Close

Burçların Yükseleni

Astronomik olarak kişinin doğum haritasında ufuk çizgisine yükselen takım yıldızını temsil eden yükselen burcunuzdur. Yükselen burç bir bakıma kişinin benliğinin, içsel dünyasının dışa açılan kapısını temsili ve dışa vurumudur diyebiliriz. Yükselen burç kişinin dışarıda görünmesini istediği hali bir nevi dışarıya karşı kişinin taktığı maskesidir de denilebilir. Ancak biliniyor ki dışarıda iken takılan bu maskeler kişinin kim olduğunu tam olarak belki de hiç göstermez. Takılan bu maske kişinin kendisi ve çevresi ile arasına koyduğu bir duvardır. Bu duvardan bakarak dünyayı anlamlandırırız ve diğer insanların da bu duvara yansıdığı şekilde bizi görmesini isteriz. Takılan bu maske ile kişiler görünmek istedikleri gibi görünürlerken diğer taraftan da dış dünyayı da buna göre yorumlarlar. Aynı zamanda yükselen burç kişinin fiziksel özelliklerini de tanımlamak için kullanılır.

Burç Yükseleni Önemi

Yükselen burcunu bilmek en az burcu bilmek kadar önemlidir. Astroloji yorumlarında sadece ana burç yorumu değil kesinlikle yükselen burcun yorumu da okunmalı, dinlenmelidir. İşinin ehli bir astrolog bu durumu okuyucuna mutlaka önerir. Hatta bazı ünlü astrologlar günlük, haftalık, aylık, yıllık burç yorumlarında kişinin yalnızca yükselen burcunu okumasını söyler. Duygu durum burcu olan yükselen burçlarının kişinin burç yorumunu ortaya çıkarttığını savunurlar. Yükselen burçlar uzun bir süre kişinin içerisinde bulunduğu durumu belirlerler. Kişi kendi ana burcuna dönüşene kadar yükselen burcunun yolunu yürümelidir. Yükselen burç kişinin benliğinin dışarıya doğru açılan kapısıdır da aynı zamanda. Bu durumu şöyle özetleyebiliriz. Yükselen burçları evinizin dış kapısı olarak düşünün ışıl ışıl, rengarenk, asil ve güçlü görünümlü bir dış kapı tercih etmiş olun. Dışarıdan bakanlar durumdan gayet memnun, bir sorun olduğunun farkında değil kimse. Ancak kapı açılıp da içeriye girince sizi ne bekleyecek. Kim bilir? Yalnızca siz. Belki kapıdan çok daha farklı karanlık bir ev, yıkık dökük bir oda, siyah eşyalar, ıssız bir oda ya da zevkinize göre rengarenk ışıl ışıl evler… Bu durumu yalnızca siz bilebilirsiniz. İşte burcunuz ve yükselen burcunuz da aynı bu evin dış kapısı ve evin içerisi gibidir. Yükselen burç kişinin karakterini yansıtır da denilebilir. Her kişinin kendine has yanlarını duygusunu düşüncesini tanımlar. Yükselen burç ana burç ile bir araya geldiği zaman çok daha anlamlı olur. Kişinin ana burcu ve yükselen burcu birlikte dikkate alınarak okudunduğu zaman kişinin derinliklerinde yatan tüm gizemler ortaya çıkabilir.

Yükselen Burcun Özelliği

Yükselen burç kişinin gizemli yanlarını açığa çıkartırken, karakterini ve insan ilişkilerini de ortaya koyar. Burç haritalarına, yıldız haritalarına bakarak bir kişinin ana burcu yükselen burcu ve diğer etmenlerde dikkate alınarak okunacak olan yıldız haritaları kişinin derinliklerini ve yetkinliklerini açık bir şekilde ortaya koyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top