Close

Çeyiz için en iyi nevresim takımları

Çeyiz için en iyi nevresim takımları

Çeyiz için en iyi nevresim takımları

Çeyiz için en iyi nevresim takımları nelerdir ? Çeyiz alışverişi, evliliğe giden yolda çiftlerin titizlikle üzerlerinde durduğu bir konudur. Evin her odası için farklı çeyiz seçenekleri bulunur. Çarşaf, yastık kılıfı, nevresim ve pike gibi ev tekstili ürünlerini içerisinde barındıran setler, nevresim takımı olarak adlandırılır.  Kaliteli bir uyku deneyimi için nevresim takımı içerisinde yer alan parçaların kumaş yapılarına dikkat etmekte fayda var.

Nevresim takımlarının kumaş yapıları birbirleri arasında değişiklik gösterir. Çeyiz için en iyi nevresim takımları baskılı, nakışlı ve desenli farklı model alternatifleri bulunur. Yeni eviniz için yapacağınız yatak odası çeyiz seçimlerinde odanın diğer mobilya ve dekorasyon öğelerine uygun tonlarda ve stillerde bir çeyiz seti tercih ederek yatak odanızda ahenkli bir görünüm oluşturmak ise oldukça kolaydır. Çeyiz için en iyi nevresim takımları seçiminizi kolaylaştıracak yazımızı gelin birlikte inceleyelim.

Çeyiz için en iyi nevresim takımları
Çeyiz için en iyi nevresim takımları
 • Çeyiz Diyarı Dantela Eliz Güpürlü Nevresim Takımı beyaz 176719
  Çeyiz Diyarı Deny Çift Kişilik Nevresim Takımı Lila CD445103
  Karaca Home Annata Somon Rnf Çift Kişilik Nevresim Takımı %100 Pamuk KRCH003887 SOMON

Nevresim Takımı Ölçüleri Nelerdir?

Nevresim takımları, temel olarak tek ve çift kişilik olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Bu temel kategorilerin boyut açısından farklı alt kategorileri bulunur. Tek kişilik nevresim takımı ölçüleri, S, M, L ve XL olabileceği gibi, cm bazında da sunulur. Her yatak boyutuna uygun bir yatak odası tekstil ürünü bulunur. Boyut çeşitliliği, yatak odası Çeyiz için en iyi nevresim takımlarını bulmanız da size avantaj sunar.

Yatak odası çeyizinde nevresim takımı kategorisinde sunulan modeller genellikle büyük boy tek kişilik ve farklı boyutlarda çift kişilik setleri içerir. Tek kişilik nevresim takımı ölçülerinin en büyük boyutlu alternatifleri 103×203 santimetredir. Bu ölçülerdeki takımlar tek kişilik king yatak kategorisi içerisinde yer alan yataklar ile uyumludur. Çeyiz için en iyi nevresim takımlarında yer alan çift kişilik nevresim takımı ölçüleri ise daha geniş bir skala içerisinde sunulur. 

Yataktasınız, uykunuzu almış bir şekilde gözlerinizi açıyorsunuz… Pencerenize vuran güneş, tüm sevecenliği ile sizi yeni ve güzel bir güne çağırıyor… Hayır; aslında bu, okuduğunuzda içinizi ısıtan bir romandan alınmış cümleler değil. Demek istediğimiz, her sabah böyle mutlu, huzurlu uyanmak çok da uzak değil!

Çeyiz için en iyi nevresim takımları
Çeyiz için en iyi nevresim takımları
 • Always Ranforce Çift Kişilik Çift Taraflı Nevresim Takımı Pera AWCT-141
  Sarah Anderson Fellini Pembe %100 Pamuk Çift Kişilik Nevresim Yastık Seti EMS-16002010293
  Yataş Terri Lacivert Biyeli Nevresim Takımı YTSGRPIST-1285366

Evet; pek çoğumuzun hayali böyle uyanmak olsa da genellikle bu pek mümkün olmuyor, biliyoruz. Peki, sabahları neden uykunuzu almış ve huzurlu bir şekilde uyanamadığınızı merak ediyor musunuz? 

Peki, Çeyiz için en iyi nevresim takımları yatak odası dekorasyonuna katkı sağlamanın yanı sıra uyku kalitenizi etkileyebileceğini biliyor muydunuz? O halde en doğru ürünü seçebilmenize yardımcı olmak için nevresim takımı alırken nelere dikkat etmeli, anlatalım. 

Nevresim Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çeyiz için en iyi nevresim takımları seçimde dikkat etmeniz gereken ilk kriter, takımın içerdiği tekstil ürünlerinin boyutlarının yatak ve yastıklarınız ile uyumlu olmasıdır. Yatak ve yastıklarınızın boyutlarını belirledikten sonra, nevresim takımını kullanacağınız mevsimi göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Yatak odası çeyiz takımlarının geniş skalada sunulan kumaş alternatifleri bulunur. Mevsime uygun çeyiz için en iyi nevresim takımlarından seçerek terleme ya da üşüme gibi istenmeyen durumların önüne geçebilir, kaliteli bir uyku deneyimi elde edebilirsiniz. 

En iyi nevresim takımları 2022

En iyi nevresim takımları 2022 yılının en merak edilenlerinden olmaya devam ediyor.. Güne enerji dolu başlamanın yolu rahat bir yataktan ve deliksiz bir uykudan geçer. Peki ya nevresim takımlarının uyku kalitesini etkilediğini biliyor muydunuz? En iyi nevresim takımları 2022 yılında size kolaylık sağlıyor nevresim takımı deyip geçmeyin, nevresim takımları yatak odanızda kişiliğinizi yansıtan bir detaydır.Nevresim takımlarının önemine bu kadar değişmişken, siz En iyi nevresim takımları 2022 tercihinizi bulabilesiniz diye size için birkaç öneri hazırladık .

Nevresim Takımı Hangi Ürünleri Kapsar?

 • Yastık Kılıfı

Yatak odası çeyiz nevresim takımları içerisinde yer alan yastık kılıfları, iki adet ve aynı boyutlardan oluşur. Bu kılıflar, nevresim ya da pike kumaşları ile uyumlu olmanın yanı sıra aynı renk ya da desenleri barındırarak takım bir görünüm oluşturur. 

 • Çarşaf

Çeyizlik yatak odası takımlarının çarşafları lastikli ya da düz kesimdir. Lastikli çarşaflar, çarşafın yatağa geçirilmesini kolaylaştırırken lastiksiz alternatifler ise yatağın altına sıkıştırılarak kullanılabilir.

 • Nevresim

Nevresimler, genellikle kış ayında sıkça kullanılsa da uygun kumaşlar tercih edildiği takdirde ilkbahar ve sonbahar gibi mevsim geçişlerinde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bu ürünler, yatak odası çeyiz setlerinin en büyük ebatlı parçalarıdır. 

 • Pike

Pike, genellikle yaz aylarında tercih edilir. Havaların ısınması ile birlikte yataklarda yerini alan pikeler terletmeyen fakat uyku süresince düşen vücut ısısının dengeli tutulmasına yönelik tasarlanan ürünlerdir. 

 • Yatak Örtüsü

Yatak örtüsü genellikle yatağın kullanılmadığı zamanlarda yatak üzerine serilen ve dekoratif olarak kullanılan bir tekstil ürünüdür. Her ne kadar desensiz ve sade bir nevresim takımına sahip olsanız da, desenli ya da çok renkli yatak örtüsü alternatifleri ile yatak odanızın görünümüne tek ürünle hareket kazandırabilirsiniz.

Nevresim Takımları Nasıl Yıkanmalı?

Çeyizlik nevresim takımlarını yıkamadan önce kumaş materyallerine ve barındırdığı işleme ya da baskı gibi öğelere dikkat etmeniz gerekir. Takımın etiketine göz atarak kumaş yapısı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca etiket üzerinde yer alan yıkama talimatlara uygun bir şekilde yıkanan nevresim takımları, uzun yıllar boyunca ilk günkü görünümünü ve kumaş kalitesini korur. 

Nevresim takımı içerisindeki parçaların yıkanma sıklığı birbirleri arasında değişiklik gösterir. Örneğin kullanılan yastıklar 3-4 günde bir, çarşaflar ise haftada bir yıkanmalıdır. Uyku alanınızın hijyenini yüksek bir düzeyde tuttuğunuz takdirde, uyku kalitenizi daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz. 

Nakışlı ya da baskı desenli nevresimler içeren çeyizlik ürünlerin elde ya da çamaşır makinesinde hassas programda yıkanması önerilir. Normal programda yıkanan bu tür nevresimlerde nakışlarda sökükler, baskı renginde solma ya da deformasyon görülebilir. En iyi nevresim takımları 2022 listemiz sizlerle!

 

Çeyiz için en iyi nevresim takımları
Çeyiz için en iyi nevresim takımları
 • Yataş Siyah Destra Saten Çift Kişilik Nevresim Takımı YTSGRPIST-1284691
  Madame Coco Jeamet Çift Kişilik Ranforce Baskılı Nevresim Seti – Bej / Mürdüm NTR-232-8682116237628
  Yataş Arch Çift Kişilik Saten Nevresim Takımı – Lacivert YTSGRPIST-1423942

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top