Close

Argan yağı İle kendinize İyi bakın

Fas’ta yetişen bir ağaç olan argan ağacından elde edilen argan yağı vücudumuza çok faydalıdır.İçinde bulunan mineraller ve vitaminler bakımından bize güzellik katar.Sağladığı faydalar gözle görülür niteliktedir.

Argan yağı ile saç, tırnak, yüz ve vücut bakımı yapılır. Vücudumuzun birçok farklı yerine fayda sağlamasının nedeni A ve E vitamini bakımından çok zengin olmasıdır. Argan yağının kullanımı ve faydalarını sizinle paylaşacağız.

SAÇLAR İÇİN ARGAN YAĞI

Argan yağını temiz saça uygulamalısınız. Saç diplerinize argan yağını uygulayıp bir süre masaj yapmalısınız. Temiz saça uygulanmasının nedeni saç diplerimizin daha açık olması ve yağın daha iyi emilmesinden kaynaklanır. Saç diplerinize yağ ile yeterince masaj yaptıktan sonra elinize biraz daha yağ alıp saç uçlarına sürün. Daha sonrasında saçınızı toplayıp ya da havluya sarıp bekletebilirsiniz. Ardından durulayın. Ayrıca duştan çıktıktan sonra saçlarınızın daha parlak ve bakımlı görünmesi için de saç uçlarınıza bir miktar sürülebilir. Bu şekilde kullanılan argan yağı saçlarınızı besler, güçlendirir ve hızlı uzamasını sağlar. Saç kırıklarının olmasını engeller. Saçınızın nem oranını dengelediğinden kepek oluşumunu engeller. Doğal bakım ve parlaklık sağlar. Ayrıca boyalı saçlar için boyanın daha uzun süre sağlıklı bir şekilde saçınızda kalmasını sağlar.

TIRNAKLAR İÇİN ARGAN YAĞI

Argan yağını tırnaklarınızda uygulamak için öncelikle küçük bir kâse alın. Bu kâsede limon suyunu ve argan yağını eşit miktarda karıştırın. Parmaklarınızı bu karışımın içinde 15 dakika kadar bekletin. Eğer tırnaklarınız çok kırılgan ve güçsüz ise bu uygulamayı haftada 1 kez yapabilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınız daha güçlü, sağlıklı ve parlak tırnaklara dönüşür. Ayrıca tırnak etrafındaki ölü derileri yumuşatır ve manikür yaparken size kolaylık sağlar.

YÜZ İÇİN ARGAN YAĞI

Temiz bir yüze uygulamalısınız. Elinize bir miktar argan yağını aldıktan sonra parmaklarınızı birbirine sürterek yağı biraz ısıtın. Daha sonra parmaklarınızla tüm yüzünüze masaj yaparak argan yağını uygulayabilirsiniz. Yağın bu şekilde uygulamasını gün içinde ya da gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Böylece yüzünüz daha sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüşe sahip olacaktır.

VÜCUT İÇİN ARGAN YAĞI

Vücudumuzda çatlak olan yerlere argan yağını uygulayabiliriz. Bunun için ilk olarak bir miktar argan yağını ısıtın. Vücudunuzda çatlak olan yerlere 10 dakika boyunca masaj yaparak cildinize yağı yedirin. Bu işlemden sonra yarım saat bekleyin ve ardından yıkayın. Bu işlemi çatlaklardan kurtuluncaya kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top