPF 15 – Vegan 50 ml MBC08 Gündüz Kremi Buriti

Akneye meyilli, karma veya olgun görünen bir cildiniz varsa ihtiyaçlarınıza en uygun ürünleri seçmeniz önemlidir. Benzersiz cilt kusurlarına yönelik bir ürün kullandığınızda, etkili olma olasılığı daha yüksektir. Cilt tipiniz için en iyi cilt bakım ürünlerinin neler olduğunu öğrenmek için yazımıza okumaya devam edebilirsiniz.

Salisilik asit, gözenekleri açmak ve ölü cildi pul pul dökmek için işe yaramaktadır, bu da gözden geçirenlerin cildin daha pürüzsüz hissetmesini ve daha parlak görünmesini sağladığı bilinmektedir. Kullananlar, bu ürünü güçlü, her yerde eksfoliyan ve etkili leke tedavisi olduğu için övmektedir. Bununla birlikte, birçok yorumcu, bunun aşırı pul pul dökülmeye neden olabileceği ve çok sık kullanıldığında tahriş olmuş cilde yol açabileceğinden, bunun yalnızca haftada birkaç kez – talimatlara göre günde bir veya iki kez değil – kullanılması gerektiğini önermektedir.

Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
 • Bioderma Atoderm Cream 500 ml 3401399373466
 • CeraVe Köpüren Temizleyici Normal & Yağlı Ciltler Seramid İçerikli Yüz Vücut 473ml 3337875597357
 • Licape Gözenek Sıkılaştırıcı, Arındırıcı ve Yağ Dengeleyici Tonik 200ml 234561

Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün arasında uygun fiyatlı yüz temizleyicileri kokusuzdur, yani cildinizi tahriş etmez. Hatta cildinizin nemini dengelemeye yardımcı olan bir nemlendirici elemente sahiptir. Pek çok yorumcu, temizleyicinin derin bir temizlik sağladığını, ancak cildini soymadığını veya aşırı kuru hissetmesini sağlamadığını söylüyor. 

Hatta bazı insanlar, vücudun sivilceli diğer bölgeleri için etkili bir temizleyici olduğunu da vurgulamaktadır. Saf hidrokolloid yama, görünümlerini azaltmak için sivilceleri emmek ve çıkarmak için gece boyunca çalışır. Ayrıca lekeleri ek birikme veya toplamaya karşı korur. İnsanlar bu yamaların çoğu kusuru kapatacak kadar büyük olduğunu ve yapıştırıcının gece boyunca yüzünüzde kalacak kadar güçlü olduğunu söylüyor.

Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
 • The Purest Solutions Bha %2 Oil Control Toner & Siyah Nokta Hedefli, Yağlanma, Gözenek Dengeleyici Tonik TPS208
 • La Roche Posay Cicaplast Baume B5 100 ml- Kuru ve Tahriş Olmuş Ciltler için Onarıcı Bakım Kremi 3337872413018
 • Sinoz No:16 Leke Karşıtı Işıltı Verici Mucizevi Bakım Yağı 100 ML ST9198

Ayrıca, rahat ve oldukça yumuşak dokuludurlar. Çoğu yorumcu, bu yamaların zaten beyaz uçlu lekeler üzerinde en etkili yöntem olduğunu söylüyor. Lekeler erken evresindeyken bunları kullanmak o kadar etkili olmayabilir. Lekeler henüz tam iyileşmemiş iken kullanmak geçmeleri için etkili bir yöntemdir.

Bu arada, bambu kömürü ilavesi yabancı maddeleri çıkarmaya yardımcı olur. Bazı yorumcular bu nemlendiricinin cildinde biraz kuru bir his bırakabileceğini söylese de çoğu insan yüzlerine tazelenmiş, temiz bir his ve daha küçük görünen gözenekler verdiği için onu övüyor. Diğer yorumcular, nemlendiricinin cildinin beslendiğini hissettiren zengin dokusunu sevdiklerini söylemektedir.

Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
Mükemmel ciltler için tercih edilen 12 ürün
 • L’Oreal Paris Paris Yaş Uzmanı 30+ Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem 50 Ml 3600523473960
 • biperacosmetics Cilt Beyazlatıcı Krem Bipera Novas 100 ml Bprnvs02222
 • The Purest Solutions Gözenek Sıkılaştırıcı Ve Arındırıcı Tonik 200 ml (GLYCOLİC ACİD 5% AHA BHA) TPS104
scroll to top