Close

En iyi 6 yazıcı önerisi

En iyi 6 yazıcı önerisi

En iyi 6 yazıcı önerisi

En iyi 6 yazıcı önerisi veriyoruz. Koronavirüs pandemisiyle birlikte birçok çalışan ve şirket evden çalışma düzenine geçmek zorunda kaldı. Hal böyle olunca da hem ev için hem de ofis kullanımına uygun yazıcılara olan ihtiyaç bir hayli arttı. İşinizle ilgili acil bir dosya almak, okulla ilgili bir belgeyi çıkarmak veya notlarınızı yazdırmak; sebebi ne olursa olsun eğer siz de bir yazıcı tavsiyesi arıyorsanız bu yazı derdinize çare olabilir.

Bu içeriğimizde ev için veya ofiste kullanabileceğiniz en iyi 6 yazıcı tavsiyesi yakından bakacağız. Yazıcı tavsiyelerine geçmeden önce modellerin yer aldığı listenin en ucuzdan en pahalıya doğru sıralandığını ve her ürün için ilgili satın alma sayfasına altlarında yer alan bağlantılardan ulaşabileceğinizi belirtelim. Hatırlatmanın ardından en iyi 6 yazıcı önerisine geçiş yapabiliriz.

En iyi iş için yazıcı markaları

En iyi iş için yazıcı markaları nelerdir? Yazıcılar, elektronik ortamlarda grafik ya da bazı önemli belgelerin kağıt üzerine işlenmesini sağlayan aletlerdir. Genellikle çoğu yazıcının bilgisayar üzerine yazıcı kablosu ya da USB bağlantısıyla kullanımı sağlanmaktadır. Bazı yazıcılar ise hafıza kartı üzerinden ya da fotoğraf makinesinden çıktı alabilmektedir. Genellikle kullanıcılar tarafından merak edilen konular arasında en iyi yazıcı sorusu yer almaktadır. Bu konuda kullanıcılar en iyi iş için yazıcı markaları tavsiye edebilecek bir kişi veya site arar. Teknolojideki gelişimler neticesinde yazıcıların teknik özellikleri değişkenlik göstermiştir.

  • Canon
  • HP
  • Epson
  • Pantum
  • Kyocera 
  • Lexmark
  • Oki

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak yazıcılarda da yeni markalar ve modeller ortaya çıkıyor. Modellerin fazla olması rekabeti artırırken aynı zamanda fiyatlar konusunda da insanlar için cazip hale geliyor. Hal böyle olunca en iyi iş için yazıcı markaları hangisi bulmak oldukça zor oluyor.

Yazıcının en iyisini bulmak için öncelikle yazıcının hangi amaçla kullanılacağının ve hangi özelliklere sahip olmasının istendiğinin belirlenmesi gerekiyor. Çünkü farklı markalar tarafından üretilen yazıcılarda benzerlik bulmak mümkün oluyor.

En iyi iş için yazıcı markalarının bulunması amacıyla hazırladığımız bu yazıda yazıcı türlerine göre en iyileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yazımızı okuyanların bilgi alabileceği yazıcı türleri arasında lazerli, ucuz, tanklı, tarayıcı yazıcılar ve fotokopi makineli yazıcı bulunuyor.

Yazıcılar satış noktalarındaki cazip fiyatlarıyla yazıcı arayan kişileri cezbeden ürünlerdir. En iyi yazıcıların pek çoğu çok fonksiyonludur bu sayede ihtiyaç duyulan makinelerin tek tek alınmasına gerek duyulmaz. Örneğin hem tarayıcı hem yazıcı hem de fotokopi makinelerini kullanmak zorunda olan kişiler belirttiğimiz en iyi yazıcılardan birisini seçerek tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Bu yazıcılar sahip oldukları kartuşlar, tonerler veya mürekkeplerle 400 sayfa üzerinde aylık çıktı veya baskı alınmasını sağlayabilirler. En iyi yazıcıların tamamı garantili olarak satışta olduğu için yaşadıkları sıkıntılardan garanti hizmetinden yararlanabilirler. 

Önerdiğimiz yazıcı türlerinin geneli iş ortamında kullanılabilecek kapasiteye sahip olan yazıcılardır. Ağ bağlantısını kullanabilen yazıcılar birden fazla kullanıcının çıktı almasına veya fotokopi çekmesine imkan tanır.

İş yerinde ihtiyaç duyulan belgelerin fotokopisini ve çıktısını dakikada 10 sayfaya kadar alarak işleyişin aksamamasına yardımcı olurlar. Yazıcıların bazılarında faks özelliği de vardır.

Böylelikle iş yerlerine gelen fakslar bu makineler aracılığıyla alınarak gerekli işlemler gerçekleştirilebilir. Bu cihazlar sayesinde faks cihazı alımı gerekmez. En iyi iş için yazıcı markalarının pek çoğunda renkli baskı özelliği de bulunur. Bu sayede renkli alınması gereken çıktılar orijinal renkleriyle basılarak gerekli yerlerde kullanılabilir. Baskısı yapılan belgelerdeki renkleri makineler sayfa sayısına bağlı olarak kalitesini yitirmeden aynı şekilde basarlar

Sahip oldukları özellikleri ve uygun fiyatlarıyla dikkatleri çeken en iyi iş için yazıcı markaları fikrine ihtiyacınız varsa eğer isimlerini verdiğimiz yazıcıları incelemeden karar vermeyin. Özelliklerini tanıttığımız yazıcıları evlerinizde veya iş yerlerinizde kullanabileceğinizi unutmayın.

Kolay kurulum ve kullanım arayanlara: HP 4120 Deskjet Plus

Ev için tercih edebileceğiniz en ucuz yazıcılardan biri olan HP 4120 Deskjet Plus, baskının yanı sıra tarama, kopyalama ve faks özelliklerini de destekliyor. Kolay kurulumu ve kablosuz bağlantısı sayesinde kullanıcılara sorunsuz bir deneyim vadeden yazıcının 3 yıla kadar uzatılmış garantisi bulunuyor.

En iyi 6 yazıcı önerisi
En iyi 6 yazıcı önerisi

Uygun fiyatlı lazer yazıcı düşünüyorsanız: Pantum P2500 Mono Lazer Yazıcı

Pantum’un uygun fiyatlı lazer yazıcı modellerinden biri olan P2500, kalitesiyle ön plana çıkan bir ürün. Daha çok ev kullanımı için uygun olduğunu söyleyebileceğimiz bu model, çip ve kartuş ücretlerini göz önüne alacak olursanız yoğun kullanım için biraz masraflı olabilir. Ancak yine de baskı kalitesinden ödün vermek istemeyenlerin tercih edebileceği bir seçenek olarak görünüyor.

En iyi 6 yazıcı önerisi
En iyi 6 yazıcı önerisi

‘Ben sürekli kartuş değiştiremem’ diyenler için: Canon Pixma G2411 Çok Fonksiyonlu Yazıcı

Baskı çözünürlüğünde yazdırma fonksiyonu ile renkli ve siyah-beyaz metinleri/görselleri net ve keskin hatlar ile kâğıda aktarmanızı sağlayan Canon Pixma G2411, bitmeyen kartuş tasarımı ile de zaman ve paradan tasarruf etmenize imkân tanır. Düz, yüksek çözünürlüklü, parlak fotoğraf, luster, mat, zarf kağıtlarının tümüne yazdırma fonksiyonu ile geniş alanda kullanım imkânı bulunan yazıcı, kompakt tasarımıyla hem ev için hem de ofis için uygun bir seçenek olabilir.

En iyi 6 yazıcı önerisi
En iyi 6 yazıcı önerisi

Hem ev hem ofiste tercih edebileceğiniz bir ürün: Epson EcoTank L3151 Wi-Fi Çok Fonksiyonlu Yazıcı

Bilgisayar bağlantısına ihtiyaç duymadan kablosuz bağlantı ile yazdırmaya olanak sağlayan Epson EcoTank L3151 yazıcı, bu nedenle hem ev için hem de ofiste tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek. Kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başaran yazıcı, yüksek çıktı kalitesi, darbelere ve çarpmalara karşı dayanıklı yapısı ve kolay kullanımıyla ön plana çıkıyor.

En iyi 6 yazıcı önerisi
En iyi 6 yazıcı önerisi

Daha profesyonel bir yazıcı bakıyorsanız: HP Lazer 135w Tek Renkli Çok Fonksiyonlu MFD Wi-Fi Lazer Yazıcı

Biraz daha profesyonel yazıcısı tavsiyesi arayanların tercih edebileceği bir model olan HP Lazer 135w yazıcı, küçük ve kompakt tasarımına karşın A4 kâğıtta dakikada 20 sayfaya kadar baskı hızıyla dikkat çekiyor. Baskı, kopyalama, tarama, mobil cihazlardan baskı ve kablosuz bağlantı özelliklerinin bulunduğu yazıcıyı ev için veya ofiste tercih edebilirsiniz

En iyi 6 yazıcı önerisi
En iyi 6 yazıcı önerisi

Mürekkep derdini unutturan bir ürün: Epson L3150 Tanklı Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

Wi-Fi Direct özellikli 3’ü 1 arada Epson L3150, şık ve kompakt tasarımının yanında mobil baskı özelliği ve verimli teknolojisiyle ön plana çıkıyor. Mürekkep dolum sisteminin kullanıldığı kartuşsuz bir yapıda olan yazıcı, dahili mürekkep ile kullanıcılara tam üç yıl boyunca mürekkep satın almadan kullanım vadediyor en iyi 6 yazıcı önerisi listemizin mürekkep derdi olmayan yazıcısı ile tanışmak İçin hemen aşağıda linkten sipariş oluşturmayı unutma! 

En iyi 6 yazıcı önerisi
En iyi 6 yazıcı önerisi

 

scroll to top