Close

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 yılının son zamanları için sizi de heyecanlandırmaya yetiyordur diye düşünüyoruz. Peki siz sahte yılbaşı ağaçlarını mı tercih ediyorsunuz (yapay demek istedik) yoksa canlı yılbaşı ağaçlarını mı tercih ediyorsunuz? Belki de bulunduğumuz yerde gerçeklerini bulmak zor olabilir. Öyle bir alışkanlığımızın olduğu pek söylenemez ancak sahteleri bile hepimizi etkilemeyi başarabiliyor.

Ancak gerçek bir yılbaşı ağacının yarattığı atmosferi ve o muhteşem kokunun güzelliğini kimse yalanlayamaz. Odanızı dolduran o güzel çam kokusunu almayacak olsanız da, sahte bir Noel ağacı gerçek olana göre birkaç avantaj sunar. Arabanıza bütün bir ağacı sığdırmaya çalışmanıza, düşen iğneleri temizlemek için her gün elektrikli süpürgeyi çıkarmanıza ya da yılbaşı bittikten sonra elden çıkarmak için zaman bulmanıza gerek kalmayacak.

Yapay bir ağaç da iyi bir değer yaratabilir. Birine birkaç yüz türk lirası harcamak çok para gibi görünse de, ona iyi bakarsanız ve gelecek yıllar için yeniden kullanırsanız, kesinlikle iyi bir yatırımdır. İşte sizi tam da burada en sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 listemizi sunacağız. Yazımızın her bir bölümünde en sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 listemizde bulunan ağaçları görebileceksiniz.

Bazı şirketler ayrıca pembe veya beyaz gibi geleneksel olmayan tonlarda sahte Noel ağaçları sunar ve bazıları yapay kar veya parıltılı kaplamalarla gelir ve bu da tatil planınıza ekstra bir şey katabilir.

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 için ağaçların bazılarını çeşitli renk, stil ve fiyat noktalarında topladık, böylece vizyonunuzu hayata geçirecek doğru olanı bulabilirsiniz. Mümkünse (şube süslemeleri asmak dışı bırakabilirsiniz biter) ipuçları sayısı dahil de bir sorun var. Tabii ki standı örtmek için bir ağaç eteği ve bol miktarda ışık ve biblo ile bitirin.

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021
En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 – En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021
  • Winterfest Yılbaşı Çam Ağacı 210 Cm 750 Dal PB-YLB-0234
  • bimbambom Beyaz Yılbaşı Ağacı 150 Cm 224 Dal, Yapay Dekoratif Çam Ağacı P5290S8423
  • Walke Waldern Luxury Series 210 cm Yılbaşı Çam Ağacı TYC00243458350

Yapay yılbaşı ağaçları vs gerçek yılbaşı ağaçları

Yapay yılbaşı ağaçları vs gerçek yılbaşı ağaçları arasında bir seçim yapacaksınız. Peki hangisi daha yeşil? Hala kökleri olan gerçek bir ağaca yatırım yaparsanız, bahçenize veya daha büyük bir saksıya nakledilebilir. Bu, tüm yıl boyunca saklayabileceğiniz ve hatta gelecek yıl için geri getirebileceğiniz anlamına gelir. Kesilen ve köklerini kaybeden gerçek ağaçlar hala geri dönüştürülebilir ve yerel konseyiniz tarafından yontularak kompost haline getirilmek üzere toplanabilir.

Geçici geri dönüşüm alanları da mevcuttur ve konseyiniz toplanmazsa bazı bahçe merkezleri de ağaçları kabul edecektir. Yapay ağaçlar geri dönüştürülemez olma eğilimindedir ve daha fazla plastik satın almaktan tasarruf etmek için aynı ağacı kullanmaya devam edebilmenize rağmen, Yapay yılbaşı ağaçları vs gerçek yılbaşı ağaçları arasında düşünecek olursak gerçek olan ağaçlar daha yeşil bir seçenektir.

Noel ağacı, Aralık ayı boyunca evlerimizde ve özellikle de Noel Günü’nde, dallarının altına yerleştirilmiş hediyeleri paylaşmak ve açmak için bir araya geldiğimizde gerçek bir festival odak noktasıdır. Yapay yılbaşı ağaçları vs gerçek yılbaşı ağaçları arasında yeni bir tartışma daha var. Bakalım o neymiş?

Ağaç süslemelerinin renk koordine edilmesi mi yoksa belki bir temayı takip etmesi mi gerektiği meselesi var? Ağacı ne zaman koyuyorsunuz (görünüşe göre, çoğumuzun üçte ikisi, Aralık ayının ilk yarısında koymanın iyi olduğunu düşünüyor, ancak bazı araştırmalar ortaya çıkmadan önce değil)? Ve sonra, elbette, çevreye duyarlı tüketiciler için hepsinin en büyük sorusu var: en çevre dostu Noel ağacı nedir gerçek mi yoksa sahte mi?

İlk birkaç anlaşmazlığı sizin için çözemesek de, gerçek ve yapay ağaçların sürdürülebilirliğine biraz ışık tutabiliriz. Bilmeniz Gerekenler burada. Yapay yılbaşı ağaçları vs gerçek yılbaşı ağaçları.

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021
En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 – En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021
  • Erka 210 cm Yılbaşı Ağacı 210-SÜS
  • Walke Kırmızı Yılbaşı Çam Ağacı 180 cm 620 Dal PB-YLB-0173
  • Walke Waldern 300 cm Yılbaşı Çam Ağacı TYC00243458651

Gerçek Noel ağaçları çevre için daha mı iyi?

Çevre dostu bir Noel ağacı seçmek söz konusu olduğunda, karbon ayak izi üzerinde çok şey var. Bir ağacı kesmenin çevre dostu bir seçenek olabileceği karşı sezgisel görünse de, araştırmalar, gerçek bir Noel ağacının benzer büyüklükteki yapay bir ağaçtan çok daha küçük bir karbon ayak izine sahip olduğunu söylüyor.

Bu kısmen yapay bir ağaç üretildiğinde üretilen karbon emisyonlarından kaynaklanıyor, aynı zamanda yüksek karbon ayak izine sahip plastikten yapıldığı için. Yani bazı durumlarda bazı şeyler aslına bakarsanız tam tersi de çıkabiliyor. Kesinlikle değildir dediklerimiz eşit miktarlarda da çıkabiliyor.

Noel’den sonra gerçek bir ağaçtan kurtulmanın en çevre dostu yolu nedir?

Gerçek bir ağaç ise büyüdükçe karbonu emer. Tatil sezonunun sonunda kesilmiş bir ağacı yakarak imha ederseniz (eğer güvenli bir şekilde yapabiliyorsanız), bu depolanmış karbon atmosfere geri salınır, böylece ağaç ortamdaki karbon miktarına eklenmez.

Kesilmiş bir ağacı parçalamak ve bahçeye yaymak, onu elden çıkarmanın başka bir çevre dostu yoludur veya geri dönüşüm için toplayabilirsiniz. Veya size en yakın gerçek Noel ağaçlarını kabul eden bir geri dönüşüm noktası arayın.

Bununla birlikte, bir ağaç depolama alanına gönderilirse, ayrıştıkça metan yayar ve bu da çevreye çok zarar verir. Yeniden kullanmak için bir saksıda bir ağaç satın alırsanız, ağaç büyümeye ve karbonu emmeye devam edebilir. Kafa karıştırıcı gelebilir ancak değil emin olun.

En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021
En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 – En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021
  • Walke Waldern Luxury Series 180 cm Simli Gold Yılbaşı Çam Ağacı WALDYIL
  • Winterfest Yılbaşı Çam Ağacı Pembe 180 Cm 520 Dal MYYLBPEMBE1
  • Walke 180 cm Siyah Yılbaşı Çam Ağacı 180SİYAH

Ya zaten yapay bir Yılbaşı ağacım varsa?

Zaten yapay bir Noel ağacınız varsa veya Noel geçtikten çok sonra iğneleri vakumlama düşüncesine dayanamıyorsanız, karbon ayak izi her yıl gerçek bir ağaç satın almanın toplam karbon ayak iziyle eşleşmeden önce en az 10 yıl boyunca kullanmanız gerekir. Evet on yıl!

Yapay ağaçlar bir dizi farklı malzemeden yapıldığından, geri dönüştürülemezler. Taklit etmeyi tercih ederseniz, karşılayabileceğiniz en kaliteli ağacı satın almak ve mümkün olduğunca uzun süre kullanmak mantıklıdır. Karar sizin! Elbette bir de gerçek bir ağaç almak istediğinizde satın alabileceğiniz size yakın olan yerleri bulmanız gibi de bir ayrıntı vardır. En sevdiğimiz yılbaşı ağaçları 2021 ağaçları hakkında aksesuar listelerimizin olduğunu da söylemek isteriz.

scroll to top