Close

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var? Sana güzel haberlerimiz var? Yorulmuş gözlerini dinlendirmenin ve özellikle geceleri bilgisayar, tablet, telefon hatta televizyon ışıklarından kamaşan gözlerini rahata kavuşturmanın çaresini biliyor olabiliriz. Tamam! Cevabını seninle de paylaşacağız ki zaten cevabını seninle paylaşmak için buradayız.

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var? Cevap en iyi 5 bilgisayar gözlüğünün içerisinde gizli. Artık gözlerinin içi gülebilir. Öyle değil mi? Cevabı direk olarak aldığına göre artık açıklamalara, girişe ve asıl eğlenceli kısma doğru geçebiliriz. Hazır mıyız? Ama ilk önce bilmemiz ve anlamamız gereken noktalar var. Aşağıya kaydırmaya devam et!

Son dönemlerin en fazla aratılan bilgisayar ekipmanları arasında bilgisayar gözlükleri de yerini alamaya başladı. Özellikle gamerlar bilgisayar gözlükleri almak için bir hayli hevesliler. Bunun en büyük nedeni artık bilgisayar gözlüklerinin gelişen teknikler ile beraber gözleri daha koruyabilir bir hale gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Hal böyle olunca saatlerini bilgisayar başında geçiren kişiler gözlerini korumak ve hatta dinlendirmek adına yeni teknoloji ile çevrelenen en iyi bilgisayar gözlüklerini satın almak istiyor. Bilgisayar gözlüklerini daha önce hiç duymamış ve görmemiş okurlarımız için kısaca teknolojisine ve ne işe yaratığına göz atalım. Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Bilgisayar Gözlükleri Ne İşe Yarar?

Bilgisayar gözlükleri uzun süre ekran başına vakit geçirenler için odaklanma ve maksimum lens gücü için gerekli koşulları sağlar. Yanı bilgisayar gözlükleri ile daha uzun süre çalışabilirsiniz. Bunun nedeni gözlükler ekranlardan yansıyan bazı zararlı ve dikkat dağıtıcı görünemeyen dalgaları engelleyerek gözlerin daha az yorulmasına yardımcı olur. Göz sağlığını koruyan bu lensler aynı zamanda odak artırıcı özelliklere sahiptir. Yine ek olarak lens kaplamları ve renk tonları ile de bilgisayar gözlükleri sizler için ek özellikler sağlayabilir. Bunlar başlıca

  • Yansıma engelleme
  • Parlaklık ayarlama
  • Işık dengesi
  • Sağlıklı gözler için doğru renk tonları.

Bilgisayar Gözlükleri Nereden Satın Alınır?

Göz sağlığınız için edinebileceğiniz en pratik ekipman olan bilgisayar gözlükleri internet üzerinden kolayca satın alınabilmektedir. Aynı zamanda mağaza satışlarını gerçekleştiren bazı gözlük firmalarında bulunmaktadır. Yazımızın devamında internet üzerinden bulabileceğiniz en iyi bilgisayar gözlüklerini inceleyeceğiz. Kaçırmamak için kaydırmaya devam et!

En iyi bilgisayar gözlükleri

En iyi bilgisayar gözlükleri nelerdir? Yukarıda adlarını çokça geçirdik ancak daha bakmak için zaman gelmemişti ama şimdi o zaman geliyor. En iyi bilgisayar gözlükleri, gözlerinizin en yakın arkadaşı olacaktır. Ne zaman mı? Elektronik aletiniz ile yakın temasa geçtiğiniz her an! Bunu ciddiye alın deriz. Eğer bunu okuyorsan, muhtemelen şu anda bir ekrana bakıyorsun demektir.

Cep telefonları, bilgisayarlar ve televizyonlar, uyku-uyanıklık döngülerini kesintiye uğrattığına ve baş ağrısına neden olduğuna inanılan renk spektrumunda bir tür ışık olan mavi ışık yayar. Ekranlardan gelen mavi ışık, güneşten gelen UV ışığı kadar zararlı değilken (bu nedenle kaliteli bir UV engelleyici güneş gözlüğü çiftinin nedeni), insanlar olumsuz etkilerine karşı önleyici tedbirler almak için mavi ışık engelleyici gözlüklere yöneliyorlar.

Maküler sağlığı iyileştirmek için mavi ışık engelleyici gözlüklerin giyilmesi gerektiğini kanıtlayan bilimsel bir kanıt bulunmamakla birlikte, kişisel deneyimlerden olumlu etkileri hakkında övünen birçok çevrimiçi yorumcu vardır. Bu nedenle, geceleri uyuyamadığınızı veya düzenli olarak iş sonrası baş ağrıları geliştirdiğinizi fark ederseniz, ilaca ulaşmadan önce bir çift mavi ışık engelleyici gözlük denemek isteyebilirsiniz.

Ve bir çift için alışveriş yaptığınızda, birden fazla avantaj sunan veya bulunduğunuz çevreye hitap eden bir seçenek aramalısınız. Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var? Örneğin, kendinizi hem iç hem de dış mekanlarda düzenli olarak çalışırken bulursanız, UV ışınlarına maruz kalmayı da hesaba katmak önemlidir.

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var? Düzinelerce mavi ışık engelleme gözlüğünü araştırdık ve incelemeler, tasarımlar, uyum, fiyatlandırma, ek aksesuarlar ve mavi ışık emme seviyeleri için değerlendirdik. Bu makalede seçilen gözlüklerin her birinin bu faktörlerin en iyisi olduğu belirlenmiştir.

PETİTO Teta Karina Unisex Dm (seffaf Cam) Mavi Işık Koruyucu Ekran Gözlüğü

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?
Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

İşte en çok satanlardan ve kaliteli, güzel kullanıcı yorumlarından, etkili geri dönüşlerden oluşan mavi ışık engelleyici gözlük modellerinden biri ile başlıyoruz. İlk dikkatimizi çeken antibakteriyel olması oldu. Yani bakteri oluşturmaz. Bir de antialerjik, yani sağlığınıza zarar vermez. En önemlisi hafif, ağır gözlüklerin yaşattığı baş ağrısını asla yaşatmıyor. Burunda izler bırakmıyor. Gerçekten sağlam! Optik değildir, numarasızdır.

Focus On Tokyo Black Mavi Işık Korumalı Gözlük

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?
Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Öncelikli olarak şunu söylemeliyiz ki piyasada en sık tercih edilen gözlük modelinden biridir. Hafif olması ile uzun süre bilgisayar başında zaman geçiren kullanıcılar için iz yapmama özeliğine sahip. Optik değildir, numarasızdır. Bilgisayar, telefon, televizyon, tablet gibi dijital ekranlardan yayılan zararlı mavi ışığın gözlerinize geçmesini engellemektedir. 2 yıl garantilidir. Satın alım yaparken yüz hatlarınıza da dikkat ederek boyutuna bakarak seçim yapabilirsiniz.

B-Block Hera Erkek Yeşil Mavi Işık Korumalı Gözlük ( Bilgisayar Ekran Gözlüğü ) Heramanoptik

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?
Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Sizleri de es geçmedik elbette ki! Marka satın almış olduğunuz bilgisayar gözlüğünü kutu, kılıf ve sprey ile birlikte göndermektedir ki satıcıyı sevdik. Bize ne gibi fayda sağlayacak? Baş ağrılarını ve migreni azaltacak, göz yorgunluğunu azaltacak ve daha iyi uyumamıza yardımcı olacak. Sorusu olan var mı?

By Harmony Bh 78m 01 Kadın Mavi Işık Koruyucu Gözlük

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?
Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Zaten bu modellerin güneş gözlüğü versiyonlarına resmen aşıktık! O zaman bir tanede ofiste veya evde çalışır iken bizi ikon olarak tutacak mavi ışıklı olanlarından almaya ne dersiniz? Kemik gövde her zaman klasik ve şık olandır. Optik değildir, numarasızdır. Ayrıca kesinlikle bir artısı var ki çevreci %100 organik boya kullanılarak üretilmiş. Özellikle sivri ve daha büyük yüzü olanlar kendilerini buraya doğru çekebilirler diye düşünüyoruz.

Bilge Karga Hayrish Black Mavi Işık Koruyucu Gözlük

Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?
Bilgisayar gözlüğüne mi ihtiyacın var?

Yine yüzünüzde iken hissetmeyeceğiniz oldukça hafif bir model ile geldik. Hafifliği ve dayanıklılığı ile uzun yıllar ihtiyaçları karşılayabiliyor. Bu sayede baş ağrısı ve burunda oluşan izler meydana gelmiyor. (En sevdiğimiz) Ve yine %100 organik boya kullanılarak üretilmiş gözlüklerden biri, çevre dostu ve geri dönüştürülebilir. Darbelere karşı dayanıklı ve esnek ve kırılmaz bir yapıya sahip.

scroll to top