Close

Alnı Dar Olan Kişiler İçin Kakül Modelleri

 

Bir kadın için güzelliğin en önemli detaylarından biri, doğru ve şık kakül modeline sahip olmaktır. İlk duyulduğu anda basit bir şeymiş gibi kulağa gelen kakül, yüzü oldukça fazla etkileyen bir detaydır ve mutlaka yüz tipine uygun olarak kesilmesi gerekir. Bunun için önce yüz tipinin ve alın genişliğinin değerlendirilmesi, daha sonra kakül tarzına karar verilmesi gerekir. 

Kakül bir kadını son derece hareketli gösteren bir detaydır. Son zamanlarda cilt kusurlarını saklamak için de kesilebilen kaküller, doğru uygulandığında gerçekten çok etkili sonuçlar verir. Her yüz tipi için farklı bir kakül modeli olduğu için, özellikle alnı dar olanlar için kakül kesiminde çok daha dikkatli olunmalı, burun şekli ile uyumlu bir kesim tercih edilmelidir. Alnı dar ve farklı yüz tipindekiler için kakül kesim önerileri şunlardır:

Yuvarlak Yüzde Dar Alın

Alnın geniş olması ne kadar sorunlu ise dar olması da o kadar problemlidir. Eğer dar alnınız ve yuvarlak bir yüzünüz varsa, kullanacağınız kakülün uzun ve gözlerinize kadar inen bir modelde kesilmesi gerekir. Çok kısa ve seyrek görünümlü kaküller, bu yüz tipine yakışmaz. 

Kare Yüzde Dar Alın

Sivri görünümlü kaküller bu yüz tipi için göze hoş görünmeyeceği için ortadan ayrılmış ya da yandan ayrılan ince uçlu kakül modelleri denenmelidir. Diğer bir alternatif olarak da kalın tutamlara ayrılan saç parçalarının alnın iki tarafına alınıp, uç kısımlarının ince formda kesilmesidir. Yüz formuna çok iyi tasarlanan ince uçlu kaküller en iyi sonucu verir. 

Oval Yüzde Dar Alın

Kakül için en uygun yüz tipi, dar alın olsa da oval yüzlerdir. Tüm kakül tiplerinin yakıştığı bu yüzlerde dar alına uygun olan kakül modeli seçilirken, kilo, boy ve tarz gibi konular dikkate alınmalıdır. Dış görünüşe göre de tercih edilebilen farklı şekillerdeki kakül stilleri, görünüşü direkt etkileyen unsurlardandır. Kirpik ve kaş arasında biten seyrek görünümlü kakül kesimleri, kişiye oldukça tatlı bir görünüm verir. 

Üçgen Yüzde Dar Alın

Dar alına sahip olup da üçgen formunda bir yüze sahip olanlar, aynı zamanda dar bir çeneye de sahiptir. Bu nedenle kesilen kakül tarzı çok iyi seçilmelidir. Yüz yapısının şeklinden dolayı saç uçlarına hacim kazandırmak gerekir. Yüz ile orantılı kesimler tercih ederseniz, çok daha hoş bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Bu tarz yüze sahip olanlar katsız kesimler ile kısa saç ve düz stillerden uzak durmalıdır.

Dar alına sahip olanlar için yüz ile simetrik görünüme sahip olması açısından her daim kakül kullanabilir. Özellikle yana yayılarak kullanılan ve asimetrik kesime sahip olan kaküller, elmacık kemiklerine kadar uzanırsa, harika bir görünüm sunar. Buna karşın asla düz uzanan stiller tercih edilmemelidir. Aksi halde kafanız, yüzünüzden çok daha büyük görünebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top