Close

En iyi bebek telsizleri

En iyi bebek telsizleri

En iyi bebek telsizleri

En iyi bebek telsizleri hangisidir? Eski dönemlerde bebek alışveriş listelerinde sık rastlanmayan bu telsizler, hem teknolojinin gelişmesi hem de yaşam koşullarının değişmesi sebebi ile günümüzde bebek sağlığı ve güvenliği konusunda önemli bir yardımcı cihaz haline gelmişlerdir.

Yalnızca ses ileten telsizler, çoğunlukla daha uygun fiyatları sebebi ile tercih edilebilirken, özellikle çalışan ve bebeğini uzaktan izlemek isteyen ebeveynler son dönemlerde en iyi bebek telsizleri modellerine yönelmiş durumdalar. Görüntü aktarma sağlayan cihazlarda, hareket sensörlü kamera desteği de da bazı durumlarda aranan özelliklerden birisi olmuştur. 

Bebek telsizleri, temelde bebeğin sesini duymak amacı ile üretilmiş olmasına rağmen, son dönemlerde internete bağlanabilen, kameralı, görüntülü modeller dikkat çekmeye başlamıştır. Özellikle wifi özelliği bulunan en iyi bebek telsizleri modelleri evden uzakta olan ebeveynler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Weewell Bebek Telsizi – WMA420

Weewell WMA420, 300 metre kadar menzili bulunan, şarjlı ve LCD ekranlı bir telsizdir. Kablosuz teknoloji ile çalışmaktadır ve iletişim özelliği son derece kalitelidir. İnterkom, bir başka deyişle karşılıklı konuşma özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde anne ve baba, bebeğin sesini duyarken, bebek de anne ya da babasının sesini duyabilmektedir.

Bu özellik, bebeğin kendini güvende hissetmesi ve ağladığında daha hızlı bir şekilde sakinleşmesi için oldukça kullanışlıdır. İçerisinde sakinleştirici ninniler ve gece ışığı da bulunmaktadır. En iyi bebek telsizleri listemizde vazgeçilmez.

En iyi bebek telsizleri
En iyi bebek telsizleri

Philips Avent Bebek Telsizi – SCD501-100

Yine DECT teknolojisi kullanmakta olan Philips Avent SCD501/100, artı olarak iletişimi şifrelemesi sebebiyle bebeğinizin sesini yalnızca sizin duymanızı sağlar. Ebeveyn ünitesi, elektriğin yanı sıra, şarjlı veya şarjsız pil ile de çalışabilmekte, hatta 24 saate varan kullanım süresi vermektedir.

Bu telsizin en önemli özelliklerinden birisi, en küçük bir sesi bile çok net olarak algılayabilmesidir. Mesela bebek hıçkırdığında dahi ses, anne ve babasına ulaşmaktadır. Gece ışığının bulunması, bebeğin gece uyandığında korkmamasını sağlamaktadır.

En iyi bebek telsizleri
En iyi bebek telsizleri

Bebevo Vm903 Bebek Monitörü

Bebevo Vm903 Bebek Monitörü, kamerası yardımı ile bebeğinizi izleme imkanı da sağlar. Tasarımı oldukça ergonomiktir. Görüntü kalitesi iyi, ve ekranı da yüksek çözünürlüklüdür. Ekranı geniş olması bebeği daha rahat izleme imkanı sunmaktadır.

VOX modu ile ekran sadece hareket ve ses olduğunda aktive olur. Bu da, pil ömrünü 24 saate kadar uzatabilir. Menzili, açık alanda 300 metre, ev içerisinde 60 metreye kadar varabilmektedir. En iyi bebek telsizleri listemizin anneler için süper kahramanıdır.

En iyi bebek telsizleri
En iyi bebek telsizleri

Motorola MBP36S Dijital Bebek Kamerası

Motorola MBP36S Dijital Bebek kamerası, piyasadaki en kapsamlı ve başarılı ürünlerden birisidir. Bebek ünitesinin kamerası yatay ve dikey hareket etme özelliğine sahip olup, ebeveyn ünitesinden yönlendirilebilir. 2.4 GHZ FHSS kablosuz teknoloji ile iletişim kesintilerini minimuma indirmektedir.

Pek çok yan özelliğinin yanı sıra, tek ebeveyn ünitesi, 4 farklı bebek kamerasına bağlanabilmektedir. Bebek ünitesinin kamerasının hareket edebilmesi sayesinde ürün, ileriki yıllarda çocuk odasını kontrol etmek için de kullanılabilir. Fiyatı bir tık daha yukarı olsa da, özellikleri ile buna değeceğini düşünüyoruz.

En iyi bebek telsizleri
En iyi bebek telsizleri

Chicco Bebek Telsizi

Chicco Baby Monitor Video olarak geçen Chicco bebek telsizi, güvenilir markalardan bir tanesi. Chicco bebek telsizi konusunda da son derece başarılı bir markadır. Kameralı bebek telsizi ebeveynlerin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. DECT teknolojisi ile geliştirilmiştir. Ses kalitesi çok başarılıdır. Parazit en aza inerken, gizlilik en yüksek seviyeye çıkmaktadır.

2,4 inç ekranı bulunmaktadır. Video kamerası ayarlanabilmektedir. Karanlıkta da çalışan kameranın hedef bulma özelliği bulunmaktadır. Bebek gece uykudayken gece boyu ışığı yanmaktadır. 24 ay garantisi var.

En iyi bebek telsizleri
En iyi bebek telsizleri

Kaliteli bebek telsizleri

Kaliteli bebek telsizleri hangileridir? Telsizlerin çekim gücü son derece önemlidir. Özellikle büyük bir eve sahip olan ebeveynler satın alırken çekim gücüne daha çok önem vermelidir. Çünkü oda duvarları çekim gücünü direkt etkiler. Üniteler genel olarak bir bebeğin yanında bir de ebeveyn yanında olmak üzere iki tane olmaktadır. 

Fakat ebeveyn ev içerisinde hareket halinde olacağı için sürekli mutfak, oturma odası gibi odalar arasında telsizi taşıyamayabilir. Bu nedenle daha fazla ebeveyn ünitesi olan cihazlar daha avantajlıdır.

Ya da bazı telsizlere cep telefonu ile de ulaşma imkanı bulunmaktadır. böylece hem anne hem de baba cep telefonundan bebeği takip edebilmektedir. Bunun dışında bazı ürünlerde bebek ünitesi birden çok olabilir, bu da gerektiğinde daha iyi kapsama alanı alınabilmesini sağlar. Bu özellikler kaliteli bebek telsizlerini bulmanıza yardımcı olur.

Batarya Gücü

Ürünlerin batarya ömrü yine oldukça önemlidir. 7 saat ile 24 saat arasında durmadan çalışma özelliği olan telsizler bulunmaktadır. Kameraların batarya tüketimi daha hızlı da olsa, farklı tasarruf modları sayesinde uzun süre çalışabilme özellikler vardır. Her duruma karşı, uzun süre kullanılabilir olan telsizler veya kameralar tercih edilmelidir.

Netlik

Telsizler hakkında en çok şikayet edilen konu parazitlerdir. Telsiz kaliteli olduğunda bu parazitler en aza inmektedir. Bebeğin sesini ya da görüntülü ise görüntüsünü net bir şekilde dinleyebilmek ve görebilmek bir bebek telsizinden beklenen en önemli özelliktir.

İletişim Kesintisizliği

Telsiz ve kamera kullanımında yine en önemli konulardan birisi iki ünite arasındaki iletişimin problemsiz olmasıdır. Mesela internet bağlantısı gerektiren ürünlerde internet kesintisi, ürünün kullanılmaz duruma gelmesine sebep olur. Hatta bazı ürünlerde, modemin IP adresi bile sabit olmalıdır, aksi takdirde bebek ünitesinin iletişimi kesilir ve yeniden ayarlanması gerekebilir.

Piyasada kaliteli bebek telsizleri satışı yapan pek çok marka bulunuyor. Bunlar arasından hangisinin daha kaliteli ve ihtiyaçları karşılayabilecek kapasitede olduğunu bulmak için ebeveynlere memnun kaldıkları markaları sorduk.

Ayrıca aklınızda olsun, kaliteli bebek telsizleri fiyatları da kampanyalara bağlı oldukça değişken olabiliyor. Ama yine de her bütçeye uygun telsiz bulmak mümkün. Kaliteli bebek telsizleri  arayışındaysanız sizin için fiyatı uygun olmasına rağmen oldukça iyi performans gösteren telsizleri de listemize ekledik.

scroll to top