Close

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu 22 Haziran – 23 Temmuz arasını kapsayan su grubu burcudur. Yönetici gezegeni Ay’dır. Yengeç burcu kadınları evcimen yapıları ile dikkat çekerler. Yaşadıkları ortam onlar için çok değerlidir. Ev işleri ile ilgilenmeyi, dekorasyon ile uğraşmayı severler. Sessiz sakin ortamlardan hoşlanırlar ve sevdikleri aktiviteleri yapmaktan çok mutlu olurlar. Yönetici gezegeni Ay olduğu için zaman zaman duygusal gelgitler yaşayabilen yengeç kadınları; kimi zaman çok güçlü olup her işin altından kalkabilirken, bazen de fazlasıyla hassas ve kırılgan olabilirler. Duygularını anlamak bu değişkenlik dönemlerinde zor olabilir. Yengeç burcu kadınları dışarıdan göstermese de iç dünyalarında bazen fırtınalar kopabilir.

Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri

Yengeç burcu kadınları sıcakkanlı bir mizaca sahiptirler. Diğer insanlarla kolaylıkla iletişim kurabilirler. İnsan ilişkilerinde en başarılı olan burçlardan birisidir. İnsanlar tarafından genellikle iyi bir dost ve sırdaş olarak görülürler. Aynı zamanda duygusal olmaları ile tanınırlar. Hassas ve düşünceli bir yapıya sahiplerdir. Bazı konularda alınganlık gösterebilirler. Mantıktan çok duygularına önem verirler ve kalplerinin sesini dinlemeye meyillidirler. Çevrelerindeki insanların da kendisine hassas davranmasını ister. Yengeç kadınları istemedikleri şeylerle karşılaşırsa çok çabuk kalpleri kırılabilir. 

Heyecan ve değişimi dozunda severler. Büyük değişimler ve ani kararlar, yengeç burcu kadınına göre değildir. Çevrelerini, ailelerini ve sevdiklerini benimseyip sahiplenen yengeç kadınları geleneklerine, kurallarına oldukça bağlıdır. Düzenlerinin değişmesinden hiç hoşlanmazlar. Mutlu oldukları ortamı korumaya ve devam ettirmeye uğraşırlar.

Yengeç Burcu Kadınları İlişkide Nasıldır?

Oldukça sadakatli olan yengeç burcu kadınları, evlilik ve annelik için en uygun burçlardan birisidir. Evcimen yapısı, sıcakkanlı olması, sevdiklerine değer vermesi, romantik olması gibi özellikleri onu iyi bir eş yapar. Sevdiği insanlarla ilgilenmeyi, onlara sürprizler yapmayı severler. Evi için yemekler yapmaktan oldukça keyif alır. Kırıldıkları zaman yengeç kadınlarının gönlünü almak zordur. Üzüntülerini ve acılarını içlerine atarlar ve dışarı vurmazlar. Yalandan hiç hoşlanmazlar. Kendileri dürüst olduğu için karşılarındaki insandan da bunu beklerler. Yengeç burcu kadınları kendisine kötü davranıldığı ve yalan söylendiği zaman beklenmedik şekilde sert olabilirler.

Yengeç Burcu Kadınlarında Cinsellik

Yengeç kadınları aşk ilişkilerinde tutkuludurlar. Sevdiklerini mutlu etmekten çok hoşlanırlar. Sürprizlerle, yaptıkları yemeklerle partnerlerini her zaman yanlarında tutmak isterler. Kısa flörtler yaşamaktansa uzun ömürlü ilişkileri tercih ederler. İhaneti asla kaldıramazlar. Cinsel hayatlarında kapalı olan yengeç kadınları isteklerini çok belli etmezler. Yatakta farklı şeyler denemeyi sevmeyen yengeç burcu kadınları partnerleri tatmin etmek için ise her şeyi yaparlar. 

Yengeç Burcu Kadınlarının İş Hayatı

Yengeç kadınları iş hayatında başarılılardır. Düzenli ve sorumluluk sahibi yapıları sayesinde işlerini başarıyla tamamlamayı başarırlar. İnsan ilişkileri ile ilgili mesleklerde başarılı olma ihtimalleri daha fazladır. Bazı durumlarda rekabetçi olmaları olumsuz olarak algılanabilir. Kişisel sınırlarına özen gösterirler. Tutumlu insanlardır. Para biriktirmekten hoşlanırlar. Gereksiz yere para harcamayı sevmezler ancak sevdikleri ve kendi evi için olan masraflardan kaçınmazlar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top