Close

Oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası dekorasyon fikirleri ile geldik! Mutlak en iyi görünen ve hisseden bir oturma odası bizi olduğu gibi sizi de anında alır.  Mutfak gibi, oturma odası da evin kalbidir. Aile film gecelerinin tadını çıkardığınız, iyi bir kitapla gevşediğiniz, hatta çocuklarınızın ev ödevleriyle başa çıkmalarına yardımcı olduğunuz yerdir.

Çok farklı şekillerde kullanıldığından, oturma odanızın rahat bir kanepe ve dekoratif parçalar da dahil olmak üzere doğru mobilyalarla donatılması önemlidir. Aynı zamanda tasarım estetiğinizi sergileme fırsatı da sunuyor.

Eşit derecede şık ve işlevsel bir alanın nasıl oluşturulacağı konusunda şaşkına döndüyseniz, göze çarpan oturma odası dekorasyon fikirlerinin toplanmasına bakın. Amacınız sadece sezon için oturma odanızı yenilemek veya tamamen yenilemek olsun, sizin için mükemmel tasarım fikrini bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Oturma odası dekorasyon fikirleri
Oturma odası dekorasyon fikirleri – Oturma odası dekorasyon fikirleri
 • Yapay Çiçek Deposu Beton Saksıda Bambu Ağacı 110 Cm 3 Gövdeli
 • EFFE YAPI DEKOR Gold Metal Çerçeveli Oval Ayaklı Boy Aynası 180 x 70 Cm 
 • vivamaison Tekli Özel Tasarım Krem Ekru Dantelli Püsküllü Keten Kırlent Yastık Kılıfı

Salonunuzu nasıl dekore edebilirsiniz?

Salonunuzu nasıl dekore edebilirsiniz? Evinizde tartışmasız en çok kullanılan alan olan oturma odanızı dekore etmek zor olabilir ve ister sıfırdan başlıyor olun, ister yeniden tasarım planlıyor olun, bu doğrudur. Bu yüksek kazançlı görevi basitleştirmek için (küratörlüğünde, kasıtlı bir oturma odası evinizin genel estetiği için harikalar yaratabilir), bu alanı giydirmek için adım adım bir rehber paylaşan iki iç tasarımcıya dokunduk.

Düşünceli bir planla başlamak ve mevcut tüm mobilyaları odadan tamamen çıkarmak anlamına gelse bile alanınızı taze gözlerle görmek önemlidir, böylece potansiyelini görebilirsiniz, diyor. Salonunuzu nasıl dekore edebilirsiniz? Oda boşaldıktan sonra, boyut ve düzen ile oynamak için bazı ressamları yere bantlayın. Bu adımın ne kadar fark yarattığına şaşıracaksınız.

Oturma odası dekorasyon fikirleri
Oturma odası dekorasyon fikirleri – Oturma odası dekorasyon fikirleri
 • BEIGE Bubble Terracotta Vazo 14 Cm
 • Renka Mobilya Renka Tımber 3’lü Şamdan Set TİMBER TRİO
 • Louis Marie 3’lü Cam Kandil Royal (kandil Yağı Hediye)

Bütçenizi belirleyin

Önce bütçenizi belirlemeden oturma odası tasarım vizyonunuzu uygulayabilirsiniz. “Kaydetmek istediğiniz ve gösteriş için istediğiniz yeri belirlemek,” önemlidir, zaten aşırı harcama limiti var. Bu, oturma odasının dışına çıkmayı ve evinizi taramayı içerir; Evinizi, bu alanın içinde yeniden tasarlanabilecek bir misafir yatak odasında cansız veya unutulmuş hissedebilecek öğeler için mayınlayın.

Büyük başlayın

Gerçekten sahip olduğunuz ve sevdiğiniz bir şey ya da arzu ettiğiniz ve satın almaya hazır olduğunuz bir şeyle başlayabilirsiniz. “Kolaylık sağlamak için, kanepe gibi büyük bir tane ile başlamak yararlıdır. Bu temeli atar ve mobilya düzenini bilgilendirmeye yardımcı olur.” Bu öğenin ölçeğine ve şekline ek olarak, kumaşının rengini ve malzemesini de göz önünde bulundurmalısınız. “Bu öğeleri bir sonraki nereye gideceğinize dair bir atlama noktası olarak kullanın!”

Halınızı seçerken akıllıca alışveriş yapın

Kanepeyle başlıyorsanız, bir sonraki halıyı seçin. “Odayı ölçtüğünüzden ve uygun boyutu sipariş ettiğinizden emin olun,” “Çoğu insan için oturma odaları, çocukları, evcil hayvanları ve misafirleri barındıran yüksek trafikli bir alandır. Bu nedenle yün dayanıklı bir seçenek olacaktır.” Ve rengi düşünmenin zamanı geldiğinde, kanepe seçiminize geri dönün. “Parlak bir kanepe seçtiyseniz, belki de bazı desenlere sahip nötr bir halı istersiniz. Gri bir keten kesit seçtiyseniz, alanınıza bir renk katacak bir halı tercih edin.”

Oturma odası dekorasyon fikirleri
Oturma odası dekorasyon fikirleri – Oturma odası dekorasyon fikirleri
 • PUFHOME Siena Kanepe – Tedy SİENA01
 • Anka Mobilya Nice Lego Koltuk NICE
 • EVİANA Corner Flavia Köşe Takımı Puflu

Çok işlevli parçalar satın alın ve düzeninizi tanımlayın

Birden fazla amaca hizmet eden şık ve faydacı parçaları stoklayın. Döşemeli sehpalar Osmanlı gibi çalışabilir. Bir kanepe uyuyanı, gerektiğinde alanın misafir odası olarak ikiye katlanmasına izin veriyor. Yatırım parçalarını satın aldığınız zaman olabilir onları kullanın bütün olmak ne güzel bir şeymiş!” Mekanın merkezini belirleyin. “Halınızı, sonra kanepenizi ve sehpanızı yerleştirin. Bir veya iki yan sandalye ile denge yaratın “. Anında işlev ve biraz eğlence katıyor. Zemindeki ortam aydınlatmasında veya kanepenin yanındaki bir yan masada, yuvarlanmış atışlar için bir sepet ile çalışın.

Sanat ve nesnelerle yaratıcı olun

Evinizdeki tüm odalar arasında, bu yaygın olarak kullanılan alan sizi en çok yansıtmalıdır. Tarzınızı ve yeteneğinizi eğlenceli şekillerde gösterdiğinizden emin olun. Bu, duvarlarınızı aile fotoğraflarıyla aynı hizaya getirmeniz gerektiği anlamına gelmez sadece sergilenen sanatın uluslararası seyahatlerden veya favori bir yerel sanatçıdan olduğu anlamına gelebilir. Düz yüzeyleri süslemek için, kitaplık ve konsol sehpa için ne kadar? Sehpa kitapları, bir mum ve pirinç bir vintage nesne her zaman bu yüzeyi güzelce bitirir!

Her zaman ölçün

Estetiğiniz ne olursa olsun ve nihayetinde oturma odanızı tasarlamaya ve düzenlemeye karar verirseniz verin, asla atlamamanız gereken bir adım var, uzmanlarımız şöyle diyor: “Kanepe veya halı gibi büyük eşyaları satın almadan önce alanınızı ölçtüğünüzden emin olun. Bunlar, yanlış sipariş verilirse eve dönmesi zor olan iki pahalı ürün. ”

Mesela son olarak bazı düşünce örneklerine bakalım. Salonunuzu nasıl dekore edebilirsiniz? Sehpanızı klasik yığılmış sehpa kitaplarıyla süslemek yerine, kurnazca ilginç ve benzersiz bir şey tercih edin. Atışlar, sanat eserleri ve lamba sadece bir renk sıçraması sunarken nötr kalın (çok çılgın bir şey yok: sadece kadife çiçeği, kırmızı, lacivert ve yeşil).

Klasik mavi çim örtüsü duvar kağıdı, zemin lambası ve perdeler geleneksel bir oturma odası için sahne hazırlarken, çiçekli kanepe ve yeşil lucite sehpa, klasik unsurları gölgede bırakmadan parçalayan hoş bir sürpriz.

Salonunuzu nasıl dekore edebilirsiniz? Kırmızı boyalı tavandan ekstra oturma için kadife zemin yastıklarına ve cesur sanat eserlerine kadar hiçbir ayrıntı göz ardı edilmez. Odayı daha yumuşak ve samimi hissettirmek için duvarları deri bir kumaşla döşeyebilirsiniz. Berrak, mat beyaz bir oturma odası bozulmamış, zarif ve zamansızdır.

Cam ve metalik özellikler eklemek beyaz parçaları keskinleştirir. Her yerdeki renkli kontrast baskılar, odanın eğlenceli ama resmi ruhuna da katkıda bulunur. Ve mutlaka göze çarpmasa da, krem boya rengi dönüştürücü bir fark yaratır. Beyaz çok daha keskin olur.

Oturma odası dekorasyon fikirleri
Oturma odası dekorasyon fikirleri – Oturma odası dekorasyon fikirleri
 • Begüsa Camellia Sehpa Siyah Venge
 • BETA AKSESUAR Oslo Orta Sehpa
 • Begüsa Tarz 2 Yönlü Eskitme-mermer Sehpa
scroll to top