Close

En pahalı parfümler 2022

En pahalı parfümler 2022

En pahalı parfümler 2022

En pahalı parfümler 2022 hangileri? Belki de yoldan geçerken sırf parfümü nedeniyle sizi etkileyen insanlar olmuştur. İşte bu parfüm dünyası akıl almaz bir şekilde insanların duygularını depreştirmek için çalışıyor. Duygularınızla ne kadar oynarsa da, o kadar pahalı oluyor diyebiliriz.

Parfümlerin yaydığı koku, herkese göre farklı anlamlar taşıyor. Ayrıca her tene göre farklı parfümler de üretiliyor. Pek dikkatinizi çekmese bile parfüm dünyası gerçekten büyüyen bir sektör olarak her geçen gün gelişiyor. Ayrıca ne kadar zor bir sektör olduğunu da şu şekilde düşünün: Müptelası olduğunu ve yıllardır değiştirmediğiniz bir parfümünüz var. 

Ama her geçen gün yeni kokular ortaya çıkıyor. Müşteri bulma konusunda ne kadar da yaratıcı olmaları gerektiğini anlayabiliyor musunuz?

Parfümlere çok fazla para vermek istemeyiz ama en pahalı parfümler 2022 serisi favoriniz olacak. Yine de bu parfümler el yakar. Hatta annelerimiz “limon kolonyasının nesi varmış” diye yüksek fiyatlara tepki gösterirler ve sizde kızarsınız. Ama şimdi öyle parfümlerle tanışacaksınız ki, fiyatlarını duyduğunuz zaman annenize hak vereceksiniz.

Dünyadaki en yüksek fiyatlı parfümler oldukça merak konusudur. Aşağıda en pahalı parfümler 2022 sıralanmıştır:

 • DKNY Golden Delicious Million Dolar Fragnence Bottle
 • Clive Christian No. 1 Imperial Majesty Perfume
 • Baccarat Les Larmes Sacress de Thebes
 • Chanel Grand Extrait
 • Clive Christian No. 1
 • Hermes 24 Faubourg
 • Caron Poivre
 • Joy by Jean Patou
 • JAR Bolt of Lightning
 • Annick Goutal Eau d’Hadrien
 • Shalini Parfums’in Shalini

Bu parfümlerin tek şişesi oldukça pahalı fiyatlardan satılmıştır. Dünyanın en pahalı parfümleri olarak tarihe geçmişlerdir. İçeriklerinde en pahalı bileşenleri bulunduran ve ustaca bir araya oluşturulan bu parfümlerin pahalı olması normaldir.

Parfümlerin Pahalı Olması Ne Anlama Gelir?

Parfümlerin yüksek fiyatlı olmasının anlamı parfümlerin orijinal olduğu anlamına gelir. Orijinal parfümler de sahte parfümlere göre daha sağlıklı oldukları için kullanılmalıdır. Uygun fiyatlı olan parfümlerden kaçınmak oldukça önemlidir. Parfümlerin orijinal olup olmadığından emin olamıyorsanız kolayca üzerindeki koddan sorgulama yapabilirsiniz. Genel olarak parfümlerin orijinalliğini belirten faktör ise fiyatlarıdır. En pahalı parfümler 2022 orijinallik bakımından sorgulanmamalıdır.

Eğer markalar büyük bir indirim yapmadıysa normal koşullar altında parfümlerin düşük fiyatlı olması mümkün değildir. Bu nedenle orijinal diye satılan parfümlerin ucuz olduğu durumlarda mutlaka araştırılması gerekir.

En kalıcı parfüm kokuları

En kalıcı parfüm kokuları nelerdir? Tüm kadınların kendine yakıştırdığı ve kendisini bulduğu parfümü bulunmaktadır. Hatta söz konusu koku kimi zaman kişinin karakterini yansıtmaktadır. Ancak tüm bunlara rağmen kimi zaman parfümde değişiklik tercih edilebilmektedir.

Bunun sebeplerinden biri de parfüm veya herhangi bir kokunun kalıcılığından duyulan memnuniyetsizlik olabilmektedir. Elbette kalıcılık konusunda farklı özelliklere sahip birçok koku bulunmaktadır.

Ancak en kalıcı olmayan parfümü dahi uzun süreli kullanıma elverişli hale getirmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Peki, en kalıcı parfüm kokuları deneyimi için yapılması gerekenler nelerdir? En kalıcı parfüm kokuları listemize göz aymayı unutmayın!

Yves Saint Laurent Libre

Fas’tan gelen portakal çiçeğinin yakıcı hissi ve Fransız lavantasının birleşiminden doğan feminen bir koku. Özgürlüğün kokusu olarak anılan YSL Libre’nin şişesi de çok özel. Özgürce kıvrılan ve bir mücevher gibi şişeyi saran ikonik Cassandre logosu, seksi altın zincirler ve onun üzerinde asimetrik siyah kapağı ile çok şık bir tasarıma sahip…

En pahalı parfümler 2022
En pahalı parfümler 2022

Tom Ford Black Orchid

Tom Ford Black Orchid zengin, koyu ahenkleri ve siyah orkideler ile baharattan meydana gelen cazibeli iksiriyle, hem modern hem de ebedi bir koku. En kalıcı parfüm kokuları listemizde vazgeçilmez. 

En pahalı parfümler 2022
En pahalı parfümler 2022

Dolce Gabbana The Only One: Menekşe ve kahvenin şaşırtıcı uyumu

The Only One, bulundurduğu çiçeksi notalar ile sofistike ve hipnotize edici kadınlığın özüne dokunuyor. Bu ilgi çekici harmonide imza nota olarak menekşe ve kahvenin şaşırtıcı uyumunu bulacaksınız.

En pahalı parfümler 2022
En pahalı parfümler 2022

Versace Eros

Antik kadının gücünü yansıtan bir parfüm. Yoğun ve muhteşem birleşim çiçek, baharat ve derinin güçlü kokusuna sahip. Damas (şark) gülünün zenginliği, güzelliği ve kadınsılığıyla birleştiği bu koku, enerjik frezyanın ve baharatlı safranın dokusuyla güçlendirilmiştir. 

En pahalı parfümler 2022
En pahalı parfümler 2022

The Body Shop Black Musk Night Bloom

Gece açan çiçeklerden esinlenilen güçlü ve cezbedici koku. Geceleri açarak gizli kokularını yayan çiçeklerden ilham alınarak hazırlanan Black Musk Night Bloom, kremsi kokulu ylang ylang ve helyotrop çiçeklerinin kokularının orman meyveleri aromaları ve sıcak kokulu misk ile birleşiminden yaratılan son derece etkileyici bir kokuya sahip.

En pahalı parfümler 2022
En pahalı parfümler 2022

Kalıcı Parfüm İçin İlk Koşul Saklama Koşulları

En kalıcı parfüm kokuları için en önemli koşulların başında parfümün saklanma koşulları gelmektedir. Parfümler genellikle kadınlar arasında bilinen yanlış bilgiye bağlı olarak banyoda muhafaza edilmektedir. Ancak banyoda nemli ortama maruz kalan parfümler, vücutta kalıcılığı muhafaza etme özelliğini kaybedebilmekte, kalıcılık performansını tam olarak yansıtmayabilmektedir. Bu nedenle en kalıcı parfüm kokuları için muhafaza edilen ortamın nemli olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Ancak daha en kalıcı parfüm kokuları deneyimi için gerekli olan saklama koşulu yalnızca nemli olmayan ortamlar değildir. Direkt olarak ısıya ve güneşe maruz kalması durumunda, parfümlerinizin veya kokularınızın kalıcılık özellikleri kaybolabilmekte, teninizde uzun süre kalma süresi gitgide azalabilmektedir. Saklama koşulları aynı zamanda içeriğindeki yağ ve esanslardaki bozulmalar nedeniyle parfümün kokusunda da değişikliğe sebep olabilmektedir.

Esansın Dengeli ve Kalıcı Dağılımı İçin Stratejik Noktalar Seçin

En kalıcı parfüm kokuları için belki de en önemli noktalardan bir diğeri, vücutta parfümün sıkılacağı noktaların özenle seçilmesi ve atış noktaları adı verilen stratejik noktalara uygulanmasıdır. Söz konusu noktalar aynı zamanda vücut sıcaklığının yüksek olduğu bölgeler olması nedeniyle parfüm kokusunun yayılımının daha güçlü ve kalıcı olmasını sağlamaktadır. Buna bağlı olarak, bilek, boyun, diyafram altı, diz kapağı arkası ve ayak bileklerinin tercih edilmesi en kalıcı parfüm kokuları  deneyimi için en önemli püf noktası olma özelliği taşımaktadır.

Atış noktası adı verilen bu bölgelerin bir veya iki tanesini seçerek parfüm sıkabilir, gün boyu kalıcılığı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki; parfümün bileklere sıkılmasının ardından bileklerin birbirine sürtülmesi kokunun yayılmasından veya en kalıcı parfüm kokuları  elde edilmesinden öte, kokunun üst tonlarının yok olmasına sebep olmaktadır.

scroll to top