Close

Düşmanınız olan cilt problemlerine karşı güçlü dostunuz Ayva çekirdeği maskesi

Ayva çekirdeği maskesi

Ayva çekirdeği maskesi kış aylarında en çok tercih edilen maliyeti düşük etkisi büyük bir maskedir. Yüzü gererek kırışıkları engelleyen, sivilce ve güneş lekelerine iyi gelen, cilde nem katan ve çatlaklara çözüm getiren ayva çekirdeği maskesi sürekli kullanım için uygun olan etkili bir maskedir. Üç farklı alternatif ile yapılabilecek ayva çekirdeği maskesini kış ayı boyunca mutlaka denemeli, farkı kendiniz görmelisiniz!

Nemli bir cilt için iki malzemeli ayva çekirdeği maskesi

Malzemeler:

  • Bir ayvanın çekirdekleri
  • Yarım çay bardağı ılık su

Ayvanın çekirdeklerini yarım çay bardağı ılık suyun içerisine koyup 1-2 gün boyunca bekletin. Ayva çekirdekleri suda bekledikçe jel kıvamına gelecektir. Jel kıvamına gelen ayva çekirdeği maskesini yüzünüze sürün ve 30-40 dakika bekletin. Cildinizde gerilme, hafif kaşınma ve hafif pembelik oluşumu normaldir. Etkilerin yoğun olması durumda daha az bir süre bekletip yıkayın. Düzenli kullanımda cilt kuruluğunuzun geçtiğini doğal bir nem kazandığını göreceksiniz.

Kırışıklıklara karşı anında geren ayva çekirdeği maskesi

Malzemeler:

  • İki ayvanın çekirdekleri
  • Yarım çay bardağı gül suyu 
  • Bir çay kaşığı jojoba ya da buğday yağı

Ayva çekirdeklerini gül suyu içinde 1-2 gün bekletin. Jel kıvamını alan karışım içine bir çay kaşığı jojoba ya da buğday yağını ekleyin. Cildinize maske gibi sürüp 1 saat bekletebilir ya da krem gibi sürüp bir gece bekletebilirsiniz. Düzenli kullandığınız ayva çekirdeği maskesi sayesinde cildiniz gergin halini daha uzun süre koruyacak!

Sivilce ve güneş lekelerine karşı ayva çekirdeği maskesi

Malzemeler:

  • Bir ayvanın çekirdekleri
  • Yarım çay bardağı zeytinyağı

Yarım çay bardağı zeytinyağı içerisinde 1-2 gün boyunca ayva çekirdeklerini bekletin. Kapalı bir kapta bekletmeniz tavsiye edilir. Bir pamuk yardımı ile lekeli olan bölgelere sürün ve bir gece bekletin. Ertesi gün yıkadığınız ayva çekirdeği maskenizi hafta 3 kere kullanmaya devam edin.

Çatlak düşmanı ayva çekirdeği maskesi

Malzemeler:

  • İki ayvanın çekirdekleri
  • Bir çay bardağı ılık su
  • Bir çay bardağı hindistan cevizi suyu ya da yağı

1-2 gün ılık suyun içinde beklettiğiniz ayva çekirdeklerini süzün. Suyun içine hindistan cevizi suyunu ya da yağını ilave edin. Çatlak olan bölgeye masaj yaparak uyguladığınız ayva çekirdeği maskesi sayesinde çatlaklarınızın toparlandığını göreceksiniz. Her akşam düzenli olarak kullanabilirsiniz. Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde yapmamanız tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top