Close

Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022

Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022

Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022

Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022 yılında en çok merak edilenlerden olmaya devam ediyor.. Bilindiği gibi; evler en önemli yaşam alanlarının başında geliyor. İster büyük, ister küçük olsun, ister müstakil isterse apartman dairesi olsun en çok vakit geçirilen alanların başında evler geliyor. Çünkü evler her insanın kendi zevkine ve durumuna göre düzenleme yapabildiği, istediği şekilde ve zamanda değişiklik yapabildiği tek yerdir. 

Öyle ki son yıllarda; “ ev dekorasyonu “ oldukça popüler bir meslek haline gelmiş durumda. Özellikle tasarım ve iç mimarlık yapan kişilerin birçoğunun ikinci mesleği bile denebilir. Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022 listemize göz atmayı unutmayın. 

Dekoratif mumlar, abajurlar, tablolar, aynalar, stickerlar ve daha birçok seçenek ev dekorasyonunda kullanılan önemli ürünler. Fakat dekorasyon konusunda sadece başkalarından bir şey beklemeye ya da bu işi yapan kişilere mini bir servet ödemeye hiç gerek yok. Bu konuda araştırma yaparak, biraz hayal gücünüzü kullanarak ve kendi imkanlarınızla pekala kendi ev dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. İşte size yol gösterecek olan ve Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022 yılı fikirleri..

 Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
 • Homefesto Dekoratif Yıkanabilir Kaydırmaz Halı HMNT971
  Joy Home 2li Siyah Kristal Cam Kaide Kırmızı Doğal Mercan Kitap Tutucu JHAFA64
  bukalemumcandle Face To Face-beyaz Kokulu Dekoratif Soya Mumu-siyah Beton Obje 15*7 faceto

Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022 yılı fikirleri

Yatak odası dekorasyonunda dokular ön planda; örgü detaylar, kadifeler ve sıcak tonlar özellikle kış aylarında yatak odalarında kendine yer buluyor. Dekoratif kutular hem fonksiyonel hem de tasarım olarak yatak odalarını tamamlayan detaylar arasında yer alıyor. 

Yatak odası dekorasyonunda iyi ve sağlıklı bir dinlenme için renkler çok önemli: soft renklerle tamamlanan tasarımlar, yumuşak dokulu halı ve perdeler bu kış yatak odalarının vazgeçilmezleri arasında. Yatak odası dekorasyonlarında sadeliğin ön planda tutulması da huzurlu bir dinlenme modu için son derece önemli.

 Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
 • MegaHomeDekor Dekoratif Geri Akış Şelale Tütsülük MHD0025
  dekorist Dekoratif Kelebek Duvar Rafı 3’lü Set 545351
  odka Ahşap Geyik Kafası 2 Boyutlu Ceviz Renk odkaahsapgeyik

Mobilya seçiminde minimalist tercihi, sağlıklı bir uyku için ideal çözümlerden olsa da aksesuar desteğiyle tekdüzeliği kırmak isteyebilirsiniz. Yumuşak renk geçişli tablolar, üzerinde birkaç kitabın yer aldığı bir raf, farklı tasarımlı mum ve mumluklar ile dekorasyon kişiselleştirilebilir. Yatak odası dekorasyonlarında canlı bitki kullanılmaması da dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. 

Canlı bitkiler özellikle gece oksijeni tüketip karbondioksit salınımı yaptıkları için tavsiye edilmiyor. Bunun yerine odanızın enerjisini yapay çiçeklerle tazeleyebilirsiniz. Yatak odalarında bu sezon yeniden sivri köşeler yumuşak dokulu objelerle gizleniyor, şans objeleri yatak odalarını süslüyor. Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022 yazımıza geçelim;

Ev dekorasyon ürünleri tavsiyeleri

Ev dekorasyon ürünleri tavsiyeleri vermeye devam ediyoruz.. Aksesuarlarla ya da küçücük bir dokunuş ile sen de evinde bambaşka bir atmosfer oluşturabilirsin. Yaşam alanlarımızda bazen değişikliğe ihtiyaç duymaktayız. Sürekli mobilya değişimi yapmak bütçemizi zorlamaktadır. Aynı zamanda kullanışlı veya yeni eşyalarımızdan vazgeçmek, bazen istediğimizi bulamamamıza neden olmaktadır. 

Severek aldığın mobilyaları birkaç dokunuş ile olduklarından farklı gösterebilirsin. Dekoratif Aksesuarlar, diğer eşyalar ile uyumlu kullanıldığında evin havasını önemli ölçüde değiştirmektedir. Kullanılan bir aksesuarla ya da küçücük bir dokunuş ile sen de evinde bambaşka bir atmosfer oluşturabilirsin. Ev dekorasyon ürünleri tavsiyeleri vermeye devam ederek sizi bir nebze olsun rahatlatmak istiyoruz hadi devam edelim.

 Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
 • EVCAZIM Düzensiz Estetik Makyaj Aynası Çerçevesiz, Dekoratif Masa Masası Oturma Odası, Yatak Odası Bulut evcb50
  Hediyeler Kapında Naturel Ahşap Ayaklı Boy Aynası 145×40 naaba145
  MAKROMEKAN Makrome Ip Perde Kapı Arası Dekor Duvar Süs Mm8990

Evin Havasını Değiştirecek Öneriler

Özellikle son yıllarda ahşap ev aksesuarları ön plana çıkmaktadır. Ahşap saatler, tablolar, aydınlatmalar, ahşap kitaplıklar, oyma işlemiyle yapılmış ahşap biblolar, sandıklar veya dekoratif raflar bunlardan birkaçıdır. Ahşabın dışında tek dokunuş ile evin havasını değiştirecek birçok öneri bulunmaktadır.

Cam aksesuarlar özellikle salon ve oturma odasının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Özellikle klasik ve avangard dekorasyonlarda cam aksesuarlar kullanılmazsa dekorasyonda yarım kalmışlık hissi oluşturmaktadır. Şık ve modern bir görüntü sağlayan cam aksesuarlar aynı zamanda ofislerde de kullanılmaktadır. Tercih edilen cam aksesuarlara; vazolar, şekerlikler, sürahiler, şamdanlar ve biblolar gibi örnekler verilebilir. 

Kullanacağın yaşam alanına göre sen de cam aksesuarı gözden geçirebilirsiniz.

Tarzınla uyumlu avize ve ya abajur kullanabilirsin. Tavandan sarkan avizeler en klasik aydınlatma yollarından biridir. Özellikle klasik ve avangard tarzlarda cam avizeler tercih edilmektedir. Diğer tarzlarda ise daha modern ve şık avizeler kullanılmaktadır. Aynı zamanda yan sehpalarında masaüstü aydınlatmalar da tercih edebilirsin. Ev dekorasyon ürünleri tavsiyeleri listemiz aşağıda sizleri bekliyor. 

Aynalar, küçük evler için olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Alana derinlik katmada oldukça başarılı olan aynalar, odanın odak noktasını üzerinde toplama konusunda da yol gösterici özelliğe sahiptir. Salonun havasını değiştiren aksesuar modelleri arasında bulunan aynalar, aynı zamanda aydınlık bir ortam yaratmaya da yardımcı olmaktadır. 

Estetik görüntüsü sayesinde, dekoratif etki yaratman oldukça mümkündür. Aynı zamanda duvarlarında çeşitli tablolar, duvar kağıtları, duvar stickerları ve sevdiğin fotoğraflarını da kullanabilirsin. Parçalı tablolar ve çerçeveli tablolar son yıllarda özellikle duvar dekorasyonlarında en çok kullanılan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Duvarı sıkıcılıktan kurtaracak, renk ve çekicilik katmak tablolar sayesinde daha kolay hale gelmiştir.

 Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
Odanın havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri 2022
 • Morfil Sanat Soyut Sanatsal Muhteşem Kanvas Tablo N509
  ARSİMA ACCESSORİES Beyaz Dekoratif Christian Dior Kitap Görünümlü Kutu JJ73522525
  Katre Dizayn Ahşap Dekoratif 7’li Duvar Çiçekliği (ÇİÇEKLER DAHİL DEĞİLDİR) KD008745

Odanın havasını değiştiren dekorasyon önerilerine kırlentleri de ekleyebilirsin. Kırlentler tarzın nasıl olursa olsun, koltuğun havasını değiştirmende yardımcı bir aksesuar olarak görülmektedir. Özellikle düz renkli koltuklarda desenli kırlentler, odanın atmosferini kolayca değiştirecektir.

Eve tazelik katmak için canlı çiçekler kullanmalısın. Çiçeklerini renkli saksılar kullanarak şık bir hale getirebilirsin. Canlı çiçekler kullanamıyorsan yerine renkli plastik çiçekler tercih edebilirsin. Kullandığın çiçekler ile soğuk ve kasvetli havalarda evinde yaz aylarını yaşaman mümkün. Ev dekorasyon ürünleri tavsiyeleri hakkında detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edin.. 

Perdeler evimizin olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle doğru tercihler yapılarak dekorasyon başarılı şekilde tamamlanabilir. Özellikle desenli perdeler tarzını tamamlayıcı nitelik taşımaktadır. Odanın genel havasına uygun ve benzer renkler tercih edilmelidir.Kokulu mumlar veya tütsüler ile odanın ambiyansını kolayca değiştirebilirsin. Mumlarını sevimli fenerler yardımı ile huzur veren bir ortam haline getirebilirsin. Aynı zamanda evinde kullanmadığın eşyaları geri dönüşüm ve kendin yap projelerinden yararlanarak kullanabilirsin. 

Emeğin ile yaptığın bir dekorasyon ürününün, senin için farklı bir değere sahip olacağını unutmamalısın. Sehpalarını farklı renkler ile kaplayarak odana ve tarzına uygun hale getirebilirsin. Koltukların üzerinde renkli örtüler kullanabilirsin. Küçücük bir değişimin bile sana ve evine ne kadar iyi geldiğini görünce şaşıracaksın.

scroll to top