Close

En iyi 6 Samsung tablet önerisi

En iyi 6 Samsung tablet önerisi

En iyi 6 Samsung tablet önerisi

En iyi 6 Samsung tablet önerisini sizler için hazırladık. Güçlü işlemcileriyle bilgisayarlara kafa tutan en iyi Samsung tablet modellerini sizler için listeledik. Özenle hazırladığımız en iyi 6 Samsung tablet önerisi içeriğimizde en güçlü modellere yer verdik. Bu tabletlerin teknik özelliklerine değinmeyi de ihmal etmedik.

En iyi Samsung tablet hangisi? Samsung tablete SIM kart nasıl takılır? En iyi 6 Samsung tablet önerisi? Gibi soruların cevaplarının yer aldığı içerik, yeni bir tablet istiyorsanız çok yardımcı olacak.

Samsung Galaxy Tab A 8 SM-T290

Samsung en iyi tablet modellerinden olan Galaxy Tab A8, 9.0 Andorid sürümüyle karşımıza çıkıyor. 4.2 Bluetooth desteği bulunan tablet, bu sayede kablosuz cihazları destekliyor. 1280 X 800 çözünürlüğü bulunan ürün, düşük RAM kapasitesi yüzünden eleştiri alsa da performansıyla bunu telafi ediyor.

En iyi 6 Samsung tablet önerisi
En iyi 6 Samsung tablet önerisi

Samsung SM-T510 32GB

En iyi Samsung tablet modelleri arasında yer alan SM-T 510, 8 çekirdekli işlemcisiyle dikkat çekiyor. Bu sayede diğer tabletlerden 2 kat daha hızlı olan ürün, artırılabilir hafızası sayesinde depolama sorunu yaşatmıyor. 6150 mAh batarya kapasitesi bulunan cihaz, 10.1 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekranıyla mükemmel bir deneyim sunuyor.

En iyi 6 Samsung tablet önerisi
En iyi 6 Samsung tablet önerisi

Samsung Galaxy Tab S6 Lite SM-P610

Samsung tablet tavsiyesi istiyorsanız Tab S6 Lite modeline göz atmalısınız. S Pen kalemi bulunan ürün, çoğunlukla iş için tercih ediliyor. 7040 mAh batarya ömrüyle aralıksız 2 gün şarjı dayanan cihaz, 8 çekirdekli işlemcisiyle performans düşüklüğüne mahal vermiyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızası olan tablet, bizce en iyilerden bir tanesi. En iyi 6 Samsung tablet önerisi verdiğimizde bu modeli atlayamazdık.

En iyi 6 Samsung tablet önerisi
En iyi 6 Samsung tablet önerisi

Samsung Galaxy Tab A SM-T297

SIM kartlı tablet önerisi arayanlar için harika bir tavsiyemiz var. Tab A SM, yüksek performansı ve geniş ekranıyla adından söz ettirmeyi başarıyor. SIM kart desteği sayesinde farklı amaçlarla kullanılabilen tablet, düşük kamera çözünürlüğü yüzünden eleştiri alıyor. Yüksek hızlı işlemciye sahip olan ürün, 5100 mAh batarya gücüyle uzun saatler kullanılabiliyor.

En iyi 6 Samsung tablet önerisi
En iyi 6 Samsung tablet önerisi

Samsung Galaxy Tab S7+ Wi-Fi

En iyi tablet modellerinden olan Galaxy Tab S7 Plus, listede çok satanlar arasında yer alıyor. 1 TB hafıza ile karşımıza çıkan ürün, bu sayede depolama sorunu yaşatmıyor. 8 GB ram ve yüksek hızlı işlemcisi bulunan cihaz, iş ve oyun için harika bir deneyim sunuyor. İnce ve şık tasarımı bulunan S7 Plus, hafifliği sayesinde rahatlıkla taşınabiliyor.

En iyi 6 Samsung tablet önerisi
En iyi 6 Samsung tablet önerisi

Samsung Galaxy Tab S6 T860

Samsung tablet önerisi istiyorsanız Tab S6 modeline göz atmalısınız. Super AMOLED ekranı bulunan ürün, bu sayede yüksek dayanıklılık sağlıyor. S Pen kalemiyle genellikle iş için tercih edilen tablet, artırılabilir hafızasıyla kolaylık sağlıyor. Kamera çözünürlüğü bir tablete göre oldukça iyi olan S6, bizce en iyilerden bir tanesi.

En iyi 6 Samsung tablet önerisi
En iyi 6 Samsung tablet önerisi

Tablet Nedir, Nasıl Kullanılır ve Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tablet ne işe yarar diye merak ediyorsanız, elinize sığabilecek kadar küçük bir sayfa boyutunda, dokunmatik ve cihazı tamamen kaplayan bir ekrana sahip olan klavyesiz bir bilgisayardır denilebilir. 

Bunun yanı sıra tabletleri bilgisayardan ayıran bazı özellikleri vardır. Bunun en göze batanı, herhangi bir klavye veya fare input cihazı kullanmamasıdır. Neredeyse her komut, kapasitif (vücut ısısı ile dokunmayı tanıyan) olan ekran sayesinde yapılır. Ancak istendiği takdirde çoğu tablete klavye ve mouse bağlanabilmektedir.

Tablet ve bilgisayar arasındaki ikinci önemli fark ise işletim sistemidir. Bilgisayarlar genelde klavye ve fare ile kullanımına uygun daha ayrıntılı işletim sistemleri kullanırken, tabletler ise akıllı telefonların izinden gider. En iyi 6 Samsung tablet önerisi listemiz yukarda sizleri bekliyor! 

Samsung tablet alınır mı?

Samsung tablet alınır mı? Sorusu kafanızı kurcalıyor ise cevaplayalım..Akıllı telefon dünyasında Apple’ın yanında en çok bilinen bir diğer isim Samsung’dur ve bu tablet dünyasında da değişmez. Samsung, başka hiçbir Android tablette bulamayacağınız kaliteyi sizlere getirir. Google Play sayesinde onbinlerce uygulamayı direk indirebilirsiniz ve her modelde SD Micro ile hafıza kapasitesini arttırabilirsiniz.

Samsung tabletler aynı zamanda ekran kalitesinde de öncüdür. Bu sayede Samsung’un televizyonlarında kullandığı ileri teknoloji AMOLED’i tabletlerinde de görürsünüz. Samsung’un 2 adet tablet serisi vardır; bunlar, A ve S modelleridir. S premium model olup size bir tabletin vereceğinden fazlasını verir. A serisi ise bütçeye uygundur ve bir öğrencinin en iyi sırdaşı olacak cinsten bir tablet serisidir.

Teknolojik gelişmeler mobil cihaz kullanımını artırırken çeşitliliğin de artmasını sağlıyor. Her yıl ihtiyaçlarımızı karşılayacak yeni cihazlar ve modeller piyasadaki yerini alıyor. Samsung tablet alınır mı? Sorumuza böylelikle EVET cevabını alıyor. Cihazların en önemli özellikleri arasında hareket halindeyken birçok işimizi halledebilmemiz geliyor. Bunun için masaüstü bilgisayarların yerini dizüstü bilgisayarlar alırken cep telefonlarının yerini de akıllı telefonlar alıyor.

 Ancak dizüstü bilgisayarlar kapladıkları yer ve ağırlık bakımından sürekli olarak yanımızda taşımaya uygun olmuyor. Akıllı telefonların ekranın küçük olması nedeniyle de işlerimizi kolay halledemiyor ve ayrıca eğlenceli aktivitelerimizden keyif alamıyoruz. Dizüstü bilgisayardan küçük, akıllı telefonlardan ise büyük olacak şekilde bir mobil cihaz ihtiyacımız bulunuyor. 

Bu ihtiyacımızı en iyi tabletler karşılıyor. Her yıl yeni modelleri piyasaya sürülen tabletlerden hangisini almaya karar vermeden önce neden bir tablet sahibi olmamız gerektiğini de bilmemiz gerekiyor. Bunun için aslında birçok nedenimiz bulunuyor.  Peki samsung tablet alınır mı? 

Dizüstü bilgisayarlarda yaşanan en büyük problemlerden biri de bilgisayarın çökmesi oluyor. Çok yoğun kullanımdan ya da eski donanıma sahip olmasından kaynaklı olabileceği gibi kullanım koşulları da dizüstü bilgisayarların hiç beklenmedik bir anda çökmelerine neden olabiliyor. Böyle durumlar, o anda yaptığınız işin ve bilgisayarınızda depoladığınız birçok verinin kaybolmasına neden olabiliyor.

Ancak tabletlerde çoğunlukla böyle bir durum yaşanmıyor. Tabletin performansını çok fazla zorladığınızda donmasına neden olabiliyorsunuz. Bu tarz durumlarda da en fazla kapatıp yeniden açmanız yeterli oluyor. Tabletinizi kaldığınız yerden kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

scroll to top