Close

Churchill İçeceğinin Faydaları

Churchill, okunuşu ile çörçıl, ülkemizde yaz aylarında sık sık tercih edilen yararlı ve ferahlatıcı bir içecektir. Kalp ve damar uzmanlarının da önerdiği ve içimin de bir zarar görmediği churchil aslında oldukça faydalı bir içecektir. Küçüğünden büyüğüne her yaşın gönül rahatlığı ile tüketebileceği churchill içinizi ferahlatır.

Churchill (çörçil) Nedir? Neden Tüketilir?

Yılın yaz aylarında sıcak hava ile güneş ışınları vücudun hararetini artırır ve bazı olumsuzluklara yol açar. Vücut ısısının yükseldiği bu yaz aylarında terlemenin fazla olması da vücutta sıvı ve elektrolit kaybına yol açar. Bu nedenle özellikle yaz aylarında su başta gelmek üzere çeşitli içecekler ile vücuttaki sıvı – elektrolit dengesi sağlanır. Churchill de bu dengeyi sağlayan içecekler arasındadır. Son zamanlarda bir akım gibi yayılan ve her yerde sık sık görülen churchill, ülkemizin sevilen içecekleri arasındaki yerini aldı bile. Hemen hemen her cafede ve restoranda görebileceğimiz ve evimizde de kolaylıkla hazırlayabileceğimiz bu içecek, sıcak yaz aylarının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Oldukça pratik şekilde yapılabilen churchill vücudumuza birçok fayda sağlıyor. Vitamin ve mineral aynı zamanda da elektrolit katkısı olan içeceği her yaş grubu severek tüketiyor.

Churchill İçeceğinin Faydaları Nelerdir?

 Churchill baş dönmesi, mide bulantısı, halsizlik, yorgunluk gibi kişinin günlük şikayetlerine oldukça iyi geliyor.

Churchill vücuttaki sıvı – elektroit kaybını dengeliyor ve aynı zamanda sıvı kaybından dolayı oluşan sorunların önüne geçiyor. Hem soda hem de tuz içerisinde bulunan minareller ile vücudun elektrolit kaybını önlüyor.

İçerisine eklenen az miktarda tuz sayesinde vücutta daha fazla su tutulması sağlanıyor.

İçerisine katılan limon tansiyonu dengelerken bir yandan ferahlatıyor.

Sodanın ve limonun birleşimi ile detoks etkili yaratılıyor ve vücut toksinlerden arınıyor aynı zamanda da cilt için de bu durum yararlı hale geliyor.

Yaz aylarında kişinin tansiyonu dengelenirken daha dinç ve canlı hale gelmesini sağlıyor.

Churchill Evde Nasıl Yapılır?

Churchill birçok cafe de ve restoranda kolaylıkla bulunabilecek bir içeriktir aynı zamanda evde de oldukça kolay bir şekilde bu faydalı içeceği yapabiliriz. Sadece limon, tuz ve soda karışımından oluşan bu doğal, yararlı ve ferahlatıcı içecek pratik tarifi ile de yaz aylarınızın vazgeçilmezi olur.

Churchill yapmak için malzemeler:

Bir adet büyük boy limonun suyu (çekirdeklerden arındırın)

Bir şişe soda

Bir ya da yarım çay kaşığı tuz

Churchill Yapımı

Öncelikle bir bardağın içerisine bir limonu çekirdeklerinden ayırarak sıkınız. Limonun tamamını sıkarken içerisine bir ya da tercihinize göre yarım çay kaşığı tuzunuzu ekleyiniz ve karıştırınız. İyice karıştırdıktan sonra sodayı yavaş yavaş ekleyiniz. Karımızın taşmaması için tüm malzemeleri yavaşça ekleyiniz. İşte yaz aylarının faydalı ve serinletici içeceği kolayca hazır. Afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top