Close

Evde Kaş Alma Teknikleri

Artık kaşlarınızı aldırmak için kuaföre gitmek istemiyorsanız bu işlemi evde de kolayca yapabilirsiniz. Kaşlarınıza istediğiniz şekli vererek tam istediğiniz gibi görünmelerini sağlamak çok kolaydır. İlk olarak düşünüldüğünde zor gibi gelse de belli bir zaman sonra ve özellikle el alıştıktan sonra kaş almak kolaylaşır. Bu sebeple kadınlar kaş alma işlemi için kuaföre gitmek yerine evde almayı tercih eder. Yüz şeklinize göre en uygun kaş modelinizi belirleme ve kaşlarınızı bu modele göre almak için ekstra çaba harcamanız da gerekmez. Herkes evde kaşlarını çok pratik şekilde alabilir ve şekillendirebilir.

Kaş Almanın Doğru Teknikleri Nedir?

Her insan için doğru kaş şekli farklıdır. Yüz tipinize göre seçilen en uygun kaş modeli en doğru yöntem olur. Kaş alma teknikleri de buna bağlı olarak değişir. Bilinen en yaygın kaş alma tekniklerini evinizde pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kaş alma tekniklerinden sizler için en doğru olanı ve içinize en çok sinen tekniği kullanarak kaşlarınızı alabilirsiniz. Kaşlarınızı bu tekniklerle kolaylıkla istediğiniz görünüme sokabilirsiniz.

Yüz Şekillerine Göre Kaş Modelleri

Kaşlarınızı yüz şeklinize göre aldığınızda güzelliğinize güzellik katacaksınız. 

 • Yuvarlak yüzler için orta kalınlıkta ve keskin hatlı kaşlar bir kontör yaratır.
 • Uzun yüzlerde kalın ve uzun kaşlar yüzü daha yuvarlak gösterir.
 •  -Kalp şeklindeki yüzlerde ise kavissiz yumuşak kaş tipleri önerilir.

İple Kaş Nasıl Alınır?

 • Kaşlarınızı iple almak için öncelikli olarak bol ışık alan bir alanda ayna karşısına geçmelisiniz. Kaşlarınızı bütünüyle ve detaylı olarak görebileceğiniz bir ayna karşısına geçmeniz doğru olur. Kaşlarınızı alacağınız zaman bulunduğunuz ortamın aydınlık olması kaşlarınızdaki minik tüyleri görmeniz ve kaşlarınızı düzenli olarak alıp, şekillendirebilmeniz için oldukça önemlidir. 
 • Aydınlık bir alanda ayna karşısına geçtikten sonra kaşlarınızı aşağıya ve yukarıya doğru tarayarak uzamış alanları kesmelisiniz. 
 • Kaşlarınızı taramanız için ise bitmiş bir maskaranın fırçası, kaş tarağı veya diş fırçası kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın dağınık yerlerini yavaş yavaş alınız. 
 • Ardından parmaklarınızın arasına ipi dolayın ve ipi parmaklarınız arasında bir defa çevirin, sonrasında iç kısımlardaki fazla kaşlarınızı da alın. 
 • İlk olarak eğer eliniz alışık değil ise zorlanabilirsiniz ancak pratiklik kazandıkça iple kaş almak sizlere çok kolay gelecektir.

Cımbızla Kaş Nasıl Alınır?

Cımbızla kaş almak da kaş alma teknikleri arasında en güvenilir yöntemlerden birisidir. Cımbızla kaş almak kadınlar tarafından sık sık tercih edilir. Bu yöntem uzun süren bir yöntemdir ama güvenli bir yöntemdir. Bu nedenle cımbızla kaş almak için biraz daha fazla zaman ayırmak gerekir. 

 • Cımbızla kaş almaya başlamadan önce kaşlarınızı kaş tarağı ya da eski bir maskara ile aşağı doğru ve yukarı doğru tarayıp uzun kısımlarını makasla kesin. 
 • Daha sonrasında ise çok aydınlık bir alana geçin ve aynanın karşısında kaşlarınızı dikkatli görebileceğiniz şekilde durun. 
 • Sonrasında kaşlarınızın uzun baş kısımlarını ve orta bölümlerini kısalttıktan sonra cımbızla dağınık olan tüyleri kaşlarınıza vermek istediğiniz şekil doğrultusunda alın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top