Close

4 adımda En iyi Baby Shower’ı nasıl düzenlersiniz?

Ülkemizde yaklaşık on yıldır uygulanmaya başlanan Baby Shower adım adım bir geleneğe dönüşmektedir. Bu kutlamaların ülkemiz de bu denli benimseniyor olmasının yegâne sebebi bireylerin çocuk sahibi olacaklarını öğrendikleri ilk andan itibaren doğacak bebeklerine dair planlar, hazırlıklar yapmaya başlamalarıdır. Baby Shower kutlamalarının kendi içerisinde bazı gereklilik ve ritüelleri vardır. Eğer ilginç, farklı bir kutlama istiyor ve hayal ediyorsanız hummalı bir hazırlık evresi sizi bekliyor demektir.

Baby Shower kutlamalarının temel amacı doğuma hazırlanan anne adayına ailesi ve yakın çevresi tarafından maddi ve manevi destek verilmesidir. Bu kutlama kız kardeş, yakın kız arkadaş, bazen de bizzat anne adayı tarafından hazırlanabilmektedir. Baby Shower partilerinde organize eden kişi olarak kim olduğunuz değil organizasyon sürecinde yapacağınız seçimler ve farklılıklar önemlidir. Konseptten, mekâna, süslemeye kadar her noktada büyük bir özen gerektiren bu kutlama her ayrıntısında oldukça geniş bir alternatif yelpazesine sahiptir.

BABY SHOWER İÇİN MEKÂN ÖNERİLERİ

Baby Shower partisi için mekân olarak bir ev kullanmak istiyorsanız anne adayı olarak kendi evinizi tercih edebileceğiniz gibi kız kardeş veya kız arkadaşınızın evini de kullanabilirsiniz. Ama parti sonrası temizlik ve bulaşık gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız ya da eviniz parti kalabalığını kaldıracak kapasite de değilse başka bir parti mekânı tercih edebilirsiniz. Eğer bu organizasyon için kapalı bir mekân kullanmak istemiyorsanız kumsal, bahçe, havuz başı gibi alternatif mekânlar da tercih edebilirsiniz. Baby Shower için seçeceğiniz konsept ile mekanın uyumuna dikkat etmelisiniz.

BABY SHOWER İÇİN KONSEPT ÖNERİLERİ

Bayb Shower için seçeceğiniz konsept anne ve bebeği yansıtabilmelidir. Bu doğrultuda bebeğinizin cinsiyetine uygun obje ve renklerle oluşturulacak bir konsept seçebileceğiniz gibi sizi yansıtan bir renk, obje veya film karakteri etrafında hazırlanan bir konsept de tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra cupcake, dondurma, kurabiye gibi yiyecekler üzerine de bir konsept oluşturabilirsiniz. Konsept seçiminde en önemli ayrıntı seçtiğiniz konsepte ile bütünlük sağlayabilecek süsleme malzemeleri seçebilmenizdir.

Eğer böyle şatafatlı ve yoğun renkli bir kutlama bana göre değil diyorsanız sevdiklerinizle beraber dışarı da şık bir akşam yemeği yiyerek ya da şık ve pratik atıştırmalıklar eşliğinde içeceğiniz bir beş çayıyla da Baby Shower kutlaması yapabilirsiniz.

BABY SHOWER İÇİN İKRAMLIK ÖNERİLERİ

Baby Shower’ın standart ikramlıkları başında konsepte uygun olarak hazırlanmış pastalar gelir. Beraberin de konuklarınıza neler ikram edeceğiniz yine konseptinize ve partinizi gerçekleştirdiğiniz saatlere göre değişmektedir. Konsept ve saate göre menünüze cupcake, kurabiye, şeker gibi sadece tatlı ikramlıklar ekleyebileceğiniz gibi börek, poğaça gibi hamur işi ve sarma gibi hafif zeytinyağlılar da ekleyebilirsiniz. Baby Shower menünüzü kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi bir catering firmasıyla anlaşabilirsiniz.

BABY SHOWER İÇİN OYUN ÖNERİLERİ

Baby Shower’ın amaçları arasında anne adayının kendisini iyi hissetmesini ve iyi vakit geçirmesini sağlamak vardır. Bu doğrultu da bu ithal geleneğin olmazsa olmazlarının en başında konuklarla oynanan oyunlar gelmektedir. Hamilelikte aşırı heyecan ve aşırı hareket gerektiren oyunlar oynanamayacağı için daha çok soru-cevap, bebeğin ilk kelime ve kilosunu tahmin etme ve resim eşleştirme gibi sizi yormadan eğlendiren oyunlar tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

baby-shower-eniyikadin
baby-shower-eniyikadin
scroll to top