Close

60’ların moda trendleri

60'ların moda trendleri

60'ların moda trendleri

60’ların moda trendlerini görmeye ve satın almaya, üzerinde yaratmaya ne dersin? Birkaç on yıl , özellikle moda trendleri söz konusu olduğunda , 1960’lar kadar kalıcı bir etkiye sahiptir . Swinging Sixties, Twiggy, Donyale Luna ve Audrey Hepburn (diğerlerinin yanı sıra) gibi ikonların başı çektiği kısa kenar çizgileri, cesur desenler ve arsız kişiliğin olduğu bir çağı başlattı.

Bu dönemin, çevredeki zamanın ruhunu kusursuz bir şekilde yansıtması nedeniyle, tasarımcıların podyumdan ilham almak için geri dönmeye devam ettiği bir dönem. Vietnam Savaşı, Sivil Haklar Hareketi ve Kadınların Kurtuluşu devam ederken, her fırsatta kültürel değişimler yaşandı ve bu nedenle 60’ların moda trendleri zamanları yansıtıyordu.

Kişisel tarzınız 60’ların moda trendleri sizin enerjinize yöneliyorsa, ikonik figürlere ve trendlere kesinlikle aşinasınızdır. Ancak daha az aşina olsanız ve/veya dönüştürücü on yıldan ilham alan birkaç yeni parça arıyorsanız bile, sizi koruduk. 60’ların öne çıkan modasının kısa bir zaman çizelgesi için okumaya devam edin ve mevcut gardırobunuza bir doz nostalji eklemek için günümüz yorumlarından alışveriş yapın.

60’ların öne çıkan modası

60’ların öne çıkan modası için doğru yerdesiniz. Eğer eski zamanlardan kopamıyorsanız ve şimdiki zamanda size hala hitap ediyorsa ki – asla geçmek bilmiyor her zaman popüler – o zaman sizi 60’lar kızı yapmaya ne dersiniz? 60’ların öne çıkan modası ile gardırobunuza bir farklılık ve nostalji getirelim. Hadi bunu hep birlikte yapalım!

 Mini etek

1960’ların moda trendleri, mini eteklerin öncülük ettiği kısa bir etek boyuyla ilgiliydi. Genellikle ince balıkçı ve şık ile eşleştirilmiş kat anda bu gardırop elyaf yıllardır birlikte büyüdü ve geldikleri gibi çok yönlü olarak yaklaşık gelmiştir. Üzerine eş bir takımda kondurabilirsiniz.

TRENDYOLMİLLA Çok Renkli Fırfırlı Etek TWOAW22ET0092

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Mary Janes

Mary-Jane düz ve topuklu ayakkabılar on yıl boyunca – özellikle Mod kalabalığı için – yaygındı ve hala eğlenceli hissederken ayakkabılara işlevsellik kazandırdı. Klasik kayışlar bugün hala birçok ayakkabı tasarımına ilham veriyor ve iyi bir çift bulmak, şehirde yoğun bir gün veya gece boyunca şık kalmanın kesin bir yolu olabilir. Kesin olabilir!

Trendyol Shoes Siyah Kadın Babet TAKSS21BE0011

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Vardiyalı Elbise

Vardiyalı elbisenin yanı sıra yakın kuzeni babydoll elbisesine bir selam vermeden 60’ların modasına saygı gösteremeyiz. Aynı zamanda nefes alabilen ve modaya yön veren bu küçültülmüş stiller, şüphesiz zamanın en büyük trendlerinden bazılarıydı ve bugün bile büyük zımbalar olmaya devam ediyor

Peraluna Kadın Siyah Ekru 3/4 Kol Jakarlı Midi Boy Bol Elbise 10911001

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Etek Takım

70’lere kadar pantolon takımları ön plana çıkmasa da, etek takımları 60’ların modasında, özellikle Jackie O gibi stil ikonlarıyla popüler bir seçimdi. Bugün birçok kıyafet kuralı rahatladı, ancak bu uyumlu takımlar hala bir araya getirilmiş bir görünüm yaratıyor. severiz.

MONALİS Mavi Tüvit Mini Etek Crop Ceket Takım 2089

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Kalın Küpeler

Genellikle “pop art takı” olarak anılan cesur takılar, reçine gibi malzemelerin ön plana çıktığı, 60’ların modasında eğlenceli bir aksesuar trendiydi. Bunun unsurları on yıllar boyunca etrafta kaldı ve ifadeli küpeler , görünümünüzü öne çıkarmanın sağlam bir yolu olmaya devam ediyor.

BUKA JEWELLERY Orta Boy Kalın Gümüş Rengi Halka Küpe HLK3518

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Leopar baskı

Çita ve leopar desenleri, Brigitte Bardot ve Elizabeth Taylor gibi kadınların baştan ayağa sıçrayan bir görünümle giyindiği on yılın en popüler desenleri arasındaydı. 1966’da Bob Dylan , moda trendinin yaygınlığını birleştiren Leopard-Skin Pill-Box Hat adlı bir şarkı yazdı. Bu cesur estetik zamana direndi ve bugün onu midi eteklerde, dış giyimde ve deyim topluluklarında bolca göreceksiniz.

DressFine Leoparlı Kruvaze Yaka Elbise / 6821 Leopar P-0000008888

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Hippi Bakışı

1960’ların karşı kültürü protestodan doğdu – savaş, sivil adaletsizlik ve diğer acil meseleler, sosyal eylemi ve tüm tarihin en ikonik kıyafet dönemlerinden biri haline gelen buna karşılık gelen bir moda hareketini teşvik etti. Bazı alarak onların ilham geleneksel Doğu kültürlerinden, hippi tarzı (tunikler, kravat-boya, boncuklu takılar) karakteristik parçalar genellikle yeni bir çağın şafak ile denk renkli, manevi his vardı.

Fata Morgana Accessory Pembe Murano Çilek Uçlu Barok Incili Üzüm Boncuk Kolye FMA1031

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Uzun Çizmeler

Çok az şey 60’ların modasını, uzun çizmelerle eşleştirilmiş kısa bir etek boyu kadar hissettiriyor ve bugün de o zamanlar olduğu kadar iyi görünüyor. Geçiş mevsimleri veya dışarıda bir gece geçirmek için mükemmel olan bu botlar, kendini ifade etmekten asla geri durmaz. Kahverengi bir tane de tercih edebilirsiniz. Ama tam olarak noktayı yakalamak istiyorsanız deri ve parlak taraftan gidebilirsiniz. Bu uzun çizme modası hala hiç şaşmıyor!

CZ London Hakiki Deri Kadın Çizme Uzun Kışlık Kadın Ayakkabı 19.139

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Büyük Boy Güneş Gözlüğü

Büyük, cesur güneş gözlükleri – genellikle yuvarlak veya kare şekillerde – zamanın önemli bir aksesuar trendiydi. Günümüz modasında daha küçük tasarımlar onlara katılmış olsa da, büyük boy gölgeler, herhangi bir görünüme havalı bir faktör eklemenin harika bir yolu olmaya devam ediyor. En çok tercih edilen boyutlar büyük güneş gözlükleri oluyor. Özellikle yüzünüz de büyük boy bir güzel gözlüğünü kaldırıyor ise bir tane daha alın deriz!

Givenchy Gv 7105/s/g 807/9o 56 Büyük Boy Siyah Kadın Güneş Gözlüğü G-GVNCHY-02

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Bikini

Bikini teknik olarak 40’ların sonlarında yaratılmıştı, ancak Jane Birkin ve Bond kızı Ursula Andress gibi kadınların temele onay damgalarını koymasıyla 60’ların modasında gerçekten buhar topladı. Bugün birçok marka, dönemin mayolarına özgü yüksek belli kesimlere modern görünümler sunuyor , bu nedenle seçenekleriniz sınırsız.

DEEP BEACH Siyah Yüksek Bel Bikini Altı Db20005ba DB20005BA

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Beyaz Go-Go Bot

Tabii ki, 60’ların moda trendlerinin bir listesi, go-go botu olmadan tamamlanmış sayılmaz. Düşük topuklu ve baldır ortası bir siluete sahip tipik olarak beyaz olan bu ayakkabı trendi, çağın bir simgesidir ve modern stile oldukça kusursuz bir şekilde dönüşmektedir.

Bershka Topuklu Streç Bilekte Bot 11109860

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri

Eğlenceli Tüyler

Go-go botlar veya vardiyalı elbiseler kadar yaygın olmasa da, tüyler, Janis Joplin ve Anita Pallenberg gibi 60’ların rock’n roll kadınları arasında favoriydi. Bir üst kısmı süsleyen veya boa ile omuzların etrafında sallanan bu doku, bir parti elyafıydı.

Medkarle Elixir – Kahverengi Tüylü Kuşaklı Pantolon AWBN07

60'ların moda trendleri
60’ların moda trendleri – 60’ların moda trendleri
scroll to top