Close

Dudak Büyütmek

Birçok kadın dolgun dudaklara sahip olmak isteyebilir. Hemen hemen her insan dolgun dudakları çok daha güzel ve çekici bulur. Hem canlı hem de dolgun görünüm, dudaklar için sık sık tercih edilen, istenen bir görüntüdür. Bu canlı ve dolgun dudaklara cerrahi operasyonlara gerek kalmadan sahip olmak ise çoğu kadının hayalidir. Hem maliyeti hem de ameliyat sonrası sorunlar nedeni ile dudak dolgunlaştırmak için estetisyenlere başvurmak istenmeyen kişiler, evlerinde doğal yöntemler ile dudaklarını dolgunlaştırabilirler. Evinizde uygulayabileceğiniz dudak egzersizleri ve dudak canlandırıcı kürler ile dudaklarınızı hem olduğundan daha canlı hem de daha dolgun bir görünüme kavuşturmak çok kolay olabilir. İnsanların dudaklarının formu, kalınlığı ve şekli, kişiye göre fark eder. Ancak dudakları daha dolgun ve canlı bir görünüme kavuşturmak da birçok insanın isteyebileceği bir şeydir.  

Dudaklar zamanla dolgun görünümünü ve sıklıklarını kaybedebilir. Bunda kullanılan kozmetik malzemelerinin ve gerçekleştirilen cerrahi operasyonların etkisi büyüktür. Tüm bunların yanında dudaklara bakım uygulamamak da bu sorunlara yol açar. Dudaklarınızın eski canlı ve dolgun görünümüne kavuşmasını kısa süre içerisinde sağlayabilirsiniz. Cerrahi operasyonlara ve büyük miktarda paraya ihtiyaç duymadan dudakları kalınlaştırıp, dolgunlaştırabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Egzersizler

Dudakların daha dolgun ve daha canlı görünmesi için yapılacak olan egzersizler oldukça faydalıdır. Hem dudaklarınızı istediğiniz görünüme kavuşturacak hem de daha sağlıklı hale getireceksiniz. Dudak dolgunlaştırmak için yapacağınız egzersizleri düzenli olarak gerçekleştirmek ve sabırla ara vermeden uygulamak sizleri kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşturur.

Dudakları dolgunlaştırmak için sık sık yapılan egzersizler arasında öpücük ve gülümseme egzersizleri gelir. Dudaklarınızın üzerine iki parmağınızı yerleştirerek öpücük atın ve sonrasında da gülümseyerek üfleyiniz. Böylece dudaklarınız büzülür, dudak kaslarınız çalışır ve zaman içerisinde dudaklarınız çok daha dolgun bir görünüme kavuşur. Dudak dolgunlaştırma hareketini gün içerisinde 10 ya da 15 kere tekrarlayınız. Aksatmadan dudak dolgunlaştırma hareketini yaparsanız kısa sürede dudaklarınızda oluşan farkı göreceksiniz.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için gerçekleştireceğiniz bir diğer egzersiz de dudaklarınızı kapatıp gülümsemeye çalışmaktır. Bu egzersizi gerçekleştirirken ağzınız kapalı gülümser pozisyonda beş saniye bekleyiniz sonra dudaklarınızı normal pozisyonlarına getiriniz. Bu egzersizi de günde on defa gerçekleştirmeniz kısa dudaklarınızı istediğiniz görünüme kavuşturabilir.

Dudakları daha dolgun ve sağlıklı hale getirecek üçüncü etkili egzersiz de dudaklarınızı çember yapıp (o harfini söyleyecekmişsiniz gibi) ve öne doğru uzatınız. Daha sonra yirmi, yirmi beş saniye bu şekilde bekleyiniz ve ardından dudaklarınızı eski haline getiriniz. Tüm bu egzersizlerle kısa zaman içerisinde dolgun ve canlı dudaklara kavuşacaksınız.

Dudak Bakımı

Tüm bu egzersizlerin dışında dudaklarınıza düzenli olarak bakım yapmak da dudaklarınızın dolgunlaşması için yardımcı olur. Dudaklarınızı gün içerisinde sık sık nemlendirmeniz ve haftada bir defa dudaklarınıza peeling uygulamanız dudaklarınızı daha sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşturur. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top