Close

Gelin tacı modelleri 2022

Gelin tacı modelleri 2022

Gelin tacı modelleri 2022

Gelin tacı modelleri 2022 yılında popüler olan hangileridir ? Gelin adayları gelin saçı, gelin makyajı, gelin ayakkabısı ve tabi ki gelin tacına kadar her detayın üzerinde ayrı ayrı durarak her şeyin en güzel olması, kendisine en yakışanı seçmek için ekstra çaba sarf eder. Gelin taçları önemli gelin aksesuarları arasında en çok dikkat çekenler arasında yer almaktadır. Gelin tacı modeli arasından yapacağınız seçimlerde gelinlik modeline, düğün mekanına ve düğün konseptine göre seçim yapılmalıdır.

Gelin tacı, gelinliği görsel olarak tamamlayan ve geline incelik katan şık bir aksesuardır. gelin tacı seçimi gelinlik, konsept ve gelin başı göz önüne alınarak yapılır. Biz bu yazımızda gelinliğe, düğün mekanına ve konsepte göre gelin tacı seçimi nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız. Gelinliğe ve konsepte göre gelin tacı seçimi yaparken dikkat edilip atlanmaması gereken önemli konular, gelin tacında kullanılan taşın kalitesi ve kullanılan bakırın iki ucunun inceliğidir. Gelin tacı modelleri 2022 listemize göz atmayı unutmayın! 

Gelin tacının hafif olması ve el yapımı olması da satın alırken aranan diğer önemli özellikler arasındadır. Otel düğünleri, göz alıcı avizelere sahip ışıl ışıl salonlarda gerçekleşen görkemli düğünlerdir. Bu gösterişli ortamda, gelinin mekanın ihtişamının gölgesinde kalmaması, ortamla uyum içinde olması gerekmektedir. Prenses kesim, A kesim ve balık model gelinlikler otel düğünlerine en çok uyan gelinlik modelleridir. Bu gelinliklere en çok yakışan Gelin tacı modelleri 2022 yılında ise kuşkusuz taşlı, gösterişli taçlardır.

Gelin tacı modelleri 2022
Gelin tacı modelleri 2022
 • Eva Flore Incili Taşlı Gelin Tacı – Inci Taç – Lohusa Tacı – Nişan Tacı EF2195
  PEMBE MAVİ SÜS Kadın Beyaz Kristal İncili Gelin Saç Aksesuarı pm-gelin tacı
  cappello Tüylü Nikah Tacı, Düğün Gelin Saç Aksesuarı, Dış Çekim Gelin Tacı CPL21022

Düğün mekanına göre gelin tacı seçimi hakkında bilgi almak isterseniz düğün mekanına göre gelinlik modelleri ve tavsiyeleri yazımızı okuyabilirsiniz. Prenses kesim gelinlik modellerine daha heybetli taçlar yakışırken, balık model gelinliklere ince ve zarif gelin taçları uyum sağlar. Prenses kesim gelinlik ya da A kesim gelinlik modelleri ile prenses gelin tacı modellerini kombinleyebilirsiniz.

Saç Modellerine Göre Hangi Gelin Tacı Seçilmelidir?

 • Dalgalı ve açık saç modeline uygun gelin taçları:

Yaka kısmı açık, dekolte ya da straplez bir gelinlik tercih ettiyseniz açık ve dalgalı gelin saçı modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu saç modeline en uygun gelin tacı ise çiçekli gelin tacı olabilir. Eğer gelinliğiniz prenses ya da balık modeli ise çiçekli gelin tacı kullanmak istemeyebilirsiniz. Burada taşlı, incili aksesuarlar kullanılarak yapılan gelin tacı modellerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Ancak üçüncü bir alternatifiniz olduğunu unutmayın. Bu da saçınızı sağ ya da sol tarafa atarak kullanabileceğiniz saç tokası modelleridir. Bu saç tokalarıyla parlak ve zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 • İnci süslemelerle örgülü gelin saçı uyumunu yakalayın!

Örgülü gelin saçı son dönemlerde helen, bohem ya da kır düğünü tarzlarında sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle salaş örgülerle yapılan saç modellerinde kır çiçekleri ya da mevsim çiçekleri kullanılmaya başlandı. Ancak gelin tacı tercihini çiçekten yana kullanmak istemeyen gelin adayları tercihini inciler, parlak taşlı saç zincirleri ve saç aksesuarlarından yana kullanıyor.

Burada örgülerin arasına inciler ya da örgü modelinin başladığı yerlere küçük çiçekler yerleştirerek antik yunan gelin saçı modellerine yaklaşabilirsiniz. Bu noktada helen tacını da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Klasik gelin topuzu için gösterişli taşlar kullanabilirsiniz.

En özel gününü bir prenses gibi geçirmek isteyen gelin adayları için klasik gelin tacı modelleri vazgeçilmezdir. Bu gelin tacının en iyi görünmesine yardımcı olacak saç modeli ise tabi ki tepeden gelin topuzlarıdır. Burada yüz tipinize uygun topuz çeşidini tercih ettikten sonra gelin tacınızı seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise taş kullanımı ve tacın hacmi. Kraliçe gelin tacı, prenses gelin tacı ve incili gelin taçları sizler için en ideal gelin tacı modelleridir.

 • Dağınık gelin topuzuna zarif gelin taçları:

Son dönemlerde ense hizasında yapılan gelin saçı modelleri ön plana çıkmaya başladı. Burada yapılan topuz modelleri örgülü ya da kulak üstünden serbest bırakılan modellerle çeşitlendi. Özellikle helen ve bohem gelinliklerde kullanılan bu saç modelinde tercih edilen gelin tacı modelleri ise gelinlik ve saç modeliyle uyum yakalayan zarif gelin taçları ve saç tokaları olmalı. Bu saç modelinde tüllü gelin şapkaları da kullanabilirsiniz. Vintage bir gelinlik ile bütünleşecek olan bu Gelin tacı modelleri 2022 yılında farklılık yaratabileceğinizi unutmayın.

 • Yandan topladığınız saç modeline saç tokası tercih edebilirsiniz.

Son dönemlerde klasik gelin çizgisinden çıkmak isteyen gelin adaylarının kullandığı gelin saçı modeli yandan dağınık topuzlardır. Bu modele en yakışan gelin tacı aksesuarı ise taşlı ya da incili saç tokalarıdır. Saçın yoğunluğunun bir tarafa yüklendiği bu modelde ışıltı, gösterişli tasarım bir saç tokası sizi gecenin ilgi odağı haline getirilecektir.

12 gelin taç aksesuarları 

12 gelin taç aksesuarları gelinler için çok önemlidir.. Gelin adayları için en önemli parçalarından bir tanesi gelin tacıdır. Hem zarif hem de modern bir hava katan gelin tacı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli birtakım noktalar vardır. Peki gelin tacı nasıl seçilir ve nelere dikkat etmek gerekir? En güzel gelin tacı modelleri hangileri? 12 gelin taç aksesuarları neler? 2022’nin en güzel gelin tacı modelleri…

Gelin tacı modelleri 2022
Gelin tacı modelleri 2022
 • KONTES GELİN Tacı Saç Aksesuarı AG 2070383
  Kontes Gelin Tacı Kına Tacı Saç Aksesuarı AG 2026
  Hoşbirader Kristal Taşlı Şık ve Zarif Gelin Tacı ŞB032

Gelin adayları gelin saçı, gelin makyajı, gelin ayakkabısı ve tabi ki gelin tacına kadar her detayın üzerinde ayrı ayrı durarak her şeyin en güzel olması, kendisine en yakışanı seçmek için ekstra çaba sarf eder. 12 gelin taç aksesuarları gelinler arasında en çok dikkat çekenlerdendir.

Gelinin saçı gelinliğe uyum sağlayan tarz ve yapıda olmalıdır. Bu yüzden saçta bulunan aksesuarların da önemi önemli ölçüde fazladır. Şık ve göz alıcı bir saçın üzerine kondurulan şık bir taç sizi daha kusursuz, hoş ve zarif bir görünüme kavuşturacaktır.

Gelinliğinize uyum sağlayan saç modelinizi seçtikten sonra, yine saç modeline uyum sağlayan gelin taçları arasından seçmek üzere kuaförünüzle görüşmeniz ve birlikte karar vermeniz daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Bunun dışında düğün konsepti de gelinliğin, saç modelinin ve dolaylı olarak tacın da seçimini etkileyen faktörlerdendir.

Gelin tacı modelleri 2022
Gelin tacı modelleri 2022
 • sinyora design Kristal Bakır Gelin Tacı Saç Aksesuarı 0023
  Limelia Capella Kumaş Çiçek Motifli Gelin Kına Tacı limest0042
  htk butik Gelin Tacı , Yaka Çiçeği, Kına Tacı, Damat Yaka Çiçeği, Nişan Tacı Taç ve Yaka Çiçeği1083

Gelin Tacı Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelin tacı nasıl seçilir? Hangi gelinliğe hangi gelin tacı olur? Gelin tacı nereden alınmalıdır? Gelin tacı fiyatı ne kadardır? 12 gelin taç aksesuarları hangileri? Gelin şimdi de bu soruların cevaplarını görelim. İlk olarak yapmanız gereken şey yaptıracağınız gelin saç modeli ve gelin duvak modelini seçmek olacaktır. Saç modelinizi seçtikten sonra tacınızı seçebilirsiniz.

Zaten gelin tacı, gelin başı modelinin tamamlayan bir faktör olarak kullanılmaktadır. Taşlı, boncuklu, çiçekli ve daha pek çok alternatifi olan gelin taçları gelinliğe ve gelin çiçeklerine uyumlu olmalıdır.

Bazı gelin adaylarının gelin çiçeklerinde kullandıkları çiçekleri ve dantelleri gelin tacında da kullanarak uyumu yakaladığı ve çok hoş bir görüntü sağladığı görülmüştür.

Kır düğünü gelinliği gelin saç tacı olarak çiçekli taçlar, salon ve otel düğünü kabarık gelinlik için 12 gelin taç aksesuarları arasında olan prenses taçları en doğru seçim olacaktır. Kır düğünleri için canlı çiçekli gelin tacı modelleri arasında lavanta gelin tac modeli, papatya gelin taç modeli, orkide gelin taç modeli kuru buğday buketli gelin tac modeli kullanabilirsiniz.

Havuz başı düğünlerinde kullanılan A kesim gelinlikler ilse swarowsoki taşlarla bezeli gelin taç modelleri veya  incili ve taşlı gelin saçları bantları kullanılabilir. Topuzlu gelin saç modelleri ile kraliçe gelin tacı seçimi yapabilirsiniz. Örgülü gelin saçı tac modelleri olarak ise kristal taş gelin tacı modelleri arasında seçimler yapabilirsiniz. 12 gelin taç aksesuarları listemize göz atmayı unutmayın.

Gelin tacı modelleri 2022
Gelin tacı modelleri 2022
 • Elen Tasarım Pembe Taşlı Saç Aksesuarı. Taraklı Gelin Tacı T278b
  bba new trend Sade Gelin Tacı Gelin Saç Aksesuarı bbay014
  bba new trend Gelin Tacı B21
scroll to top