Close

Aslı Ateş: İnfluencer Olmaktan Hiç Pişman Olmadım

 

Son dönemlerin en trend mesleklerinden biri haline geldi İnfluencer olmak… Sosyal medyada giderek artan takipçi kitlesi ve alanındaki başarılı çalışmalarıyla gündeme gelen İnfluencer Aslı Ateş eniyikadin.com’dan Yaren Akay’a özel açıklamalarda bulundu. Ateş açıklamasında çok daha fazla kitleye hitap etmek istediğini söyleyerek İnfluencer olmaktan hiçbir zaman pişman olmadığını paylaştı.

eniyikadin.com / ÖZEL HABER
Yaren AKAY

İnfluencer Aslı Ateş eniyikadin.com’da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sosyal medya paylaşımlarında birden çok filtre kullandığını ancak bazılarının bu durumu abarttığını, sosyal medyada gördüğü kişilerle lansmanlarda karşılaşınca birbirlerine hiç benzemediğini söyledi.

İşte Aslı Ateş’in açıklamalarından satır başları;

Sosyal medyadan gördüğümüz kadarıyla Aslı Ateş’i tanıyoruz. Peki, gerçek hayatta Aslı Ateş kimdir?

Kısaca kendimden bahsetmek gerekirse 1995 İstanbul doğumluyum. Sanat ile iç içe bir geçmişim var. Lise zamanlarında güzel sanatlar lisesinde okuyarak 4 yıl boyunca piyano, keman ve opera ana sanat dalı üzerine eğitim gördüm. 2 yıl boyunca TRT Gençlik Korosunda korist olarak görev aldım. Müziği ve operayı çok sevmeme rağmen üniversite için farklı bir meslek dalı tercih etmek istedim ve Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünde 4 yıl lisans eğitimimi tamamladım. 2019 yazında ise mezun oldum. Üniversite hayatım boyunca belli tasarımlar ve çizimler yaparak desinatörlüğe merak saldım, kumaşların üzerine basılan desenleri çizmek benim için inanılmaz zevkli olsa dahi influencerlık kariyerim ağır bastığı için şuan sadece hobi olarak tasarım yapmaktayım. 

“ÇOK DAHA FAZLA KİTLEYE HİTAP EDEBİLMEYİ İSTİYORUM”

10 sene sonra kendinizi sosyal medyada nerede görüyorsunuz?

İşin arka planına baktığımızda sosyal medyada 5 yıllık bir geçmişim var. Bu süreçte ağır ve emin adımlarla ilerledim. Fakat artık geldiğim noktada kendimi pek çok konuda deneyim sahibi olarak görüyorum. Edindiğim tecrübe doğrultusunda daha hızlı bir şekilde kendimi geliştirebilmek ve içerik üretebilmek adına neredeyse her günümü buna yönelik çalışmalarla geçiriyorum. Önümüzdeki günlerde Youtube’ a ağırlık vererek sosyal medyadaki alanımı genişleteceğime inanıyorum. 10 yıl sonra ise şuan ki karakterimden ve kimliğimden ödün vermeden, çok daha fazla kitleye hitap edebilmeyi istiyorum.

“İNFLUENCER OLMAKTAN HİÇBİR ZAMAN PİŞMAN OLMADIM”

Şu ana kadar influencer olmaktan pişmanlık duyduğunuz bir an oldu mu? Sosyal medyada birçok kötü yorumla karşı karşıya kalıyorsunuzdur mesela bu durum sizi ne kadar etkiliyor?

Hayır, influencer olmaktan hiçbir zaman pişman olmadım. Aksine çok mutluyum. Dışarıda tanınmak, yanınıza sizi seven insanların gelip tanışmak istemesi, fotoğraf çektirmeleri, hayatıma bir yerden ortak olduklarını bilmek beni çok mutlu ediyor. Bu durum arttıkça insan kendini özel hissediyor ve motive oluyor. Kötü yorumlara gelirsek, işin garip yanı 132 bin kişiye hitap edip aynı zamanda çok az kötü yorum alıyorum. Ayda maksimum 3-4 kötü yorum geliyor. Bu da bana çok normal geliyor, her düşüncede insan takip ediyorken elbette kötü yorumlar da gelebilir. Ben hiçbir zaman başkalarının düşüncesini önemseyen bir insan olmadım. Benim için sadece ailemin ve arkadaşlarımın düşünceleri önemlidir, onun dışında dileyen herkes istediğini düşünebilir. Kötü yorumlar beni etkinlemenin yanı sıra sadece güldürüyor. 

Son zamanlarda influencer olmak isteyen gençlerin sayısı bir hayli arttı. Onlara vermek sitediğiniz bir tavsiye var mı? Nasıl influencer olunur?

Influencer olmanın ilk kuralı, fotoğraf çekilmeyi sevmeniz gerekiyor. Gittiğim her yere fotoğraf nerede güzel çıkar gözüyle bakıyorum, bazen dışarıya çıkarken yanımda 2 kombin daha hazırlayıp götürüyorum. Çünkü sosyal medyada iyi bir etkileşime sahip olmak istiyorsanız her gün en az 1 fotoğraf paylaşmanız gerekiyor. Bir de markalarla iş birlikleri işin içine girince ister istemez günde 2-3 fotoğraf çektirmeniz gerekebiliyor. Influencer olmak isteyenlere tavsiyem, yeni mekanlar keşfetmeye açık olun, gittiğiniz her yerde mutlaka bir kaç fotoğraf çektirin ve yapabiliyorsanız Youtube ve İnstagram’a aynı anda başlayarak hızlı yol kat edin. Fotoğraflarınızda üzerinizdeki markaları etiketlemeyi unutmayın ve başlarda her gittiğiniz, yediğiniz, aldığınız şeyi sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. İnsanların sizi takip etmesi için merak uyandırmanız gerekiyor, gerisi ise kendiliğinden geliyor. 

“KENDİME EN YAKIN GÖRDÜĞÜM FENOMEN İLAYDA OYMAK!”

Kendinize en yakın gördüğünüz fenomen isim kimdir? Bu tanıdimadığınız sadece takipleştiğiniz bir isim de olabilir.

Tabi ki İlayda Oymak! Pek çok konuda ortak yönümüz var ve sosyal medyada 3 yıldır takipleşiyoruz. Görüştüğümüzde ise birbirimizi iyi anlayabildiğimizi ve aynı ortak zevklere sahip olduğumuzu görmek bizim için büyük şans oldu. Şimdilerde ise haftanın minimum 2 günü beraberiz… O nedenle kendime en yakın gördüğüm tek fenomen İlayda.

Moda ve tekstil tasarımı okuyorsunuz bu bölümü seçmeye nasıl karar verdiniz ve şu an da kendi sektörünüzle ilgili bir projeniz var mı?

Modayı takip etmeyi çok sevdiğim için zevk alarak okuyabileceğim bir bölüm tercih ettim. Moda tasarım bölümü denildiğinde akla ilk gelen defileler oluyor tabi ama okurken yeri geliyor çizim yapıyor, kıyafet dikiyor, kumaşa boyalarla baskı yapıyor, ortaya bir koleksiyon çıkarmanız gerekebiliyor. İyi ki seçmişim dediğim bir bölüm ve ister istemez şuan ki influencer kimliğimle de çok uyumlu bir bölüm. Aslında kendi sektörümün tam içerisindeyim. İnstagram üzerinden pek çok kombin önerileri yaparak sezonu yakından takip ediyor ve ettiriyorum. 

Sizce sosyal medyada en başarılı isim kimdir? (Türk veya yabancı olabilir)

Sosyal medyada yabancı olarak Maja Malnar’ı, Türk olarak Duygu Özaslan’ı başarılı buluyorum. 

“SOSYAL MEDYADA FİLTREYİ ABARTANLARI LANSMANLARDA TANIMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM”

Daha önce sadece sosyal medyadan tanıyıp gerçek hayatta tanıştığınızda hayal kırıklığına uğradığınız bir isim oldu mu?

Elbette birden çok oldu diyebilirim. İsim vermem doğru olmaz ancak sosyal medyada herkes güzel filtreler, editler yaparak kendini değiştirebiliyor. Fakat bu işi abartan, kendini bambaşka insanlar yapan kişilerle lansmanlarda karşılaştığınızda tanımakta zorluk çekebiliyorsunuz. 

Aslı hanım gerçekten çok güzel bir kadın olduğunuz için sık sık sorulan bir sorudur size bu; güzellik sırlarınızı bizimle paylaşır mısınız? Sizce çekici bir kadının sahip olması özellikler nelerdir?

Çok teşekkür ederim, bence bir kadının her zaman bakımlı olması gerekiyor. Bu çevreye değil en başta kendine olan saygıdan olmalı. Saç, makyaj ve tırnaklar benim için öncelikli, her zaman bakımlı saç ve tırnaklara sahip olmaya özen gösteriyorum. Ve kesinlikle cilt bakımına özen gösterilmeli çünkü güzel bir makyaj için cildinizin sağlıklı olması gerekiyor ben bunun için cilt bakımımı evde kendim maskeler ve nemlendirici kremlerle yapıyorum. Bir kadını çekici yapan en önemli unsurun ise kaşlar olduğuna inanıyorum, kaşlar kesinlikle bakışları da etkiliyor o nedenle özen göstermemiz gerekenlerin başında kaşlarımızda geliyor. Sonuca baktığımızda ise her biri birbiriyle bağlantılı…

Son olarak eniyikadin.com ve Aslı Ateş’in kadın takipçilerine ne söylemek istersiniz?

Her bir kadının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Kadınların, istedikten sonra başaramayacakları hiçbir şey yok. Kendinize değer verin, özen gösterin, kimsenin kendinizden daha önemli olmadığını bilin ve herkese hak ettiği değeri verin. Çevrenizde az, öz ama kaliteli bir grup insan bırakın. Size mutluluk verenleri yanınıza alıp, enerjinizi düşüren insanları hayatınızdan çıkartın, işte o zaman gerçek huzuru ve mutluluğu yakalamanız çok daha kolay olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top