Close

En iyi oyuncu klavyeleri

En iyi oyuncu klavyeleri

En iyi oyuncu klavyeleri

En iyi oyuncu klavyeleri gelişmekte olan meraklılar için sizi gerçek bir özelleştirme deliğine götürebilir. Duyarlı, güvenilir ve RGB-sıvalı bir taban seçmek hala önemlidir, ki bu da bizim devreye girdiğimiz yerdir. Buradan yeni tuş başlıkları, aydınlatma seçenekleri ve hatta bazen yedek anahtarlarla çılgına dönebilirsiniz. Onu doğru yapmak da önemlidir. Bir oyun faresinin yanı sıra , oyun klavyenizle masanızdaki diğer tüm donanımlardan daha fazla etkileşim kuracaksınız.

Tercihler oyuncudan oyuncuya değişiklik gösterdiğinden, herkese uyan tek bir oyun klavyesi diye bir şey yoktur. Bugünlerde oyun klavyeleri için sahip olduğunuz seçeneklerin sayısı bunaltıcı gelebilir. Klavye anahtarları bile tüm renk ve türlerde gelir; bu, ödemeye gitmeden önce en iyi oyuncu klavyeleri anahtarlarını okumak isteyebileceğiniz anlamına gelir.

Ardından, değerli masa alanından tasarruf etmek için %60 tuşsuz klavye mi yoksa medya kontrolleriyle dolu tam boyutlu bir klavye mi kullanacağınıza geliyor? Anahtarlar söz konusu olduğunda daha çok Kiraz Kırmızısı mı yoksa Razer Yeşili tipi bir insan mısınız? Hala kafanız karıştıysa veya ne istediğinizden emin değilseniz, hangi klavye stilinin sizin için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olabiliriz.

Aşağıda, çoğu oyuncunun özel ihtiyaç ve isteklerini karşılamak için bu yıl test ettiğimiz en iyi oyuncu klavyelerini seçtik. Ayrıca, bu seçenekler fiyat aralığınızın biraz dışındaysa, banka hesabınızı üzmeyecek en ucuz oyun klavyelerini de test ettik.

En kullanışlı oyun klavyeleri

En kullanışlı oyun klavyeleri hangileridir? Mekanik mi yoksa mekanik olmayan mı gitmelisiniz? Tam boyutlu bir model mi, TenKeyLess (TKL) bir model mi yoksa kompakt bir boyut mu istiyorsunuz? Genel olarak konuşursak, çoğu oyuncu tipik olarak daha sağlam ve daha duyarlı hissettikleri ve benzersiz özelliklere sahip birçok farklı anahtar türüyle geldikleri için mekanik klavyelere yönelir. Ancak, genellikle daha pahalıdırlar ve herkes için mükemmel bir seçim olmayabilirler.

Klavyenizi iş ve oyun için kullanmayı planlıyorsanız tam boyut seçenekleri harikadır, TKL ve kompakt boyutlar ise tam boyutlu klavyenin bazı parçalarını ortadan kaldırarak masanızda çok daha az yer kaplar. Doğru harika oyun klavyesini seçmenin bir diğer önemli yönü, bir klavyenin ne kadar duyarlı olduğunu büyük ölçüde belirleyen gecikmedir. En kullanışlı oyun klavyeleri hangileridir? Oyun seanslarınız boyunca klavye kullanmanın ne kadar rahat olacağını düşünmek de önemlidir.

SteelSeries Apex Pro Mekanik Gaming Klavye

En iyi oyuncu klavyeleri
En iyi oyuncu klavyeleri – En iyi oyuncu klavyeleri

Kablolu seçenekler için SteelSeries Apex Pro, test ettiğimiz en iyi oyun klavyesidir. Her tuşun seyahat öncesi mesafesini ayarlamanıza izin veren benzersiz bir özelliğe sahip olağanüstü, üst düzey bir seçenektir. Çok düşük gecikme süresine sahiptir, tüm tuşlar SteelSeries Engine yazılımı kullanılarak makro programlanabilir ve özel ayarları kaydetmek için yerleşik belleğe sahiptir.

Ayrıca özel medya tuşlarına, tam RGB arkadan aydınlatmaya ve hatta doğrudan klavye üzerinde ayar veya aydınlatma ayarlamaları yapabileceğiniz bir OLED ekrana sahiptir. Amiral gemisi özelliğine gelince, her bir anahtarın hareket öncesi mesafesini ayarlamanıza izin verir. Bunu yükseğe ayarlamak, daha iyi yazma doğruluğu anlamına gelebilir, ancak oyun için, WASD tuşları gibi en önemli veya yoğun olarak kullanılan bazı tuşlarınız için, onlara oyun içinde daha duyarlı bir his vermek için seyahat öncesi süresini azaltabilirsiniz.

Ne yazık ki, anahtarlar doğrusal olduğundan, herhangi bir dokunsal geri bildirim sağlamazlar; bu, bu klavyeyi çok fazla yazı yazmak için kullanmayı planlıyorsanız ideal değildir. Aynı zamanda rahat bir bilek desteği ile birlikte gelir, ancak toz çekmeye eğilimlidir. Bununla birlikte, bu,  oyun oynamak için en iyi mekanik klavyelerden biridir  ve oyun deneyimine ince ayar yapmayı seven herkes için mükemmel bir seçimdir.

Logitech G413 Mekanik Gaming Klavye

En iyi oyuncu klavyeleri
En iyi oyuncu klavyeleri – En iyi oyuncu klavyeleri

Test ettiğimiz bütçe kategorisindeki en iyi oyun klavyesi Logitech G413’tür. Oyun oynamak için harikadır ve farklı arka aydınlatmaya sahip iki renk şemasında mevcuttur: biri beyaz arkadan aydınlatmalı gümüş kaplamalı, diğeri ise karbon kaplamalı ve kırmızı arkadan aydınlatmalı.

Çok düşük gecikme süresine ve basması hafif olan ve kısa bir ön hareket mesafesine sahip Romer-G anahtarlarına sahiptir. Bu özellikler, her türden oyuncuyu tatmin edecek, çok duyarlı bir oyun deneyimi sağlar. Anahtarlar ayrıca iyi bir yazma kalitesi sağlar ve dokunsal geri bildirim sunar, ancak bazı tuşlar sertleşir.

Ne yazık ki, dahil olan bir bilek desteği yoktur, bu nedenle sık sık maraton uzunluğunda oyun oturumlarına yatkınsanız bu klavye mükemmel bir seçim olmayabilir. Ayrıca, ABS tuş başlıkları biraz ucuz hissediyor ve düzenli kullanım sırasında yağ parlaması geliştirebilir.

Kırmızı arka aydınlatmayı birkaç farklı efektle özelleştirebilirsiniz, ancak RGB olmadığı için özelleştirme sınırlıdır. İşlev satırı tuşlarına yeniden programlayabilir ve makroları ayarlayabilirsiniz, ancak ne yazık ki başka hiçbir tuşu yeniden programlayamazsınız. Bu eksiklikler sizin için anlaşma kırıcı olmadığı sürece, bu mevcut en uygun bütçeli oyun klavyesidir.

Corsair K70 Rgb Tkl Cherry Mx Speed Ingilizce Mekanik Oyuncu Klavyesi

En iyi oyuncu klavyeleri
En iyi oyuncu klavyeleri – En iyi oyuncu klavyeleri

Bazı oyuncular için, tam boyutlu bir klavyedeki sayısal tuş takımı, geçmişin yalnızca yoluna giren ve onları oyun zaferinden alıkoyan hantal bir kalıntısı gibi hissedebilir. Corsair K70 RGB TKL, test ettiğimiz TenKeyLess (TKL) formatı ile oyun oynamak için en iyi klavyedir ve Corsair K70 RGB MK.2’nin %80’lik daha küçük bir versiyonudur. Çok iyi yapılandırılmış hissediyor, tuşları sabit hissediyor ve kalın, çift vuruşlu PBT tuş başlıklarına sahip.

Son derece düşük gecikme süresine sahiptir ve çoğu oyun klavyesinden çok daha yüksek olan maksimum 8000 Hz yoklama hızına sahiptir ve klavyenin bağlı bilgisayarına daha sık rapor verdiği anlamına gelir. Biraz daha hızlı tepki süreleri sağlayabilir, ancak tüm oyuncular bunu fark etmeyecektir. Ünitemizde, duyarlı bir oyun deneyimi için basılması çok hafif olan lineer Cherry MX Speed ​​anahtarları bulunur, ancak lineer Cherry MX Reds ile de mevcuttur.

Ne yazık ki, bir bilek desteği içermez, yani daha uzun oyun seansları ellerinizi ve kollarınızı daha çabuk yorabilir. Ayrı ayrı aydınlatılan tuşlarla tam RGB arka aydınlatmaya sahip olsa da, çok parlak olmuyor. Ayrıca çok sınırlı anahtar seçeneklerine sahiptir. Bununla birlikte, bu çok yönetilebilir bir TKL boyutunda çok yüksek performanslı bir seçenektir.

scroll to top