Close

En iyi 5 tost makinesi

En iyi 5 tost makinesi

En iyi 5 tost makinesi

En iyi 5 tost makinesi Hangisi ? Kahvaltı ihtiyaçları ve pratik atıştırmalıklar için günümüzde oldukça fazla kullanılan tost makineleri her evde ve mutfakta yer alan önemli elektrikli mutfak aletleri arasında yerini alıyor. İki metal parçanın sıkıştırdığı ve yüksek ısıyla pişirildiği yiyeceklerin hazırlanmasını sağlayan tost makineleri bu sayede kullanıcılara hem kolay hem de pratik kullanımlar sunuyor. 

Yiyeceklerin kızartılmasından pişirilmesine kadar birçok amaçta rahatlıkla kullanılan tost makineleri geniş bir piyasaya sahip. Birçok markanın farklı modellerde onlarca tost makinesi piyasada kullanıcılarını bekliyor. Bu çerçevede en iyi tost makinesini almak isteyen ancak bazı kararsızlıklar yaşıyor. Bununla birlikte kalite ve fiyat açısından da bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için En iyi 5 tost makinesi ile ilgili bütün cevaplar yazımızda mevcut.

Öncelikle Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? En iyi 5 tost makinesi Hangileri ? İyi Bir Tost Makinası Nasıl Olmalı?

Tost makinesi seçerken dikkat edilecek bir çok nokta var ama tabii ki önemli olan sizin ne amaçla tost makinesi almak istediğinizdir. Örnek verecek olursak, eğer sadece tost yapmak için bir makine istiyorsanız plakaların hızlı ısınabilir olması sizin için yeterli olacaktır.

Fakat bu makineyi hem tost yapmak hem de ızgara et ve sebze pişirmek için kullanacaksanız daha çok özelliğe dikkat etmeniz gerekir. Izgaralar için arayacağınız ilk özellik yanmaz yapışmaz döküm plakalar olmalıdır. Fakat bu her zaman yeterli olmayabilir ve En iyi 5 tost makinesi arayışına girmeniz gerekebilir.. 

Çünkü plakalar her ne kadar yanmaz yapışmaz olsa da, temizlik de çok önemli. Eğer ızgaralar çıkarılabilir ve makinede yıkanabilirse bu hem daha hijyenik hem de temizlik açısından daha kolay bir çözüm olacaktır.

Uygun fiyatlı tost makinesi modelleri

Uygun fiyatlı tost makinesi modelleri hangisi? Gerek ekmek kızartmak için, gerek tost yapmak için günümüzde en çok kullanılan mutfak ürünlerinden birisi de tost makineleri. Çünkü yaşadığımız dünyanın hızına yetişebilmemiz için hızlı olmamız gerek. Özellikle de hızlı bir kahvaltı yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi de tost oluyor.

Eğer yapacağınız tostun lezzetine önem veriyorsanız iyi bir tost makinesine sahip olmalısınız. Çünkü bazı tost makineleri henüz ekmeğin arasındakiler pişmeden, ekmeği kömüre çevirebiliyor. Bu sebeple alacağınız tost makinesinin, en iyi modeller arasında olması önem arzediyor. Kararsız kalmamanız için sizin uygun fiyatlı tost makinesi modellerini inceledik.

Tost makinesi tavsiye yazımızda uygun fiyatlı tost makinesi modellerini incelemeden önce, tost makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz, seçimini neye göre ve nasıl yapmalısınız, bunlara da değineceğiz. Ardından da sizin için en iyi tost makinesi hangisi sorusunun cevabına yaklaşabilirsiniz.

Hayattaki en güzel şeylerden biri sabah uyanır uyanmaz, bol tereyağlı sıcacık içimizi ısıtan bir tost yemek; eğer bana sorarsanız. Böyle harika sıcacık tostlar yapabilmek için de güzel bir tost makinesine sahip olmak son derece önem arz ediyor.

Uygun fiyatlı tost makinesi modellerinden birini satın alacaksanız [Granit, Döküm, Mini] listeme ve satın alma rehberime göz atabilir, hangi tost makineleri kaliteli, döküm, granit, mini tost makinesi fiyatları gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz! Bu yazımız hem sanayi tipi döküm tost makinesi hem de ev tipi döküm tost makinesi hakkında olacak. Yazı sonunda profesyonel bir cihaz nasıl seçilir, uygun fiyatlı tost makinesi modelleri bulunabilir bunları öğreneceksiniz, umarım yardımcı olabiliriz ..

 

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi 

Özellikleri

Dökümix, tamamen çelikten ürettiği bu tost makinesiyle çevreci bir adım attı. Dökümix Döküm Tost Makinesi, organik bir makine ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilmiş. 

Dökümix’in bu modelinde ayarlanabilir otomatik ısı termostatı bulunuyor. Makinenizi istediğiniz ısıda kullanabiliyor olmanız çok büyük bir avantaj. Bu modelde tek bir kulp bulunuyor ve oldukça sağlam.

En iyi 5 tost makinesi
En iyi 5 tost makinesi

Arzum Tostçu Deluxe Döküm Izgara ve Tost Makinesi

İlk olarak bu tost makinesinin plakalarında çizik oluşturmak çok zor. Döküm ve granit plakalar aynı zamanda çift taraflı olarak kullanılabiliyorve mutfakta inanılmaz bir kolaylık sağlıyor.

Eğer ızgara yapmayı seviyorsanız ve tost makinesini de daha çok bu amaçla arıyorsanız, Arzum’un granit tostçu makinesi 180 derece açılarak plakalar için düz bir yüzey oluşturuyor. Ayrıca yine ızgaracıları sevidirecek bir özellik: Arzum’un bu tost makinesinde yağ damlatma tepsisi de bulunuyor. Böylece mutfağınız temiz kalıyor.

En iyi 5 tost makinesi
En iyi 5 tost makinesi

Arçelik Döküm K 2396 TG Tost Makinesi 

Özellikleri

Arçelik tost makinesi 4 kişilik bir aileye yeterli gelecek bir ürün. Çıkarılabilir plakalartemizlik açısından çok kullanışlı. Ayrıca bu makinede kademeli ısıtma sistemi de bulunuyor. Isıyı ayarlayabiliyor olmanız özellikle ızgara için çok avantajlı bir özellik.

Kilitleme mandalı sayesinde tost makinesini istediğiniz yere istediğiniz şekilde koyabilirsiniz. Bu üründe keşke olsaydı dediğimiz tek şey farklı renkler oldu, daha fazla renk seçeneği eminiz ki her mutfağı mutlu edecektir.

En iyi 5 tost makinesi
En iyi 5 tost makinesi

Korkmaz Tostella A316 Döküm Tost Makinesi

Bir tost makinesinin en önemli kısmı plakalarıdır. Korkmaz’ın bu makinesi plaka konusunda bizden 10 puan aldı, çünkü makinede %100 alüminyumdan yapılma döküm ızgaralar kullanılmış. Ayrıca istediğiniz zaman yanmaz yapışmaz plakaları söküp yıkayabilirsiniz.

En iyi 5 tost makinesi
En iyi 5 tost makinesi

Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi

Bu tost makinesinin de plakaları döküm ve yapışmaz. Bu ürünü diğerlerinden ayıran bir özellik ise plakaları çift yönlü kullanabiliyor oluşunuz. Bu da ızgaraların çıkarılabildiği anlamına geliyor tabii.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi ızgaraların çıkarılabilir oluşu temizlik açısından çok büyük bir artı. Fakat Tefal’in Toast Expert makinesi, bulaşık makinesinde yıkanabilir plakalarla yine öne geçiyor.

En iyi 5 tost makinesi
En iyi 5 tost makinesi

 

scroll to top