Close

Gözaltı morlukları ile baş etmenin yolları

Gözaltında oluşan morluklar, yüz bölgesinde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Gözaltı morlukları; cildin yorgun görünmesine neden olur. Kozmetik ürünler kullanarak gözaltı morluklarını kapatmaya çalışmak da maalesef yeterli olmuyor. Bitkisel yöntemlerle gözaltı morluklarından tamamen kurtulmak ve cildin doğal görüntüsüne kavuşmasını sağlamak mümkün.

Gözaltı morluklarından nasıl kurtulması gerektiği, özellikle kadınların merak ettiği problemlerden biridir. Gözler; hiç şüphesiz yüzün en güzel ve etkileyici bölgesidir. Göz altımorlukları ile bu güzel görüntüye gölge düşmesi kadınların pek hoşuna gitmez. Gözaltı morluklarından bitkisel yöntemlerle ile kurtulabilirsiniz.

Gözaltı morluklarını tedavi edici bitkisel yöntemler:

  • Yeşil çay ve elma kabuğu: 1 tatlı kaşığı yeşil çayı kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Bir pamuk yardımı ile yeşil çayı gözaltı bölgesine iyice yedirin. Sonrasında elma kabuğunu gözaltı morluklarının bulunduğu bölgelere yerleştirin ve bir süre bekleyin. Yatmadan önce düzenli olarak uygulayacağınız bu yöntem, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olacaktır.
  • Atkestanesi, bal, ozon yağı: Önce 3 çay kaşığı atkestanesin iiyice ezmeniz gerekiyor. Cam bir kâsenin içine; 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı ozon yağı ve ezilmiş haldeki 1 çay kaşığı atkestanesini ekleyerek güzelce karıştırın. Elde edilen karışımı gözaltı morluklarınıza sürerek bir süre bekleyin ve sonrasında yıkayın.
  • Patates, limon suyu ve badem yağı: Patatesin gözaltı morlukları üzerindeki etkisi halk arasında da bilinir. 1 adet patatesi rendeleyerek gazlı bezin içinde yarım saat bekletin. Daha sonra,1 tatlı kaşığı patates rendesi, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağını karıştırarak göz altınıza sürün.
  • Patates, maydanoz: Rendelenmiş yarım patatesin, iki çay kaşığı maydanoz ekleyerek tahta kaşık ile karıştırın.  Bu karışımı ayrı ayrı 2 adet gazlı bezin üzerine paylaştırın. Gazlı bezi, gözaltı morluklarınızın üzerine yerleştirin ve yaklaşık 5-10 dakika bekletin. Düzenli olarak haftanın 3 günü kullanılması önerilir. 

Gözaltı morluklarından tamamen kurtulmak için yukarıda belirtilen yöntemlere ek olarak; uyku düzenine dikkat edilmesi ve bol su tüketimi de önemlidir.

Gözaltı morlukları konusunda ileri boyutta sıkıntılar yaşanıyorsa, vitamin eksikliği söz konusu olabilir. Bunu anlayabilmek için de uzman bir doktordan destek almanız faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top