Close

Hangi Dyson süpürge daha iyi?

Hangi Dyson süpürge daha iyi?

Hangi Dyson süpürge daha iyi?

Hangi Dyson süpürge daha iyi? Dyson elektrikli süpürge, torbasız çalışan bir elektrikli süpürgedir. Marka üreticisinin elektrik süpürgeleri kullanıcı dostu bir kullanım, yüksek kalite ve mükemmel performansla mükemmel bir performans sergiliyor.

Dyson elektrikli süpürge karşılaştırmamızda çoğu modelin 1.200 watt’a kadar güçle çalıştığı görülmektedir. Bunlar birkaç basit adımda öğretilip temizlenebilen yıkanabilir bir toz toplayıcı ile donatılmıştır. Dyson elektrikli süpürgeyi ayıran şey budur!

Nedenini anlamak! Hangi Dyson süpürge daha iyi? Sorusuna cevap bulmak oldukça kolay.. çok başarılı olan Dyson, bu noktada küçük bir teknik dijeksiyon yapıyoruz. Geleneksel elektrikli süpürge prensibi çoğu insan tarafından iyi bilinir. Hava ve toz, zemin nozülü tarafından emilir ve bir polar vakum torbasından geçirilir. Bu, iri ve ince toz partiküllerini korurken, hava yine bir filtreden geçer ve odaya geri akar.

Bunun birkaç dezavantajı var:

  • Elektrikli süpürge torbaları ve filtreleri takip masraflarına neden olur.
  • Torbaların üretimi ve bertarafı sadece maliyetlerle değil, aynı zamanda çevresel yüklerle de ilgilidir.
  • İnce toz ve alerjiye neden olan parçacıklar havadan tamamen temizlenmez, iç ortam havasının tozlanmasına yol açabilir.
  • Torbanın dolum seviyesi arttıkça, elektrikli süpürgenin emme gücü azalır.
  • Dyson’un torbasız elektrikli süpürgesi temelde farklı olarak çalışır ve bu da söz konusu dezavantajları tamamen ortadan kaldırır. Hava-toz karışımı emilir ve sözde siklonlardan geçer. 

Bunlar küçük, koni şeklindeki tüneller. Orada, hava dönmeye başlar ve üretilen merkezkaç kuvvetleri, kir ve tozu tünelin iç duvarına doğru fırlatır. Hava, bir veya iki filtre daha geçirir (modele bağlı olarak) ve daha sonra toz bir kap içinde toplanırken odaya geri döndürülür. Bu teorik olarak sağlam bir kavramın günlük yaşamda kalıcı bir etkiye sahip olup olmadığı sorusunu ele almadan önce, öncelikle en önemli olanlara sahibiz. 

Dyson Elektrikli Süpürgelerin Avantajları Neler?

Klasik toz torbalı elektrik süpürgeleri temizlik yapılan ortamdaki kirli havayı da emdikten sonra toz torbasının içine üflüyor. Burada tozu içeriye hapsederken havayı olduğu gibi dışarıya veriyor. Yani tozlu havayı tekrar ortama geri döndürmüş oluyor.

Hangi Dyson süpürge daha iyi? Sorusuna cevap olarak uzun süreli kullanımı sonucu torba daha hızlı dolmaya başlıyor ve içerideki hava miktarı da azalıyor. Bunun sonucu olarak da elektrik süpürgesinin emiş gücü düşmeye başlıyor. Bu durum toz torbası değişene kadar devam ediyor. Ayrıca toz torbasını değiştirirken ne kadar dikkat edilirse edilsin etrafa toz yayılması engellenemiyor olur.

En iyi 5 Dyson dikey süpürge

En iyi 5 Dyson dikey süpürgeleri sizin için hazırladık. Konu ev eşyaları olduğunda vazgeçilmez şeylerden biri de süpürge. Ev temizliğinin olmazsa olmazı kabul edilen bu alet, birçok farklı çeşide ve modele sahip. Günümüzde pek çok markanın süpürge çeşitlerini bulmanız mümkün. Ancak bir marka var ki popülerliğini asla yitirmiyor:

Dyson! Üstün kalite ürünleriyle dikkat çeken bu marka, yüksek fiyatlı ancak bir o kadar da başarılı süpürgeler üretiyor. Hatta süpürgeleri o kadar başarılı ki bir kere deneyenler bir daha başka markalara yönelmiyor. Peki Dyson süpürgeleri bu kadar özel yapan şey ne işte en iyi 5 Dyson dikey süpürge modelleri.

Dyson elektrikli süpürgelerinde bulunan siklon teknolojisi sayesinde bu durumlar yaşanmıyor. Geliştirilen bu teknoloji hava ile toz parçalarını birbirinden ayırabiliyor. Toz parçaları girdap oluşturulan toz haznesine büyük bir motor gücüyle gönderiliyor. İçerisinde toz bulunan hava da filtreden geçiyor. Dyson elektrik süpürgelerinde, toz parçacıklarını %99,9 yakalayan HEPA filtre bulunuyor. Bu filtre sayesinde hava tamamen temizlendikten sonra ortama veriliyor.

Toza karşı alerjik reaksiyon gösteren ya da solunum rahatsızlıkları bulunanlar bu sayede temiz bir yaşam alanına kavuşmuş oluyor. Bunun yanında HEPA filtrenin bir diğer avantajı ise yıkanarak kolayca temizlenebiliyor olmasıdır.

Aynı zamanda Dyson elektrikli süpürgelerin ortamı en iyi şekilde temizleyebilmesi için karbon fiber ipliklere sahip temizleme başlığı bulunuyor. Bu iplikler temizlik esnasında saniyede 60 kez silindir şeklinde dönüyor. Halı ya da kalın kilimlerin aralarına çöken daha küçük toz parçacıklarını yakalayabilmek için çok büyük avantaj sağlıyor.

Burada süpürgenin performansını artırmak için sert zeminlerde dönme özelliğini devre dışı bırakmanız yararlı olabilir. Hangi Dyson süpürge daha iyi? Sorunuza cevap bulup emin olamadıysanız aşağıdaki yazımıza devam edin!

Dyson V7

Tek şarjla 30 dakikaya kadar kullanabileceğiniz V7, Dyson süpürge modellerinin en alt modeli. Hafif tasarımıyla en güç noktalara ulaşmanızı sağlayan ürün, duvara monte şarj ünitesiyle birlikte geliyor. Böylelikle işiniz bittiğinde ürünü asabiliyorsunuz. Direct Drive temizleme başlığıyla sert naylon kıllarını halılara doğru iten cihaz; hassas zeminlerde nazik bir temizlik sunarken kirleri de derinlemesine temizliyor.

Antistatik karbon fiber iplikleri sayesinde ince tozları bile temizleyen ürünün motoru ise kullanım kolunun üzerinde bulunuyor. Yani yüksek yerleri temizlerken süpürgeyi kolayca havaya kaldırabiliyorsunuz. Tek bir tıkla el süpürgesine dönüşen cihaz, hijyenik toz çıkarma mekanizmasıyla donatılmış. Dolayısıyla süpürgenin haznesini temizlerken hazneye dokunmanıza gerek kalmıyor. En iyi 5 Dyson dikey süpürge tercihinizin en güzeli olacak.

Hangi Dyson süpürge daha iyi?
Hangi Dyson süpürge daha iyi?

Dyson V8 Absolute

Dyson V7’nin bir üst modeli olan V8 Absolute, dakikada 107 bin devir yapan bir motora sahip. Üstelik tek şarjla 40 dakika kesintisiz kullanım sunabiliyor. Tıpkı V7 gibi V8’in haznesi de dokunmadan boşaltılabiliyor. Gelişmiş filtrasyonu sayesinde alerjenleri yakalayan cihaz, soluduğunuz havayı temizliyor.

Yüzeyler arası geçiş yapabilmeniz için iki aparatla birlikte gelen V8, kenar ve dar boşlukları temizlemek için özel bir uca sahip. Mini motorlu aparat ise dar alanlardaki saçları toplarken zemine işlemiş kirleri çıkartıyor. Hafif dizaynı sayesinde yüksek yerlere bile ulaşabilen V8, iki farklı güç moduna sahip. Ek olarak ürünün halılara işlemiş kirleri de başarıyla çıkardığını söyleyelim.

Hangi Dyson süpürge daha iyi?
Hangi Dyson süpürge daha iyi?

Dyson Cyclone V10 Absolute

Dyson dijital motorla donatılan V10, önceki iki modelden çok daha geniş bir hazneye sahip. 14 siklona sahip olan cihaz, saniyede 79 bin gramdan daha fazla kuvvet üretiyor ve polen hatta bakteri gibi mikroskobik partikülleri haznesinde topluyor. Yedi hücreli nikel-kobalt alüminyum bataryasıyla kesintisiz bir kullanım sunan cihaz, tam sistem filtrasyonuna sahip.

Sesi azaltmak üzere tasarlanan V10, özel tasarımı sayesinde sıradan bir süpürgeden %20 daha fazla emiş gücüne sahip. Hızlıca el tipi süpürgeye dönüştürebileceğiniz cihaz, tek tıklamayla eski haline dönebiliyor. Ek olarak cihazın haznesini boşaltmak için hazneye dokunmanıza gerek yok. Bunu da tek tıkla yapmanız mümkün! Üç güç moduyla beğeni toplayan V10, tek şarjla 60 dakikaya kadar kullanılabiliyor. En iyi 5 Dyson dikey süpürge listemizin vazgeçilmezi.

Hangi Dyson süpürge daha iyi?
Hangi Dyson süpürge daha iyi?

Dyson V11 Absolute

Gelelim En iyi 5 Dyson dikey süpürgelerinin kralına.. Gerçek zamanlı performans bildirimleri sayesinde oldukça teknolojik bir kullanım sunan cihaz, makine performansını saniyede 8 bin kez kontrol ediyor ve LCD ekranından size bilgi veriyor. 3 farklı temizleme moduyla beğeni toplayan V11, ihtiyacınız olan ideal gücü ayarlıyor.

Sert zeminlerde ve halılarda bile başarılı bir temizlik sunan ürün, entegre dijital motoru sayesinde fırça başlığını saniyede 60 kez döndürüyor. Sert naylon fırçalar dipteki kirleri çekmek için halının derinliklerine inerken karbon fiber lifler ise zemindeki ince tozları temizliyor. Enerji tasarrufu özelliği sayesinde çalışma süresini en üst seviyeye çıkaran cihaz, 0.76 litrelik bir toz haznesine sahip. Elbette bu hazneyi de tıpkı diğer modellerde olduğu gibi dokunmadan boşaltabiliyorsunuz.

Ek bataryalarıyla birlikte gelen cihaz, duvardaki şarj ünitesinde de şarj edilebiliyor. 125 bin rpm hızla dönen motoruyla Dyson’ın gelmiş geçmiş en güçlü motorlarunu kullanan cihaz, 14 siklonla donatılmış. Bu sayede filtreyi tıkamadan tozu hazneye ulaştırabiliyor. Tabii bu sayede cihazın emiş gücü asla azalmıyor. Ek olarak V11, gelişmiş filtrasyonu sayesinde 0.3 mikrondan küçük partiküllerin %99.9’unu hapsediyor. Tüm bunların dışında cihazın oldukça sessiz çalıştığını da söylemeliyiz. Anlayacağınız V11’de yok yok!

Hangi Dyson süpürge daha iyi?
Hangi Dyson süpürge daha iyi?

Dyson V11 Absolute Extra+

Dyson’ın en son çıkardığı süpürge modeli olan V11 Absolute Extra+, V11 ile aynı donanıma sahip. V11’e ek olarak Gold Torque Drive adı verilen bir temizleme aparatı, kıvrılabilen bir dar alan temizleme aparatı, inatçı kir fırçası ve yüksek yerleri temizleme adaptörü içeriyor.

Hangi Dyson süpürge daha iyi?
Hangi Dyson süpürge daha iyi?

 

scroll to top