Close

En iyi 6 laptop soğutucusu

En iyi 6 laptop soğutucusu

En iyi 6 laptop soğutucusu

En iyi 6 laptop soğutucusu hangisi? Gün içerisinde uzun süre çalışan laptoplar, çok yüksek derecede ısınarak performans kaybı yaşayabiliyor. Laptoplarda bulunan soğutma sistemleri özellikle yaz aylarında yeterli olmadığından dolayı bazı istenmeyen durumlar meydana gelebiliyor. 

Bu nedenle kullanım sırasında kasma veya donma sorunu yaşamamanız adına sizler için en iyi 6 laptop soğutucusu öneri listesini hazırladık. En iyi 6 laptop soğutucusu hangisi? Laptop soğutucu işe yarıyor mu? gibi soruların cevaplarının bulunduğu içerik, ısınmadan dolayı bilgisayarı yavaşlayan kullanıcılar için kesin çözüm olacak.

Neden Laptop Soğutucusu Almalıyım?

En iyi 6 laptop soğutucusu cihazın ısınmasını ve oluşabilecek performans kaybını önleyen, bununla birlikte laptop kullanımını daha rahat hale getiren oldukça kullanışlı cihazlardır. Laptopların kendi içlerinde soğutucu fanları olsa da zamanla bu fanların soğutma özelliği yeterli gelmemeye başlar ya da çeşitli programlar donanımı daha çok zorladığı için laptopun daha çok ısınmasına neden olur.

Bu tür durumlarda laptopun imdadına en iyi 6 laptop soğutucusu yetişiyor. Uzun süre boyunca bilgisayar bileşenlerinin yüksek ısıya maruz kalması hem performansı düşürür, hem de önemli parçalara kalıcı zararlar verebilir. Bu nedenle büyük önem ve ihtiyaç arz eden laptop soğutucularının birçok faydası vardır.

Laptop soğutucu modelleri 

Laptop soğutucu modellerini incelemeye ne dersiniz? Laptoplar daha fazla incelmeye ve daha güçlü olmaya devam ederken ısınma sorunları da kronik hale gelmeye başladı. Yeni son model bir laptop alsanız dahi bir süre sonra ısınma ve kasma problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi sorunlarda en iyi çözüm ise laptop soğutucu edinmek veya düzenli olarak fan ve termal macunu bakımı yapmak. Laptop soğutucu modelleri sahip oldukları güçlü fan ile bilgisayarın ısınma sorununu minimuma indirir.

Herkes, boş vakitlerimde laptoptan film ve dizi izlemeyi çok sever. Ancak laptopun fazla ısınması film keyfini yarıda bıraktırıyor. Bunun için en iyi laptop soğutucu çeşitleri arasından bir model satın almalısınız Siz de aşağıdaki laptop soğutucu modellerine göz atarak bütçeniz ve bilgisayarınız için en iyisine sahip olabilirsiniz!

En iyi laptop soğutucu modelleri şeklinde arattığınız zaman karşınıza milyonlarca soğutucu geliyor. Hangisini alacağınızı şaşırırsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Listede yer alan laptoplar hem ucuz hem de herkes tarafından önerilen ürünler yer alıyor. Ürünlerin diğerlerinden ayıran özellikler neler, eksikleri neler ve piyasa fiyatlarını yazımızda görebiliyorsunuz. Fiyatlar değişebilir. Yazımızda söylediğimiz fiyatların daha da aşağısında ya da yukarısında fiyatları görmeniz mümkün.

Notebook soğutucu bilgisayara zarar verir mi?

Laptop soğutucu modelleri bilgisayara zarar verir mi sorusuna cevap vermek gerekirse  USB den bağlanan soğutucular bilgisayarın daha fazla yorulmasına ve işlem yapmasına neden olduğu için bilgisayarın ısınmasına neden olur. Kesinlikle USB den bağlanan soğutucu almak yerine adaptör ile bağlanan modelleri seçin. Laptop soğutucu modelleri listemizi sizler için hazırladık göz atmayı unutmayın.

Deep Cool U PAL Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu öneri listemizde 1. sırada yer alan Deep Cool U PAL, yüksek bacakları sayesinde masa olarak kullanılabiliyor. Çift fanı sayesinde yeterli performans gösteren ürün, bilgisayarı kısa süre içerisinde soğutabiliyor. Deep Cool soğutucu cihazın fan hızı 1000 rpm’dir.

En iyi 6 laptop soğutucusu
En iyi 6 laptop soğutucusu

Rampage Ad-rc8 Showy Laptop Soğutucu

Notebook soğutucu tavsiye listemizde bulunan Rampage Ad-rc8 Showy, bir adet 180mm fan ile karşımıza çıkıyor. Bu sayede ısı derecesini bir hayli düşüren ürün, köşelerinde bulunan LED aydınlatmayla şık bir görüntü sağlıyor. Rampage marka bu laptop soğutucu fanı 800 rpm güç üretiyor.

En iyi 6 laptop soğutucusu
En iyi 6 laptop soğutucusu

Frisby FNC-5230ST Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu önerisi istiyorsanız Frisby FNC-5230ST tam size göre. 5 kademeli yükseklik ayarı bulunan soğutucu, laptop masası olarak kullanılabiliyor. Üzerinde 4 adet fan olan ürün, soğutma işlemini iyi bir şekilde yapıyor. Frisby laptop soğutucusu 1000 rpm güç üretebiliyor.

En iyi 6 laptop soğutucusu
En iyi 6 laptop soğutucusu

TX Red Alert Laptop Soğutucu

En iyi notebook soğutucu modelleri arasında yer alan TX Red Alert, 6 büyük fanıyla oldukça yüksek bir soğutma sağlıyor. Yükseklik ayarı bulunan soğutucu, laptop masası olarak kullanılabiliyor. Kırmızı LED aydınlatmaya sahip olan ürün, dijital kontrol paneliyle kontrol edilebiliyor.

En iyi 6 laptop soğutucusu
En iyi 6 laptop soğutucusu

Inca inc601 Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu konusunda adını duyurmayı başaran Inca, inc601 modeliyle karşımıza çıkıyor. Tüm notebook modellerine uyumlu olan ürün, bu sayede en çok tercih edilen soğutucular arasında yer alıyor. 6 adet fanı ile teslim edilen soğutucu, sessiz çalışarak rahatsızlık vermiyor. Inca marka bu laptop soğutucusu 6 fanı sayesinde 2500 rpm güç üretiyor.

En iyi 6 laptop soğutucusu
En iyi 6 laptop soğutucusu

Rampage Addison AD-RC5 Laptop Soğutucu

En iyi laptop soğutucuları arasında bulunan Rampage Addison AD-RC5, 5 fanıyla bilgisayarınızı hızlıca soğutabiliyor. Sessizliği sayesinde dikkat çeken ürün, küçük notebook modellerine uyum sağlamıyor. Rampage marka bu laptop soğutucusu 1400 rpm güç üretebilmektedir.

En iyi 6 laptop soğutucusu
En iyi 6 laptop soğutucusu

Laptop soğutucu işe yarar mı?

Laptop soğutucuları, yüksek güçlü fan sistemleri sayesinde ısınan bilgisayarların sıcaklık değerlerini en az 10 derece düşürerek kasma veya donma gibi sorunların oluşmasını engelliyor. Aynı zamanda bilgisayarların parçaları böylelikle yüksek ısıdan dolayı zarar görmez.

Laptop soğutucu almadan önce neler yapılmalıdır?

Soğutucu satın almadan önce bilgisayarınızın hava akışlarını kontrol etmelisiniz. Fanları temizlemeli ve termal macun uygulaması yapmalısınız. Ayrıca bilgisayarınızdaki gereksiz arka plan dosyalarını temizleyip virüs kontrolü yapmakta fayda var. Bunlara rağmen bilgisayarınız hala ısınmaya devam ediyorsa laptop soğutucusu alabilirsiniz.

Laptop Soğutucusu Nedir?

Pratikliği sayesinde masaüstü bilgisayarların tahtını sallayan laptop modelleri zaman zaman yaşanan aşırı ısınma sorunlarıyla kullanıcısını zor durumda bırakabiliyor. Fan performansının yetersiz kaldığı bu gibi durumlarda, laptopunuzun ısınmasını engellemek için kullanabileceğiniz laptop soğutucular ekstra fan görevi görüyor. Bu sayede bilgisayarınızın sıcaklığını ortalama 10 derece düşürebilirsiniz.

scroll to top