Close

2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar

2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar

2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar

2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar yaygınlaşarak bir anda bu kadar geniş bir kitle tarafından benimsenmesinin altında bazı nedenler yatıyor. Bunların başında kuşkusuz, 2022 için en iyi beyaz spor ayakkabıları neredeyse her kombine uyum saplıyor olması. Ne giyerseniz giyin, ayaklarınızı saran beyaz spor ayakkabı varsa, kombininiz tamam demektir! Hatta öyle ki hem kadınlar hem de erkekler tarafından en klasik giyimlerde bile tercih ediliyor olması, bu akımın ne denli giyim tarzımıza işlediğinin de en açık göstergesi.

2022 için en iyi beyaz spor ayakkabıların çılgınlığını besleyen bir diğer faktör de bu ayakkabıların oldukça şık ve cool bir tarz yaratmasıdır. Zarif bir görünüm sunan bu ayakkabıların, rahat, estetik ve kullanımı keyifli olması da artı bir avantaj sağlıyor. Özellikle de koyu renkli kombinlerde tercih edildiğinde göz kamaştıran bir fark ortaya koyan bu ayakkabılar, popülerliğini daha çok uzun yıllar sürdüreceğe benziyor.

Spor ayakkabıların beyaz olanları sadece sokak modasının değil, artık her ortamın gözdesi durumda. Onu plaza çalışanlarının da, şık gece davetlerinde de, düğünlerde de, partilerde de… 

Yani aklınıza gelebilecek her ortam ve mekânda 2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılarını rahatlıkla görebilirsiniz. Kendine olan özgüvenini o kadar mükemmel yansıtıyor ki, sanki her ortam onun evi. O kadar samimi, içten, rahat ve ev sahibi!

Her yükselişin bir düşüşü de olur denir ya hani. Onun bu hükümdarlığının da elbet bir gün sonu gelecek. Ama o son yakın bir zamanda olur mu orası tartışılır. Sağladığı avantajlar o kadar benimsendi ve o kadar sevildi ki, eminim kendisinden kolay kolay vazgeçemeyeceğiz. Ama sonsuza kadar silinmeyeceği de bir gerçek. Belki bu kadar popüler olmayacak ancak o hep hayatımızda olacak. Bu ayakkabıların yerini ne alır sorusunun yanıtı ise henüz bilinmiyor. 2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar listemize göz atmayı unutmayın 

Beyaz spor ayakkabı bakımı

Beyaz spor ayakkabı bakımı nasıl yapılmalı ? Kadınlar için yaz kış vazgeçilmezi haline geldi. ister bir takım elbise , bir sundress veya klasik pantolonla kolayca kullanabilirsiniz.Beyaz ayakkabıların tek dezavantajı, kaçınılmaz sürtünmeler ve sıyrıklar ortaya çıkmaya başladığında onları nasıl temizleyeceğimizi bilmememizdir; tabi kirden dolayı zamanla griye dönen rengini unutmamamız lazım. Beyaz ayakkabılar kutunun dışına çıkarıldıktan sonra taze ve bozulmamış görünmeye devam etmek çok zordur. Beyaz spor ayakkabı bakımı nasıl yapılır?

2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar
2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar
 • Yaya by Hotiç Beyaz Kadın Sneaker 01AYY213480A900
 • HUMMEL Porter Beyaz Unisex Ayakkabı 207900-2001
 • HUMMEL Oslo Beyaz Unisex Ayakkabı 212149-2001

Beyaz spor ayakkabı bakımı nasıl yapılır? beyaz ayakkabılarımı kirlenmekten nasıl koruyabilirim?

Kirlenen Beyaz ayakkabıyı temizlemek yerine önceliğimiz onu korumak olmalıdır. Bu nedenle kutudan ilk kez çıkarttığınız beyaz ayakkabıyı ilk günkü gibi temiz ve beyaz görünmesini istiyorsanız henüz giymeden önce koruyucu sprey ve su itici ürünlerle bakımını yapmanız gerekmekte. Neyse ki, beyaz ayakkabıları temizlemek için çok fazla süslü malzemeye veya belirli bir beyaz ayakkabı temizleyicisine ihtiyacınız yoktur. Neyse ki, beyaz ayakkabıları temizlemek için çok fazla süslü malzemeye veya belirli bir beyaz ayakkabı temizleyicisine ihtiyacınız yoktur. Bu temizleme ipuçlarıyla ayakkabılarınızı parlak beyaz tutmak düşündüğünüzden daha kolay.

 • Adım 1: Malzemelerinizi tanıyın:

Beyaz spor ayakkabı bakımı nasıl yapılır? Diye yakınıp temizliğe başlamadan önce ayakkabıyı bir araya getiren materyallerin neyden yapıldığını bilmemiz gerekiyor. Deri ve kumaştan yapılan beyaz ayakkabılarda kullanacağımız temizlik yöntemi biraz farklı. Genel olarak temizliği gerçekleştirmek için çok fazla malzemeye ihtiyacımız yok. Kağıt Havlu, cif, pril, diş macunu ve pamuk.

 • Adım 2: Yüzeydeki kirleri temizleyin.

Bir kağıt havluyu ıslatın, fazla suyu sıkın ve ardından ayakkabılarınızın dışını yavaşça silin. Bu, ayakkabının farklı kısımlarına sıkışmış olan büyük kir parçalarının temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bu adımı tamamladıktan sonra, ayakkabılarınızı 10 dakika kurumaya bırakın.

 • Adım 3: Tabanı temizleyin.

Taban üzerindeki kiri nemli bir bezle temizleyerek işleme başlayalım. Sonrarısında pamuk veya bulaşık süngeri yardımıyla sadece tabana temas edecek şekilde  bulaşık süngeri üzerinde döktüğümüz cifi dairesel hareketler yardımıyla tabana uygulayalım. Tamamına uyguladıktan sonra yaklaşık 10 dakika bekleyelim ve sonrasında yine nemli bezle temizleyelim. Bu işlemi bir kaç defa yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu: cifin sadece tabana temas etmesi. Deriyle teması derinin yapısını zamanla bozmaya sebep olacaktır.

Sararan ayakkabı tabanı nasıl temizlenir? Beyaz spor ayakkabı bakımı nasıl yapılır?

Maalesef Güneşin eskitme, yıpratma ve yaşlandırma gibi bir etkisi de var. Beyaz Ayakkabılarımızın tabanı da bundan payına düşeni alıyor. Güneşten gelen ultraviyole ışınlar tabanda zamanla sararmaya sebep olacaktır. Sararan tabanların temizliğinde de yukarıda bahsettiğimiz yöntemi kullanabilirsiniz. Ek olarak eski bir diş fırçasını ıslatarak ve yine cif yardımıyla dairesel hareketler uygulamak sararmanın kaybolması için yardımcı olacaktır.

 • Adım 4: Deriyi Temizleyin.

Ve şimdi en önemli adıma geldik.Beyaz Deri Spor Ayakkabılarınızı kesinlikle çamaşır makinesine atmayın. Bu fikir ilk başta caiz ve kolay gelebilir, ama bu deri veya kumaş olsun ayakkabıya ciddi anlamda zarar verecektir.

 • Yöntem 1: Piril ve Diş fırçası.

Bağcıklarını çıkartarak işe başlamamız gerekmekte. Nemli bir bez yardımıyla yine saya üzerinde yer alan kirlerden kurtulalım. Diş fırçasına piril damlatarak ayakkabının üzerinde yine dairesel hareketler yaparak kirlerin çözüldüğünden emin olalım. 5 dakika bekledikten sonra yine nemli bez yardımıyla temizleyelim ve oda sıcaklığında kurumasını bekleyelim.

 • Yöntem 2: Karbonat ile Beyazlatma.

Yöntem olarak ilk başlıktan aslında fark bulunmamakta. Yine Ayakkabının üzerindeki kirleri nemli bir bez aracılığı ile temizliyoruz. Sonrasında Karbonatı bir kaç damla suyla macun kıvamına getirdikten sonra diş fırçası kullanarak Beyaz ayakkabının üzerine uygulayıp 10 dakika bekledikten sonra nemli bir bezle temizliyoruz. Artık Ayakkabılarınız eskisinden daha temiz ve daha iyi görünüyor.

2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar
2022 için en iyi beyaz spor ayakkabılar
 • Pull & Bear Casual Kalın Tabanlı Spor Ayakkabı 11208840
 • Pull & Bear Tek Renk Beyaz Spor Ayakkabı 11307541
 • Tonny Black Unısex Spor Ayakkabı Tb107 TB107-0
scroll to top