Close

Basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak hiç de zor değil

Basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için neler yapılmalı? Vücutta en zor incelme sağlayan bölgelerden biri olarak düşünülen basen bölgesinin incelmesini sağlamak o kadar da zor değil. Doğru egzersiz ve doğru beslenme yöntemleri ile basendeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Basendeki yağlardan kurtulmak için nelere dikkat edilmeli

Dış görünümüne önem veren bayanlar, kilo fazlası bulunan basen bölgesinde incelme sağlamak için spor yaparlar. Bölgesel kilo vermek en çok sıkıntı yaşanan konulardan biridir. Bölgesel zayıflayabilmek için doğru egzersizleri tercih etmek önemlidir.

Basen bölgesi için önerilen egzersizler

  • Vücut sağlığının her alanında etkili bir egzersiz olan yürüyüş basen bölgesi için de etkili bir spordur. Günlük olarak tempolu ve düzenli yürüyüş yapılması gerekir. Böylece hem basen bölgesindeki hem üst bacak bölgesindeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.
  • Her gün düzenli olarak yapılan koşularda basen bölgesinde incelme sağlar.
  • Omuz hizasında bacaklarınızı yanlara doğru açın. Elleriniz ise göğüs hizasında önde olmalı. Çömelir gibi dizlerinizi yavaşça kırın ve aynı hizada doğrulun. Ayakucunda doğrulmanız gerekir. Bu hareketin günlük olarak 10-15 defa tekrar edilmesi durumunda basen bölgesinde zayıflama sağlanır.

  • Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kollarınızı ayak parmaklarınıza değdirip doğrulun. Elinizi ayakucunuza doğru değdirirken bacak pozisyonunuzu bozmamaya çalışın. ( kendinizi fazla zorlamadan ) Böylece; basen, kalça ve bacak bölgeleri çalışır.
  • Yan olarak uzanın ve altta kalan kol dirseğinizi kafanıza koyarak üst bölgenizin yukarıda kalmasını sağlayın. Üstte kalan elinizi ise belinize koyun. Bacaklar düz ve vücut hizasında olmalı. Üstteki bacağı düz olarak kaldırıp indirin. 10 defa hareketi aynı pozisyonda devam ettirin. Sonrasında diğer tarafa dönerek aynı döngüyü uygulayın ve 10 defa da bu yönde hareketleri tekrar edin.

Basen eritme konusunda beslenmenin etkisi

Basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için düzenli egzersizin yanı sıra, tüketilen besinlere de dikkat edilmesi önemlidir. Egzersiz ile birlikte bazı besinlerin azaltılması veya hiç tüketilmemesi basen sorunlarının çözümünü hızlandırır.

Basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için; aşırı yağlı yiyeceklerin tüketilmemesi, margarin yerine hakiki zeytinyağı tercih edilmesi, protein ve sebze dengesinin iyi kurulması, karbonhidratlardan uzak durulması faydalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top