Close

Fastjel Ve Kullanım Alanları

Basit ağrılardan ve kas spazmlarından kurtulmak için Fastjel krem sıklıkla kullanılır. Ağrı giderici üç bileşenle, sırt ağrısı, kas ve eklem ağrısına kadar birçok ağrı tipine karşı etkilidir. Uygularken hafif şekilde masaj yapmanız durumunda daha fazla etki sağlayabilir. FastJel belli ağrı tiplerini iyi gelebilir;

  • Sırt ağrısı, kas ve eklem ağrısını hafifletmek için idealdir.
  • Artrit ağrılarının hafifletilmesi ve diğer küçük ağrıların giderilmesini sağlar.
  • Burkulmaların ve çürüklerin yatıştırılması için kullanılır.
  • Eklem ve sırt ağrısına anında müdahale edilebilmesi için taşınabilir tüplerle de satılır.

Fastjel kremler küçük ağrıları giderebilir. Araştırmacılar Fastjel’in cilde uygulandığında, vücudun doğal soğutma sistemini uyardığını ve kronik, sinirle ilgili ağrının engellenmesine yardımcı olduğunu söylüyor. Yani bu ürün kasların ve eklemlerin küçük ağrılarını ve spazmlarını tedavi etmek için kullanılır. Fastjel cildin serin ve sonra sıcak hissetmesine yardımcı olarak çalışır.

Kronik ağrı kullanımı için güvenli ağrı kesiciler bulmak zaman zaman oldukça zor olabiliyor. Kronik ağrıların tedavisi son derece zor ve bu soğutma etkisinin bu kadar büyük bir fayda sağlaması kronik ağrılar açısından beklenmedik bir gelişme. Soğutma ilaçları binlerce yıldır kullanılır. Örneğin, soğutma maddesi mentol içeren nane yağı geleneksel bir Çin salvasıdır. Fastjel gibi ürünler, bunun tahriş ve iltihabı serinleten modern versiyonlardır. Ancak bu tür kremler akut ağrılar için daha etkilidir, yani, yanık veya çekilmiş kas gibi doğrudan doku hasarından kaynaklanan ağrılarda oldukça etkilidir.

Fastjel Kronik Ağrılarda Ne Kadar Etkili?

Nöropatik veya sinire bağlı ağrıyı tedavi etmek çok daha zordur, çünkü yaralı sinirlerin kendileri harici bir etki olmadan ağrı sinyalleri üretir. Bu tip kronik, sinire bağlı ağrı üzerine yapılan araştırmalar, sinyaller beyne ulaşmadan önce ağrı nöronlarının aktivasyonunu kesmeye odaklanmıştır.

Bu ağrının nasıl ortaya çıktığı gizeminin çoğu, cildin altındaki karmaşık duyu nöronları ağında yatar. Farklı nöron tipleri farklı sıcaklık, basınç ve ağrı seviyelerini tespit eder, bu bilgiyi omuriliğe ve beyne gönderir. Sıcaklığa duyarlı belirli bir nöron seti içinde, serin ama buz gibi soğuk olmayan sıcaklıklara yanıt vermek üzere bağlanan bir protein reseptörü bulunur. Örneğin, hafif bir esinti, bu proteini aktive ederek, duyu siniri boyunca omuriliğe bir aksiyon potansiyeli göndererek daha sonra beyne aktarılır ve hoş bir uyuşma hissi üretir. Fastjel diğer daha aşırı duyusal reseptörleri bırakmaktan kaçınarak fayda sağlamayı amaçlıyor. Herhangi bir yolun veya herhangi bir tedavinin her türlü ağrı üzerinde işe yaraması çok olası değildir, fakat Fastjel spesifik kas zedelenmeleri ve genel geçer eklem ağrılarını gidermek konusunda oldukça başarılıdır. Eğer spor yapıyorsanız ya da kronik eklem ağrılarından mustaripseniz, yanınızda bir tüp bulundurmanız faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top