Close

Apple iPad 8. nesil incelemesi

Apple iPad 8. nesil incelemesi

Apple iPad 8. nesil incelemesi

Apple iPad 8. nesil incelemesi yapıyoruz. Daha iyi bir işlemci, aileler ve uygun fiyatlı mükemmel bir tablet arayan herkes için en yeni temel iPad’i tercihimiz olarak tutar. Sekizinci nesil iPad tanıdık geliyor. Tanıdık olmalı: ipad’ler fazla değişmez. Ama dünya kesinlikle öyle. Bütün ailem evde mahsur kaldı, çalışıyor ve okula gidiyor; uzak bağlantılar tüm hayatımız. Ve ipad’ler ve Chromebook’lar evimizin her yerinde.

Temel iPad, sonsuza dek ” yeterince iyi ” iPad olurken, Pro ve Air daha tuhaf özellikler ve daha iyi performans sundu. Bu yıl, iPad Air yeni bir işlemci, büyük ekran ve USB-C ile büyük bir yenileme alıyor ve bu da daha az bir iPad Pro gibi görünmesini sağlıyor. Apple iPad 8. nesil incelemesi yapıyoruz. Tıpkı eskisi gibi bir iPad. Ama şimdi biraz daha hızlı.

Bu yeni 10.2 inçlik iPad hakkında söylenecek çok şey yok. Bir önemli gelişme ile geçen yılkiyle aynı cihaz: şimdi geçen yılki A10 yerine bir A12 işlemciye sahip. Bu büyük bir fark ve birkaç yaşında bir iPad’iniz varsa yükseltmeyi düşünmek için harika bir zaman. Geçen yılki temel iPad ekran boyutunu artırdı ve yan tarafa akıllı bir konektör ekledi, ancak işlemciyi değiştirmedi. Yükseltme büyük bir revizyondur.

Öyle ki, aslında aynı cihazdaki Varyantlar. (Bu 2019 Air, Apple’ın web sitesinden kayboldu, ancak Mini kaldı.) Bunu geçen yılın havası olarak daha az düşünün ve bu iyi bir anlaşma. Ama aynı zamanda eski bir iPad tasarımı. Hala bir Touch ID ana düğmesi ve bir kulaklık girişi var. Yaklaşan iPad Air ve mevcut profesyoneller USB-C kullanıyor olsa da aksesuarları şarj etmek ve bağlamak için hala Lightning kullanıyor.

İşte bu yeni iPad ile geçen yılki Air ve Mini arasındaki temel benzerlikler ve farklılıklar:

 • Yeni sekizinci nesil iPad, bu ipad’lerle aynı işlemciye ve RAM’e sahip.
 • Ayrıca daha az temel depolama alanı (32GB) ile birlikte gelir.
 • Öne bakan kamera sekizinci nesil iPad’de daha kötü: 1.2 megapiksel ve 720p, geçen yılki Air ve Mini’de 7 megapiksel ve 1080p.
 • Sekizinci nesil iPad, tıpkı eski ipad’ler gibi birinci nesil kalemle çalışır. Bu, şarj etmek için iPad’inizin Lightning bağlantı noktasına yapıştırmanız ve işlemdeki küçük açılır kalem kapağını kaybetmeniz gerektiği anlamına gelir.
 • Ürünle birlikte verilen şarj cihazı daha iyi ve daha hızlıdır: 20 watt’tır ve son Macbook’larla daha iyi çalışmasını sağlar.
 • 10.2 inçlik ekran, 2019 Air’den biraz daha küçük ve daha az canlı. Ama yine de güzel yeter de artar bile.
 • Artık iPad trackpad’leri ve fareleri desteklediğine göre, web uygulamaları ve araçları için de daha çok yönlü.
Apple iPad 8. nesil incelemesi
Apple iPad 8. nesil incelemesi
 • Apple Ipad 8. Nesil 10.2” Wi-fi + Cellular 128gb Altın Mymn2tu/a MYMN2TU/A
 • Apple Ipad 8. Nesil 10.2” Wi-fi + Cellular 128gb Gümüş Mymm2tu/a MYMM2TU/A
 • Apple iPad 8. Nesil 32 GB 10.2″ WiFi Cellular Tablet – MYMH2TU/A

Apple iPad 8. nesil incelemesi yapıyoruz. Uygulama desteği şaşırtıcı ve Apple’ın akış dostu ekosistemi de harika bir küçük TV olarak ikiye katlanmasına yardımcı oluyor. Ancak iPadOS 14 geliştirmelerinde bile çoklu görev ve dosya kaydetme hala garip ve sinir bozucu. Air, sanat veya grafik çalışmaları için daha güçlü bir iPad’e ihtiyaç duyan ve profesyonellerden tasarruf etmek isteyen biri için güzel bir hediye olacak gibi görünüyor.

Kamera neden yan tarafta?

Apple iPad 8. nesil incelemesi yapıyoruz. İPad’in 2020’deki en sinir bozucu özelliği: öne bakan kamera, çoğumuzun sohbet ettiği ve yakınlaştırdığı mod olan yatay modda hala yan tarafta. İPad’in kamerası, bir adım aşağı modda bile yeterince iyi ve çoğu dizüstü bilgisayardan daha iyi. Ama yüzünü ortaladığı için çok kötü.

Harika klavye kılıfları yok mu?

Bu iPad için Apple Magic klavye yok, ancak Apple’ın kompakt ancak trackpad’den yoksun olan eski smart connector Akıllı klavye kapağını kullanabilirsiniz. Diğer tüm yeni iPad’lerde olduğu gibi, iPadOS 14 ile bir fare veya izleme dörtgeni bağlayabilir (veya izleme dörtgeni etkin bir klavye kılıfı alabilirsiniz). Özellikle iPad bir kickstand kılıfı olan bir masanın üzerinde dururken, düzenleme ve gezinme konusunda büyük bir yardım sunuyor.

Şimdiye kadar pil ömrü: her zaman olduğu gibi oldukça iyi

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iPad’in yaklaşık 10 saatlik pil ömrü iddiası yıllardır aynı olmasına rağmen, modele bağlı olarak birkaç saat daha fazla veya daha az değişiyor. Bir batarya kriteri yapmadık ama tam bir günü kolaylıkla yapıyor. Apple iPad 8. nesil incelemesi yapıyoruz. Ürünle birlikte verilen daha hızlı şarj cihazı favorimiz.

Üst düzey ipad’lerle karşılaştırıldığında, bu, yanlarında ekstra ekran gayrimenkulünden yoksundur. Daha büyük çerçeveli iPad gayet iyi, ancak iki uygulama açıkken çoklu görev modlarında sıkışık hissetmeye başlıyor. Bir sonraki iPad Air (veya iPad Pro’lar), yalnızca bir inç kadar olsa bile çok daha geniş hissediyor. Çoğu dizüstü bilgisayar, TV ve diğer ekranlı cihazlar, ekran çerçevelerinin ne kadar dar olduğu konusunda büyük bir anlaşma yapar. 

Apple iPad 8. nesil incelemesi yapıyoruz. Yine de bu yalnızca Gmail’i aynı anda ekranda tutmak veya haber akışlarını takip ederken yazmak için çoklu görev yapmanız gerekiyorsa gerçekten önemlidir. Bu iPad’de yapılabilir, ancak daha dar olan ikinci bir ekranla (e-posta, Twitter veya gevşek akış gibi) daha iyi çalışır.

Apple ipad 8.nesil kılıfları

Apple ipad 8.nesil kılıflarına da yazımızın son bölümünde yer vermek istedik. Eğer öğrenci iseniz ve çok da fazla para harcamadan bir ipad satın almak istiyorsanız bu apple ipad modeli sizin için uygun ve yeterli olacaktır. Ancak içerisinde ne yapmak, neler yüklemek istediğiniz gibi unsurları da düşünerek karar vermelisiniz.

İşte sizin için hazırladığımız Apple ipad 8.nesil kılıfları, aksesuarları listemiz. Çok daha fazlası için diğer listelerimizi inceleyebilir ve yorumlar bölümünde fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Apple iPad 8. nesil incelemesi
Apple iPad 8. nesil incelemesi
 • Apple Veluma Ipad 10.2 (8. Ve 9. Nesil) Kılıf 360° Dönebilen Full Koruyucu Kılıf Vlm_10.2_360_Dönen
 • Apple Veluma Ipad 10.2 (7. Ve 8.nesil) Kılıf Kalemlikli Standlı Uyku Modlu Akıllı Kılıf Apple iPad 10.2 (7. ve 8.Nesil) Kılıf
 • Apple Veluma Ipad 10.2 (7. Ve 8.nesil) Nano Micro Ekran Koruyucu Apple iPad 10.2 (7. ve 8.Nesil) Kılıf
Apple iPad 8. nesil incelemesi
Apple iPad 8. nesil incelemesi
 • Apple Ipad 8. Nesil 10.2 2020 Bluetooth Özellikli Kalemlikli Deri Kapaklı Klavyeli Kılıf TYC00237107011
 • Apple Veluma Ipad 10.2 (7. 8. Ve 9. Nesil) A2604 Uyumlu Şeffaf Silikon Premium Kılıf iPad 9.Nesil A2604 Süper
 • Apple Ipad 10.2 8.nesil Kılıf Standlı Çocuklar Için Kelebekli Silikon Tablet Kılıfı Apple iPad 10.2 8.Nesil BTRFL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top