Close

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadınları güçlü kişilikleriyle bilinirler. Oğlak erkeklerinden daha temkinli ve kuşkuludurlar. Bu burcun kadınları oldukça hırslı bir yapıya sahiptirler. Mesleklerinde ilerlemeleri gerekiyorsa istikrarla ilerlerler. Hatta eşleri düzgün bir hayat yaşamıyorsa onları mutlaka yola getirirler. Çocuklarına disiplinli davranırlar. Onların eğitim hayatlarında iyi bir eğitim sağlarlar. Oğlak burcu kadınları sağlam iradeli olup, yaşantılarında oldukça olgun bir yapıya sahiptirler. Şunu da söylemek gerekir: Oğlak kadınları yaşları ilerledikçe olgunlaşan karakterdedirler. Onların bu yönlerine hayran olmamak mümkün değildir. İçten içe romantiktirler ama bunu dışarıya asla belli etmezler. Geleneklerine bağlı bir burçtur ve kuralları asla çiğnemezler. Oğlak kadınlarının eşleri, mutlaka sıra dışıdır; sıradanlık onlara göre değildir. Oğlak burcu kadınları geleceğini garanti altına almak endişesiyle yaşarlar. Ailesine oldukça düşkün olup, onların hakir görülmesine asla tahammül edemezler. 

Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri

22 Aralık- 19 Ocak tarih aralığında doğan oğlak burçları toprak öncü dişidir. Yönetici gezegenleri; Satürn(Uranüs)’tür. Karakterist özellikleri ise şöyle sıralanabilir: Nazik,      güvenilir, kararlı, tutkulu, kesin tavırlı, tutucu, özenli, sabırlı, disiplinli, cimri, katı görüşlü ve düzenlidir. Savaştan ve düşman toplamaktan hoşlanmazlar. Bu yüzden kimsenin hatasını açıkça yüzüne vurmazlar. Geneli fazla konuşmaz ve dedikodu ettiği görülmez. İnsanlar ona gelip akıl danışmadığı müddetçe, kimseye akıl verme taraftarı olmazlar ve kimsenin işine karışmazlar. İhtiraslı ve hırslıdırlar. Oğlak burcu kadınlarının geneli, fiziksel olarak çok göze batmazlar. Çoğunluğu gençlik çağlarında yaşlarından daha büyük gösterirler. Orta yaşlarından sonra ise bu burcun kadınlarının gençleştiklerini görebilirsiniz. Çocukluk zamanlarında sıkça hasta olmalarına nazaran, büyüdükçe daha az hasta olurlar ve kuvvetlenen bir yapıya sahiptirler. Oğlak kadınları her şeyde inatçı oldukları gibi hastalıklarda da aynı tavrı takınırlar. Oğlak kadınına tavsiye verecek olursak; daha çok hoşgörülü olmaları onlar için daha iyi olur. Her şeyi gereğinden fazla ciddiye almamayı öğrenmelidirler. Hayatta kendilerinden başka da güvenilecek insanlar var olduğunu bilmelidirler. 

Oğlak Burcu Kadınının Uyumlu Olduğu Burçlar

Oğlak burcu kadınları aşk hayatında; Boğa, Yay  ve Başak burçları ile uyumludurlar. Evlilikte ise; Boğa ve Aslan burcundan yana uyum içerisinde olabilirler. Arkadaş olarak en iyi anlaştığı burçlar; Aslan burçları ve Koç burçlarıdır. Sabır ve disiplin gerektiren işlerde patron konumunda olursalar çok başarılı olurlar. Bu burcun kadınları; yöneticilik, mühendislik, şeflik gibi mesleklerde kendilerini ifade edebilirler. Matematiksel konularda, kimya ve astronomi, tıp ve politika alanlarında başarılı olabilirler.

Oğlak Burcu Kadınının Sağlık Sorunları

Oğlak burcu kadınlarında; kemikler, dişler ve ortopedik sorunlar sağlık yönünden en çok sıkıntıya düştüğü konulardır. Romatizma ağrıları çekebilirler. Bunun yanı sıra deri hastalıkları, sivilce ve egzama gibi hastalıklarda bu burç kadınında sıklıkla görülebilir.

Hastalıklara karşı oldukça dayanıklı bir bünyeye sahiptirler. Hasta olduklarında kolayca kimseye belli etmezler. Kendilerine dikkat ederler, hemen doktora gitmezler. Eğer doktora gitmeleri çok gerekliyse, bunu kendi başlarına halleder kimseyi rahatsız etmezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top