Close

10 en iyi vantilatör

10 en iyi vantilatör

10 en iyi vantilatör

10 en iyi vantilatör hangisi ? Sıcaklar iyice artacak. Sıcak havalarda evde oturmak daha da zor bir hal alacak . Piyasada çok satılan 10 en iyi vantilatör arasından seçtiğimiz cihazlarla, 10 en iyi vantilatör yazısı hazırladık. Ürünleri, teknik detayları ve kullanıcı yorumları ile birlikte detaylıca inceledik. Hangi vantilatör alınmalı konusunda uzun bir rehber oluşturduk.

Soğutma sistemlerinde en fazla bilinen ve açık havada dahi kullanılan cihaz vantilatörler oluyor. Vantilatörü kolayca açıp hızlı serinleme sağlayabiliyoruz. Ama kullanırken dikkatli olmamız gerekiyor. Vantilatörü doğrudan üstümüzde tutarsak, hasta olabiliyoruz. Vantilatör, enerji tasarrufu sağlarken oda sıcaklığını soğutarak doğal havalandırma sağlıyor. 

Vantilatörler, klima ile karşılaştırıldığında daha az elektrik tüketiyor. Vantilatör sistemlerinin soğutma dereceleri çok düşük olmadığı için sağlık sorunlarına yol açma riski de klimalar kadar fazla olmuyor. Ancak soğutma açısından bakınca klima bir adım öne çıkıyor. Çünkü klima havanın derecesini düşürerek ortama veriyor. Oysa vantilatör sadece mevcut havayı üzerinize üflüyor.

Vantilatörler basit bir elektronik yapıya sahip. Uzun süre bakım gerektirmeden kullanılabiliyor. Kompleks elektronik cihazlara göre bozulması daha zor oluyor. Kaliteli 10 en iyi vantilatörü çok uzun yıllar kullanabiliyorsunuz

Vantilatör ile soğutulan alanlarda en sık yapılan hata, vantilatörü sabitleyerek direkt karşısında durmak oluyor. Bunun sonucunda üşütme ve grip benzeri birçok hastalığa sebep olabiliyor. Bu gibi sağlık problemleri ile karşılaşmamak için vantilatörü hareketli mod ile çalıştırmak daha doğru oluyor. Bu sayede güçlü hava akımı direkt size çarpmıyor. Odaya daha eşit şekilde dağılıyor.

Uygun fiyatlı vantilatörler 

Uygun fiyatlı vantilatörler Listemizi sizler için hazırladık.. Yazın bunaltan sıcaklarından hem ekonomik hem de pratik olarak serinlemenin en güzel yolu  Uygun fiyatlı vantilatörler tercihinde bulunmaktır. Bu vantilatörler sayesinde hem elektrik tasarrufu yapmış olacaksınız hem de bulunduğunuz odada yazın keyfini çıkaracaksınız. Önemli olan ürünlerin Uygun fiyatlı vantilatörler kategorisinde yer almasıdır. Zira çok pahalı vantilatörleri tercih ederseniz serinleyelim derken baş ağrısına neden olabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz 3 farklı uygun fiyatlı vantilatörler listemize  bakmanızı öneriyorum.

UFO 

Isıtıcı ve soğutucu piyasasında her zaman lider marka olan UFO ’nun bu modeline listemizde yer verdik.  Uygun fiyatlı vantilatörler istemizde en iyi markanın ürünü ile başlamak istedim. Cihazın artılarına geçmeden önce uzun zamandır evlerimizde kullandığımız bir tüketici olduğumuzu da belirtmek istiyoruz

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Raks SF 16 RX Vantilatör

1000 watt elektriğin ortalama 50 kuruş olduğunu düşünürsek, saatte 60 watt güç harcayan bu vantilatör için neredeyse elektrik harcamıyor demek mümkün. Ayrıca düşük gücü olan bir cihaz daha az sesli çalışır, vantilatör gücü artıkça daha çok sesli çalışmaya başlıyor.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Altus AL 16 A Ayaklı En İyi Vantilatör

Listemizdeki en fiyat/performans ürünü Altus’un AL 16 A modeli. Düşük güç tüketimi, zaman ayarı imkanı ve uygun fiyatı var. Malzeme kalitesi olarak oldukça kaliteli ve sağlam bir ürün.Arçelik’in alt markası olan Altus, Arçelikle aynı fabrikada üretiliyor. Ayrıca Arçelik’in garantisiyle bu ürünü kullanacaksınız. Piyasadaki uygun fiyatlı vantilatörler İle kıyaslanmamalı..Onlara göre daha uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Rubenis RBA-05 Gri Ayaklı Vantilatör

Uygun fiyatlı vantilatör arayan okurlarımız için alınabilecek kaliteli ve en düşük fiyatlı ürünü inceledik. Düşük bütçe ile alınabilecek en iyi cihaz. Üstelik Rubenis marka olarak yıllardır sektörde olan, kendini kanıtlamış bir firma. Yukarıda fiyat/performans ürünü olarak seçtiğimiz Atus’tan malzeme kalitesi olarak biraz daha düşük. Bütçeniz eğer yetiyorsa Altus’u tercih etmenizi öneririm. Fakat beklentisi düşük, zamanlayıcı, uzaktan kumanda, buhar veya iyonizer teknolojisi istemeyen, sadece serinlemek isteyen okurlarımızın ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayan düz ve sağlam bir ürün.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Fakir Tvl 90 S Uzaktan Kumandalı Zaman Ayarlı KuleTipi Vantilatör

Geniş açılı salınımı ve 3 metrelik uzun güç kablosu sayesinde TVL 90 büyük mekanlarda bile etkili serinlik sağlıyor. 8 saatlik zaman ayarına sahip vantilatör, 90 watt’lık güçlü motoruyla 16 m/s’lik rüzgar üretebiliyor.Ayarlanabilir rüzgar eğimiyle beraber oda sıcaklığını gösteren ekranı bulunuyor. TVL  90‘ın uzaktan kumandasının üstüne zamanlayıcı ayarı, kapatma ve döndürme tuşu gibi önemli özellikleri de bulunuyor.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Sinbo SF-6750 22″ Büyük Vantilatör

Ayaklı vantilatör değil de, masaüstü veya aynı zamanda duvara da asılabilecek türde bir vantilatör arıyorsanız Sinbo’nun bu modelini tercih etmelisiniz. Sinbo’nun piyasada kabul edilen bir marka olması, ürünün kalitesinin yanı sıra satış sonrası yedek parça veya teknik servis, tamir gibi konularda kolaylık sağlıyor.Cihazın artılarına göz atacak olursak yukarıda incelediğimiz vantilatörler genelde 40 cm çapındaydı, bu ürün onlara göre daha büyük. Daha büyük pervanesi olduğu için daha kuvvetli üflüyor. Kuvettli hava akışı sağlamasında 85 wattlık güce sahip olması asıl büyük etken. Yüksek şiddete hava akışı arıyorsanız size önereceğim uygun fiyatlı vantilatörlerden biri bu olacaktır.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Raks DF 16 STN Masa Tipi En İyi Vantilatör

Uygun fiyatlı vantilatörler yazımızda belirttiğimiz gibi, en pahalısı değil de size en uygun olan vantilatör, sizin için en iyi vantilatör dür. Bu açıdan baktığımızda eğer masa başında çalışırken veya yemek yerken küçük bir esinti arıyorsanız, ihtiyacınız masa tipi vantilatördür. Ayaklı veya kuleli bir vantilatör almak bu konuda sizin için gereksiz para kaybı olacaktır. Ayrıca masa tipi vantilatörler az yer kapladıkları için alandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

 

Raks SF-16 Olimpos Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör

Bulunduğunuz bölgede sinek sorunu varsa Raks SF-16’nın sinek savar bir özelliğe sahip olduğunu da belirtmek isteriz. Vantilatör aynı zamanda soğuk buhar fonksiyonu ile de serinlemeye yardımcı olmaktadır.İyonizer özelliği, uzaktan kumandalı oluşu, 8 saate kadar zaman ayarlama şansı vermesi, üç farklı rüzgar modu ve otomatik salınım fonksiyonu da ürünün diğer dikkat çeken özellikleri arasındadır.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Ufo ATSFI-121 Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör

Ürünün en önemli özelliği soğuk buharlı ve iyonizerli bir serinlik vermesidir. Sessiz çalışan vantilatör kategorisinde de değerlendirebileceğimiz Ufo ATSFI-121 ‘in dikkat çeken bir diğer özelliği de hava temizliğini sağlayan negatif iyon teknolojisine sahip olmasıdır. Bu ürünün buhar özelliğinin fandan bağımsız olarak çalıştığını da belirtmek isterim.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

Rubenis RBK-23 Masa Tipi Kutu Vantilatör

Modelin en önemli özelliği hafif ve taşınabilir olmasıdır.Bu sayede istediğiniz mekana kolayca götürebilirsiniz. Ürünün hızlı motor gücü sayesinde soğutma alanının tamamına hitap etmesi ürünün tercih edilmesindeki önemli sebeplerden biridir. En yüksek seviyede bile pervane kanatlarının şekli sebebiyle daha az gürültü çıkaran vantilatörün aynı zamanda elektrik sarfiyatı da makul seviyededir.Çok yönlü rüzgar verebilme özelliğine de sahip bu vantilatör de uygun fiyatlı vantilatörler arasında tercih edilebilecek bir üründür.

10 en iyi vantilatör
10 en iyi vantilatör

 

scroll to top