Close

Bebeğiniz için en güzel hediye gebelik albümü

Bebeğiniz için en güzel hediye gebelik albümü

beautiful little boy sitting by the window

Hamilelik, kadınlar için başka bir şeyle kıyaslanamayacak kadar çok özel, çok nadide bir süreç. Her anı değişim ve gelişim dolu bu süreci yazarak ya da fotoğraflarla sonsuza kadar yaşatmak,  ölümsüz kılmak fikrini düşündünüz mü hiç? Her detayını sizin hazırladığınız bir gebelik albümü düşünün. Hem sizin için hem de bebeğiniz için eşi bulunmaz bir hediye olacak bir gebelik albümü hazırlamak aslında çok basit…

HER ÖZEL ANI YAZARAK ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN

İlk etapta bir defter satın alabilir ya da kendiniz bir defter oluşturabilirsiniz. Hazır satılan albümler yerine kendi emeklerinizle hazırlayacağınız bir albüm muhakkak daha değerli ve size özel olacaktır. Defterinizin sayfalarının çizgisiz olmasının albümünüzü oluştururken işinizi kolaylaştıracağını unutmayın. İster rengârenk kâğıtlar kullanın ister beyaz sayfaları kendiniz renklendirin, tercih size kalmış. Sayfalara hislerinizi, düşüncelerinizi, heyecanlarınızı, kaygılarınızı, hamileliğiniz boyunca her ne yaşıyorsanız onları yazarak doldurabilirsiniz. Bir bebek sahibi olduğunuzu öğrendiğiniz ilk andan itibaren duygu ve düşünce namına size ait ne varsa bu albüm her şeyi yansıtmalı. 

FOTOĞRAFLAR O ANLARI TEKRAR YAŞATACAK

Fotoğraflarla süslenecek bir gebelik albümünün ilk sayfasını bebeğinizin ilk fotoğrafına ayırmanız en doğrusu olacaktır. Kapağı açtığınızda ilk karşılaşacağınız görüntünün bebeğinize ait bir ultrason fotoğrafı olması, size her defasında o gün ki heyecanlarınızı hatırlatacak, tüm güzel anıları tekrar yaşatacaktır. İlk ultrason fotoğrafının altına o günün tarihiyle beraber, hamile olduğunuzu nasıl öğrendiğinizi, öğrendiğinizde neler hissettiğinizi yazabilir, o güne özel olduğunu hissettiğiniz bir renk ile sayfayı renkli bir hale getirebilirsiniz.

BEBEĞİNİZİN BABASIYLA TANIŞMA ANI

Oluşturacağınız gebelik albümü sizin ve bebeğiniz arasındaki bağı yansıttığı kadar bebeğinizin babasına ait izler de taşımalı. Örneğin hamile olduğunuzu bebeğinizin babasına ilk nasıl söylediniz, öğrendiğindeki tepkisi ne oldu, belki o anın fotoğrafını çekebilir ve bunun için de bir sayfa ayırabilirsiniz. 

AYLIK DETAYLAR

Hamilelik süresince aylık yapılan rutin kontrollerin sonrasında bebeğinizi görmenin ve kalp atışlarını duymanın siz anne babasında yarattığı anlam yoğunluğunu albümünüze mutlaka kaydetmelisiniz. Ayrıca her aya ait birer boydan fotoğraf ile albümünüzü renklendirebilir, böylelikle dönüp baktığınızda bebeğinizin karnınızdaki gelişimini, karnınızın ne kadar büyüdüğünü rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Unutmayın ki, hiçbir an geri gelmeyecek ve kayıt altına aldığınız her detay, size ve bebeğinize ömür boyu hediye olarak kalacak. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top