Close

En iyi çalışma masaları

En iyi çalışma masaları

En iyi çalışma masaları

En iyi çalışma masaları Hayatınıza konfor katacak ! Uzun süre oturarak çalışan kişiler için en çok dikkat edilmesi gereken detay çalışma alanı olarak tercih edilen çalışma masaları. Evinizde veya işyerinizde ders çalışmak veya iş için kullanacağınız çalışma masası veriminizi etkilediği gibi sağlığınız üzerinde de olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

Fiziksel olarak kullanıcıyı yormayacak, ergonomik, geniş ve fonksiyonel parçaları bulunan bir çalışma masasıyla hem işinize daha rahat konsantre olabilir hem de gereksiz ağrılar yaşamazsınız. En iyi çalışma masası önerilerimizi paylaştığımız bu yazımızda çalışma masası seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir ve ideal çalışma masası yüksekliği gibi önemli başlıklara da değinerek kapsamlı bir rehber hazırlamaya çalıştık.

İçlerinden mutlaka en az birkaçını çok beğeneceğinize emin olduğumuz öneriler içeren yazımıza en iyi çalışma masalarını seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladığımız başlığımızla başlıyoruz.

Kısa sürede çok iş çıkarmanız veya uzun süre çalışsanız da yorulmamanız için ergonomik olarak dizayn edilmiş çalışma masası ve sandalyesine sahip olmanız önem taşıyor. Peki en iyi çalışma masalarını seçerken nelere dikkat etmelisiniz bunu biliyor musunuz? Bilenlere tekrar hatırlatmak ve fikri olmayan okuyucularımıza da bir fikir vermek için derlediğimiz ip uçlarına gelin hep birlikte göz atalım!

 • Çalışma alanını oluşturacak olan masanın koyacağınız yer elverdiğince büyük olmasını tercih edebilirsiniz.
 • Sandalye ve masanızın yükseklikleri çalışma için uygun olmalı.
 • Çalışma masasının en az 1 kilitli çekmecesi olmasına dikkat ederek kişisel eşyalarınızı gözlerden uzak tutabilirsiniz.
 • Masanın tasarımında dolap niteliği olan alanlara yer verilmiş olması size masayı aynı zamanda depolama alanı olarak kullanabilme imkanı sağlar.
 • Eğer yeriniz uygunsa masanızla eşleştirebileceğiniz en az bir kitap rafı ile hem kitaplarınızı hem de klasörlerinizi düzenli bir şekilde tutabilirsiniz.
 • Alacağınız ürünün imalatında kullanılan malzemelerin sağlığa zararlı olmadığından emin olmak için üreticiden bilgi ve gerekirse belge isteyin.

Ev tipi çalışma masası için farklı zevklere hitap eden pek çok çeşit bulunmaktadır. Bu anlamda doğru bi seçim yapmak oldukça önemlidir. Bu çalışma masaları için yapılacak tercihlerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar yer alır. Öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken kriter, satın alacağınız masanın sizin beklentinizi karşılıyor olmasıdır. Burada da devreye ihtiyaç alanını girmektedir. 

Bir ev çalışma masasında neye ihtiyacınız var? Hangi probleminizi çözmek istiyorsunuz? Bu masayı ne amaçla kullanacaksınız? En iyi çalışma masaları hangileridir? Tüm bu soruları düşündükten sonra kafanızda kullanım şekline yönelik bir şema oluşturabilirsiniz. Tabii bunun için de ev çalışma masasının hangi materyalden yapıldığı da önemli bir detay olacaktır.

En iyi çalışma masaları
En iyi çalışma masaları
 • Adore Mobilya Dinamik Genç Odası Raflı Çalışma Masası – Zara CMU-420-ZR-1
 • Rani Mobilya Rani Ha102 Raflı Çalışma Ofis Bilgisayar Masası Sepet Ceviz Beyaz 120 Cm 2031
 • Vivense RAFAEL ÇALIŞMA MASASI-Beyaz Raf KL3-123-Beyaz Raf

Uygun fiyatlı çalışma masaları 

Uygun fiyatlı çalışma masaları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Verimli bir çalışma için ergonomik bir masa ve sandalyenin şart olduğunu biliriz. Bir odaya hem görsel zenginlik katan hem de işlevi büyük olan çalışma masaları özellikle işkolikler ve sınav döneminde olan öğrenciler için çok faydalıdır. Yatak odanızda veya çalışma odanızda kullanacağınız çalışma masanızın hem evin genel havasına hem de sizin ihtiyaçlarınıza uyması oldukça önemli.

İhtiyacınız ders çalışma masası ise bilgisayarınızı ve kitaplarınızı rahatça konumlandırabileceğiniz geniş ve rahat bir masa tercih etmelisiniz. Defterler, kitaplar, bilgisayar, kalemlik ve masa lambası rahatça sığabilsin ve siz konuya yoğunlaşabilin. Konsantrasyon olmazsa olmaz…

Eğer kitap okumayı ve kütüphane oluşturmayı seviyorsanız kitaplıklı çalışma masası tercih edebilirsiniz. Bir bibliyofil için en değer verdiği şey elbette kitaplarıdır ve kitaplıklı çalışma masası odanıza hem detay hem de işlev kazandırır. Okuma kitapları, ders kitapları ve tüm kitap arşivinizi hem toparlayan hem de sergileyen bu modeller sizi dağınıklıktan kurtarırken aynı zamanda odanıza zengin bir ifade katar. Bunun için uygun fiyatlı çalışma masaları listemize göz aymayı unutmayın! 

İhtiyaca göre pek çok ev çalışma masası bulunmaktadır. Bu modeller evin genişliğine, sizin kullanacağınız alana ve işlevine göre farklılık göstermektedir. Benzer şekilde detaylı bir kullanım amacı belirlediyseniz bu bile farklı modeller seçmenizde oldukça etkili bir faktördür. Sadece işlevsel olarak düşünülmeyen ev çalışma masası, aynı zamanda kişisel zevke hitap etmeli ve estetik bir örüntü de sunmalıdır.

En iyi çalışma masaları
En iyi çalışma masaları
 • Setay Üniteli Bilgisayar Masası, Ezgi Çalışma Masası ezgi-masa
 • Moonlife Hipo Kitaplıklı Çalışma Masası Siyah Hipotenüs Çalışma Masası
 • Binsy Sihirli Ders Çalışma Masası Beyaz shrlimasa00

Çalışma Masanızı Dekore Etmek İçin Hangi Dekoratif Masaüstü Ürünlerinden Faydalanabilirsiniz?

Uygun fiyatlı çalışma masaları sayesinde ortamdaki karmaşıklık düzene girmiş olur. Hem ofis çalışanlarına hem de öğrencilere büyük kolaylık sağlayan bu eşyalar için çeşitli dekoratif masaüstü ürünleri bulunmaktadır. Bunlar; biblolar, büstler, kitaplar, saatler, saksılar, çerçeveler, küçük not kağıtları ve kalemlik gibi gereçler olabilmektedir. Bu anlamda hem çalışma ortamınız için gerekli eşyaları bir araya getirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem de dekoratif bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Dekorasyon Stilinizi Göz Önünde Bulundurmalısınız

Dekorasyon stiliniz ile örtüşmeyen çalışma masası seçenekleri yaşam alanınızda dekoratif açıdan kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle dekore edeceğiniz alanın tarzına uygun olarak ürün modellerine göz atmalısınız. Modern ve minimal bir çalışma alanına ihtiyaç duyuyorsanız açık ve pastel renkler ile tasarlanmış çalışma masası tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

Bu dekorasyon stillerinde metalik ayaklı masa modelleri ön plana çıkıyor. Dekorasyonunuzda asimetrik kesimli uygun fiyatlı çalışma masalarına da tercih ederek modern ve yenilikçi atmosferi vurgulayabilirsiniz. Sıra dışı bir genç odası çalışma masası arıyorsanız bu tarz yenilikçi modellere yönelerek mekana hoş bir hava kazandırabilirsiniz. Farklı renklerin bir arada kullanıldığı tasarımlar da genç odalarını canlandırmak için ideal ürün seçenekleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top