Close

Dudak Dolgunlaştıran Doğal Yöntemler

Dudaklar yüzün en önemli noktalarından biridir. Genelde çoğu kişi dudaklarının daha dolgun gözükmesini ister. Aslında bunun en büyük sebeplerinden biri dolgun dudakların daha çekici olduğu düşüncesidir. Ayrıca dolgun dudaklarda ruj kendisini daha güzel gösterir. Bu sebeple dolgun dudaklarla hatlar daha da belirginleştirmek istenir. 

Dudak dolgusu yaptırmak maliyeti yüksek bir iştir. Son zamanlarda birçok klinik ve muayenehane de dudak dolgunlaştırma işlemi sıklıkla yapılır. Fakat yanlış yapılan işlemler dudak dolgunlaştırma işlemlerinden kişiyi uzaklaştırabilir. Dudak dolgusuna büyük talep yüzünden, konusunda uzman olmayanların da sık sık denediği bu işlem  kişilerin sağlıklarıyla oynayabilir. Kalıcı makyaj işlemleri büyük bir hüsranla sonuçlanabilmektedir. 

Dolgun Dudaklar İçin Doğal Yollar

Güven vermeyen her türlü dudak estetiği veya dudak dolgusu işlemlerinden uzak durmak için en iyi yöntem kendi doğal yollarla belirlediğiniz dudak dolgunlaştırma işlemidir. Bu sebeple hayalini kurduğunuz dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Doğal dudak dolgunlaştırma işlemi uzun vadede kendisini gösteren bir işlem olduğu için sonuçlarını görmede sabırlı olmak gerekir. Sonuca ulaşmak için de mümkün olduğunca sağlığınıza da dikkat edecek yöntemler uygulamakta yarar vardır. 

Dolgun dudak sevdası yüzünden dudaklarınızda veya cildinizde geri dönüşü olmayan problemlerle karşılaşmamak için mutlaka temkinli davranmalısınız. Doğal yollardan dudak dolgunlaştırmak için evde yapılacak bazı uygulamalar şunlardır:

  • Doğal içerikli bir nane yağı ile her gün dudaklara akşam yatmadan önce masaj yapılabilir. Nane yağından birkaç damla parmaklarınıza alarak ileri geri hareketler ile dudak dokusundaki kan akışını harekete geçirebilirsiniz. Nane yağı içeriğindeki maddeler sebebiyle keskin bir yapıya sahip olduğundan dudaklarda hafif bir yanma hissi bırakabilir. Bu yanma hissi dudaklarınızda kan akışının hızlandığına işaret olduğu için doğal dudak dolgunlaştırma için doğru yolda olduğunuzu gösterir.
  • Dudak dolgunlaştırma için bir diğer yöntem ise baldır. Bal hemen her sorun için şifadır. Balın içeriğindeki maddeler sayesinde dudak derisi nemlenir. Ayrıca bal yüz maskesi olarak da kuru ciltler için de uygundur. Bal ayrıca dudakta bulunan ölü derilerin dudak dokusundan uzaklaşmasını sağlar. Yaklaşık bir çay kaşığı kadar bal temiz kullanılmamış bir diş fırçasına sürülür ve dudaklara yaklaşık 4 5 dakika masaj yapılır. Çok fazla bastırmadan dudaklar tahriş olmaması için yavaş hareketlerle masaj işlemi yapılır. Bu işlemden sonra dudaklar hem ölü deriden kurtulmuş olacak hemde gözle görülür derece bir dolgunluğa ulaşacaktır. Bal ile yapılan masajın ardından dudaklarda pembemsi bir görüntü elde edilecektir.
  • Dudak kaslarını çalıştırarak doğal dudak dolgunlaştırma işlemini yapabilirsiniz. Dudak kaslarını çalıştırmak için O harfini söylerken dudaklarınızı uzatarak yaklaşık 15-20 saniye kadar bekleyebilirsiniz. Bu işlemi her gün istikrarlı şekilde devam ederseniz doğal yöntemlerle masaj yaptığınız dudaklarınız için daha faydalı olur. Bu sayede hem masaj hem de dudak kası geliştirmeyle hayalini kurduğunuz dudaklara ulaşabilirsiniz. 

Unutmayın ki bu işlemler için sabırlı ve istikrarlı şekilde yolunuza devam etmelisiniz. Sonuçlarını uzun vadede göreceğiniz yöntemler ile büyük oranlarda dolgunluk hissedebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top