Close

Hassas ciltlere özel takılar

Hassas ciltlere özel takılar

Hassas ciltlere özel takılar

Hassas ciltlere özel takılar nelerdir? Hassas Cildiniz Olduğunda Takı Nasıl Takılır? Tahrişsiz aksesuarlar için dermatolog onaylı ipuçları. Kaliteli mücevherler söz konusu olduğunda kraldır, ama dürüst olalım; 14, 18 veya 24 ayar her şey her zaman pratik değildir. Bununla birlikte, hassas bir cildiniz varsa, iyi şeylerden başka bir şey genellikle masanın dışındadır.

Elbette, daha uygun fiyatlı parçalar söz konusu olduğunda kararma can sıkıcıdır, ancak asıl sorun, nasıl bu kadar fazla tahrişe neden olabileceğidir. İlk başta hafif olsa bile, küçük bir veya iki şişlik hızla tam bir kızarıklığa dönüşebilir. Ve hangi hassas ciltlere özel takılar buna değer?

Hassas ciltlere özel takılar nelerdir? Özellikle mücevherlere karşı hassas cilt diye bir şey yoktur” diyor. “Cildin mücevherlere tepkisi varsa, bu, cilt alerjik olduğu veya bazı mücevherler tarafından kolayca tahriş olduğu ve bu da kontakt dermatite neden olabileceği anlamına gelir.

Başka bir deyişle, tahriş etmeyen aksesuar kullanımının anahtarı, hangi metallere alerjiniz olabileceğini bilmektir. Bunu öğrendikten sonra , gümüşten kaplamaya kadar uygun fiyatlı parçalar da dahil olmak üzere mücevher alışverişinde gezinmek çok daha kolay. Mücevher severler için hassas bir cilt arızası için kaydırmaya devam edin.

Hassas ciltlere özel takılar nelerdir?  Artı, alışveriş yapmak için bir düzenleme, nasıl yapamayız sorusunun cevabını ilk önce öğren!

Hassas ciltlere özel takılar
Hassas ciltlere özel takılar – Hassas ciltlere özel takılar – Hassas ciltlere özel takılar
 • Altınbaş Kadın Elmas Yüzük INS219-8K
 • Safir Kuyumculuk Kadın Pırlanta Taşlı Kolye PY06748
 • Smyrna Jewelry 14k Double Beştaş Pırlanta Yüzük YZ00100

Hassas cildin tipik belirtileri nelerdir?

Hassas cildin tipik belirtileri nelerdir? Birisi hassas bir cilde sahip olduğunu düşünüyorsa, büyük olasılıkla bu iki reaksiyondan birine sahip olduğu anlamına gelir” diyor. “Cilt tahriş olduğunda veya alerjik reaksiyon gösterdiğinde, sıklıkla ciltte kızarıklık, pullanma ve hatta maserasyon veya ıslaklık görürsünüz. Bir başka reaksiyon belirtisi, derinin altında kaşınan küçük, küçük şişlikler görmenizdir.

Çoğu insan hassas cildi kolayca tahriş olan cilt olarak düşünür. Hassas cildin tipik belirtileri nelerdir? Bazı ürünlerin veya çevresel faktörlerin kızarmanıza, kaşınmanıza ve hatta sivilcelenmenize neden olduğunu görebilirsiniz. Hassas bir cilt olup olmadığını belirlemek için, muhtemelen size bazı yaygın semptomlar yaşayıp yaşamadığınızı soracaktır. Hassas cildin tipik belirtileri nelerdir? Hassas ciltlere özel takılar nelerdir?

 • Cildiniz reaktif. Hassas bir cildiniz varsa, muhtemelen belirli tetikleyicilere tepki olarak semptomlar geliştirdiğinizi fark etmişsinizdir. Yaygın tetikleyiciler arasında sabunlar, deterjanlar, kokular, parfümler, cilt bakım ürünleri ve ev ürünleri bulunur. Ayrıca soğuğa, güneşe ve rüzgara maruz kalmak alevlenmeleri tetikleyebilir.
 • Biraz kızarıklık fark ettiniz. Hassas cilde sahip çoğu insan bir miktar kızarıklıkla uğraşır. Bu, kırmızı bir döküntü, kırmızı çarpmalar, kızarma veya hatta telenjiektazi adı verilen kırmızı genişlemiş kan damarları şeklini alabilir. Genellikle kızarıklık, tahriş edici maddenin çıkarılmasından sonra veya küçük bir tedavi ile ortadan kalkar.
 • Cildiniz kaşınıyor. Hassas cildiniz, özellikle çok sert ürünlerle temizledikten sonra sıklıkla kaşıntılı ve gergin hissedebilir. Sıcak su kullanmak durumu daha da kötüleştirebilir. Özellikle hava soğuk ve kuru olduğunda kaşıntı hissedebilirsiniz.
 • Batma ve yanma hissedersiniz. Sizin için çok güçlü olan ürünlerle temizlik yaptığınızda veya uyguladığınızda cildiniz acıyabilir ve yanabilir. Bu özellikle jellerde, alkollü ürünlerde ve birçok akne veya yaşlanma karşıtı üründe yaygındır. Bu genellikle geçici olmakla birlikte, çok rahatsız edici ve hatta acı verici olabilir.
 • Cildiniz kuru. Hassas cilde sahip kişilerde sivilce sorunları olabilir, ancak genellikle yağlılık yerine altta kuruluk vardır. Çok kuru cilt, ciltteki sinir uçlarını çok iyi korumadığından, çok kuru cilde sahip olmak da hassasiyetin bir nedeni olabilir.
 • Sıklıkla kızarıklıklar yaşarsınız. Bu özellikle yüz kremleri gibi cildinizde kalan ürünler için geçerlidir. Temastan sonra çok hızlı bir şekilde kızarıklık gelişebilir.
 • Kolayca güneş de yanarsınız. Hassas cildiniz güneşin zararlı etkilerine karşı daha hassastır. Cildiniz zaten tahriş olmuş veya soyulmuşsa, daha da yüksek bir risk altındasınız. Dışarıdayken, özellikle yüzünüzde daima güneş kremi sürmelisiniz. Güneş kremlerindeki bazı bileşenler alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden çinko oksit veya titanyum dioksit içerikli olanları arayın.
 • Cildiniz pul pul dökülür ve soyulur. Özellikle kuru cildiniz varsa, çok fazla pullanma ve hatta soyulma ile uğraşabilirsiniz. Bu utanç verici olabilir ve bazen kepek gibi görünebilir. Peeling derinse veya soyulursa, enfeksiyon ve hatta yara izi riski taşıyan ham, ağrılı cilt bırakabilir.
Hassas ciltlere özel takılar
Hassas ciltlere özel takılar – Hassas ciltlere özel takılar – Hassas ciltlere özel takılar
 • OyistGold 14 Ayar Altın Dorikalı , Pırlantalı Ve Zirkon Damla Taşlı 7 Kolye OYFYA00000168
 • Altınbaş Kadın Pırlanta Kolye MZK007-14K
 • My Diamond Vintage Tasarım Beyaz Safir Ve Pırlanta Yüzük MYDMND2015

Hassas Ciltler İçin En İyi Takı Türleri Nelerdir?

Bu, gerçekten hangi takıların alerjik reaksiyon oluşturduğuna veya cildi tahriş ettiğine bağlı. Bir cilt reaksiyonuna neden olduğu bilinen bir numaralı suçlu, nikel veya kobalt olan nikele çapraz reaktanlardan herhangi biridir. Ve genellikle bunlar saf altın veya platinden ziyade gümüş takılarda bulunur.

Takı Alışverişinde Nelerden Kaçınmalısınız?

Mücevherlerdeki alerjenlerden kaçınmak istiyorsunuz. Belirli metallere tepki verme eğiliminde olduğunuzu biliyorsanız, onlardan uzak durmaya çalışın. Örneğin, cildinizin nikele tepki verdiğini biliyorsanız, gümüş ailesinden uzak durmaya çalışın, ancak buna beyaz altın dahil değil.

Hala Mücevherleri Yığabilir misin?

Cildi tahriş etmek veya mücevherden alerjik reaksiyona neden olmak, maruz kalmayla daha fazla ilgilidir. Daha fazla parça, katman veya daha büyük parçalar cildinizin altında nem oluşturma eğilimindedir. Cildinize oturan takı ile birleşen nem, takıdaki küçük elementlerin cilde sızmasına ve reaksiyon oluşturmasına neden olabilir. Cildiniz defalarca bu küçük elementlere maruz kaldığında ve bunlara tepki verdiğinde, geri dönüşü yoktur – en küçük miktarda maruz kalma bile önemli bir reaksiyona yol açacaktır.

Kaplama Takı Güvenli mi?

Kaplama mücevherat, daha az parayla üst düzey görünümlü bir mücevher almanın bir yoludur ve aynı zamanda cildi, nikel gibi alerjisi olabilecek elementlerden koruyabilir. Ama mücevherler aşınırken dikkatli ol; hastalar iç bileşenlere tepki gösterebilir, bu nedenle gümüş kullanamayacaklarını bilen hastalar için örneğin altınla kaplamak ideal bir çözüm değildir.

Peki ya Hipoalerjenik Takı?

Hipoalerjenik mücevher diye bir şey yok çünkü herkesin cildi farklı metallere farklı tepki veriyor.

Bir Mücevher Reaksiyonu için Hangi Ürünler veya Çözümler En İyisidir?

En iyi reçetesiz tedavi %1 hidrokortizon merhemdir. “Bir kremden uzak durmanızı tavsiye edilir – özellikle cilt ıslak, yumuşamış veya inişli çıkışlıysa – çünkü kremdeki koruyucu maddeler daha fazla tahrişe neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top