Close

En rahat köşe koltuğu modelleri 2022

En rahat köşe koltuğu modelleri 2022

En rahat köşe koltuğu modelleri 2022

En rahat köşe koltuğu modelleri 2022 yılında en sevilen olmaya devam ediyor. Köşe koltuklar eve konfor ve keyif katan seçimler.. Bir mobilya tasarımcısı zamanında pufu kanepe ile birleştirmeye karar vermiş ve köşe koltuklar ortaya çıkmış. Şimdilerde değişen ihtiyaçlar, küçülen evler, televizyonun hayatımızda öneminin artması ve zamanın salon ve oturma odalarında daha da çok geçmesiyle popülarite kazandılar. 

Köşe koltukların tasarımları, rahatlığa önem veriyor; bir kanepe veya berjerin daha ciddi oturum pozisyonu aksine, uzanma pozisyonuna da geçmeye imkan sağlıyor. En rahat köşe koltuğu modelleri 2022 listemizi sizler için hazırladık.. 

Günümüz mimarisi ile birlikte evlerin boyut olarak küçülmesi, insanların zevklerinin daha minimal hale gelmesiyle köşe takımları da oldukça revaçta olmaya başladı. Diğer koltuk takımlarına kıyasla daha zarif bir duruşa sahip olan köşe koltuk takımları bulundukları ortamın daha geniş ve daha ferah görünmesine yardımcı oluyorlar. Küçük evlerde kullanıldığında evi daha geniş gösteren köşe takımları, geniş evlerde kullanıldığında ise kalabalık ve basık görüntüyü engelliyor.

Diğer koltuk takımlarında olduğu gibi köşe koltuk takımlarında da her tarza hitap eden modeller bulunuyor. Klasik ya da moderni bir araya getirmenin oldukça kolaylaştığı bu takımlar farklı parçalarla bir araya getirilip oldukça şık bir görüntü oluşturulabiliyor. Ancak seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Bunlardan köşe koltuk takımının evinizin genel tarzı ile uyumlu olması. Aksi halde evde göze batan ve yabancı duran bir unsur olabiliyor. En rahat köşe koltuğu modelleri 2022 listemize göz atmayı unutmayın.. 

Köşe takımı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli unsur ise koltuk ebatlarıdır. Evinizde koltuk için ayırdığınız bölüme uygun boyutlara sahip bir köşe takımı almanız evinizin genel dekorasyonu açısından da şık duracak ve kalabalık görüntüyü önleyecektir. Evinize kıyasla büyük ya da küçük bir takım seçmeniz olumsuz bir durum oluşturacak ve dekorasyon anlamında bir hata olacaktır. En rahat köşe koltuğu modelleri 2022 listemize geçmeden köşe koltuk seçerken neler dikkat edilir bir göz atalım. 

Peki köşe koltuk seçerken nelere dikkat etmeli?

 • İlk olarak şeklinize karar verin. U şekli, L şekli ve yarı yuvarlak şekilde köşe koltuklar mevcut. Burada belirleyici olan sizin yaşam tarzınız oluyor. İlk olarak odanızın ölçülerini alın ve kağıt, kalem üzerinde çizin. Köşe koltuklar mağaza showroom’larında küçük, evde büyük görünürler. Odanız köşe koltuk kullanımına izin veriyor mu? Odaya sığıp, rahat hareket edebileceğiniz şekilde kağıt kalem üzerinde koltuğu önceden yerleştirin. 
 • Köşe koltuklar özellikle de televizyon karşısı çok zaman geçen oturma odalarında çok popüler. Burada amaç genellikle uzanıp, bir şeyler izlemek veya okumak olacağı için bir ikili, bir uzanma koltuğunun birleşiminden oluşan bir köşe koltuk konfor sağlayacaktır. Çünkü kimse televizyona dik oturmak istemez. İki tarafında da kol olan bir köşe yerine, böyle bir köşe kullanmak bu oda için başarılı bir çözüm. Uzanma koltuğu bölümünün doğru tarafta olması, odada kolayca hareket edebilmek için önemli.

Modern köşe koltuk modelleri

Modern köşe koltuk modelleri hangileridir? Mobilyalar evlerin havasını değiştiren ve odalara modernize katan en önemli unsurlardandır. Son yıllarda en çok rağbet gören ve kullanıcıların stilini yansıtan köşe koltuk takımları, Modern köşe koltuk modelleri 2022 yılı trendlerinde de yeni tasarımları ile karşımıza çıkıyor. 

Özellikle küçük boyutlara sahip evlerde yarattığı ekstra alan imkanı ile daha düzgün ve derli toplu bir görünüm sunan L koltuk modelleri, üretiminde kullanılan desenler, uzun yıllar dayanıklılık sağlayan kumaş çeşitleri ve her beğeniye uygun tasarımları ile dikkatleri üzerine topluyor. Modern köşe koltuk modelleriyle evinize dekor olmaya geliyoruz..

En rahat köşe koltuğu modelleri 2022
En rahat köşe koltuğu modelleri 2022
 • Eymense Antrasit Loft Köşe Koltuk Takımı eymenseeymensekosekoltuktakimi1100
  inmobiland Beyaz Köşe Koltuk Takımı TYC00129943066
  Vivense FRİDO KÖŞE KOLTUK BEJ-Düz Köşe AM3-160-Düz Köşe

Dar Alanda Fonksiyonel Tasarımlar

Klasik çizgiler ve tasarım detayları ile ailelerin vazgeçilmezi haline gelen modern köşe koltuk modelleri seçiminde ilk kriter yaşam alanının boyutları oluyor. Küçük odalar için nispeten daha küçük ve açık renklerde tercih edeceğiniz bir takım, hem oda hacmini büyük gösterecek hem de büyüleyici bir görünüm oluştururken; buna karşın büyük salonlarda da tercih edilebilecek köşe koltuk modellerinde daha hacimli ve gösterişli tasarımlar kullanılarak görsel açıdan farklılık yaratılıyor.

Özellikle hem küçük bir odaya sahip hem de sık sık misafir ağırlayan ya da küçük çocuğu olan aileler köşe koltuk takımları seçerken daha çok yatak olabilmesine ve sandık hacmine dikkat ediyor. Eşya saklama kapasitesi, açılabilir koltuk ve depolama imkanı gibi detaylar çok daha avantajlı seçenekler arasında yer alıyor. Ergonomik sünger kullanılan ve kaliteli yaylar ile desteklenen dayanıklı takımlar uzun yıllar ilk günkü gibi kullanım vaat ediyor

Son zamanlarda kolayca temizlenebilen hatta silinebilen koltuk kumaşlarının popülerliği artıyor. Yaşam alanlarında “keyif koltukları” olarak tanımlanan köşe koltuklar üretiminde leke tutmayan ve kolayca temizlenen kumaşlar kullanılıyor. Hatta çıkarılabilir ve yıkanabilir minder imkanı sunan modeller, pratik temizlik açısından kadınların favorisi oluyor.

En rahat köşe koltuğu modelleri 2022
En rahat köşe koltuğu modelleri 2022
 • Eymense Krem Loft Köşe Koltuk Takımı eymensekosekoltuktakimi1004
  ERİZA Relax Soft 4 Modül Köşe Takımı kltk-01
  DEKORBİZDEN Redro Gri Köşe Koltuk dkr4

Köşe Koltuklarında Trend Alarmı

Farklı tasarımlar ve aksesuarlar ile pek çok stilde dekoratif kombinler yaratabilen köşe koltuk takımları modelleri sizleri 2022 yılında zıt renklerin uyumuna davet ediyor. Özellikle farklı renklerin oluşturduğu kontrast, bazı kişilerin çok daha zevkli ve dinamik tercihler yapmasını sağlıyor. Örneğin, mavi duvar rengine sahip odada sarı renkli koltuk takımı mükemmel bir uyum yakalayabilir.

Köşe koltuk takımlarına dekoratif komodin ya da berjer eklemek de son dönemin trendleri arasında yer alıyor.

Sağ ve sol boş alanlarına eklenen puflar veya tarz sehpa ile kombinlenen modern köşe koltuk modelleri, en klasik alanlarda dahi son derece modern ve havalı bir salon görünüm sergiliyor. Siz de bu ilham verici tablo içerisine sevdiğiniz tonlarda bir halı ve desenli bir perde ile odanızı çok daha enerji verici bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Salon takımlarında hiç geçmeyen renk modası içerisinde krem, kahverengi ve açık siyah renkler yer alıyor. Ancak son zamanlarda evlerinde hoş görünümün yanı sıra pozitif bir atmosfer de isteyenler daha sıcak ve pastel tonları da tercih ediyor. Doğanın renkleri ile harmanlanan göz alıcı ancak huzur veren bir köşe takımını, en sevdiğiniz kırlentler ile kombinlemek size de ailenize de enerji verecek.

En rahat köşe koltuğu modelleri 2022
En rahat köşe koltuğu modelleri 2022
 • ERİZA Bella Köşe Takımı Kırık Beyaz 291x151cm Sol kltk-10
  SOFALUX CONCEPT Elita Köşe Koltuk Sağ Dinlenmeli SF150
  ERİZA Relax Soft 4 Modül Köşe Takımı (gri) kltk-01
scroll to top