Close

En şık kol çantaları 2022

En şık kol çantaları 2022

En şık kol çantaları 2022

En şık kol çantaları 2022 senesinde göz önünde.. Git gide daha da hızlanan yaşam tarzlarımız ile birlikte günümüzün trendi gündüzden geceye taşınan parçalar haline geldi. Bunlar arasında ilk sırayı tabi ki de çantalar almış durumda. Yoğun şehir hayatı, trafik, işler, görüşmeler, sosyal hayat darken eskisi gibi kimsenin eve uğrayıp da kombin veya çanta değiştirmesine vakit olmuyor artık. En şık kol çantaları 2022 senesinde favoriniz olacak. 

Özellikle şehir hayatı, kurumsal hayat ve sosyal hayatı olan bir kadın için, onu gündüzden geceye taşıyacak ve sürekli değiştirmeyi gerektirmeyecek bir çanta en büyük ihtiyaç oldu desek yeridir.

Sabahın köründe işe gidip, geç saatlere kadar çalışıp, sonrasında arkadaş veya aile yemeğine katılan bir kadın artık hep joker parçaları arar oldu. O yüzden kullanışlı, içine her şeyi koyabileceğimiz, aynı zamanda şıklığından ödün vermeden akşam yemeğinde de sana eşlik edebilecek çantalara talep çok fazla.

Üstüne üstlük her kombinle uyması da bir artı tabi. Böylelikle her gün çanta değiştirme derdi de bitiyor. Her kadın kendi tarzını kendi moda anlayışına göre uyarlıyor. Unutmadıkları ve en çok biriktirdikleri en özel parçalarından biri olan çantalar kadınların dünyasında başka bir yer tutuyor. En şık kol çantaları 2022 listemizi sizler için hazırladık..

En şık kol çantaları 2022
En şık kol çantaları 2022
 • Manuka Haki Çift Gözlü Kanvas Tote Bag MC-1096-09
  BuTarzBenim Lunablu Siyah Kadın Büyük Kapitone Işlemeli El&omuz Çantası KPT456
  Çınar Bez Çanta Kanvas I Pray For Your Bez Çanta C0540

En önemli aksesuarımız olan çantaları uzun ömürlü kullanabilmek için kumaş türüne, fermuar dayanıklılığına, askısı bulunuyorsa askılarının ayarlanabilir özellikte olmasına dikkat edebiliriz. Süet kumaştan üretilen çantalar için özel temizleyici kullanarak dokusunun bozulmamasını sağlayabiliriz. Seçtiğimiz çantanın içinde astar bulunuyorsa temiz kullanmaya, su geçirmez kumaştan üretilmemişse su ile temas halinde bırakmamaya özen göstermeliyiz.

Kadın Çanta Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın çanta modellerini incelerken, ihtiyacınız için uygun olan çanta modelin seçmek için birkaç önemli unsuru değerlendirmelisiniz. Aşağıda bunları sizler için sıraladık. 

 • Malzeme: Su geçirmezlik özelliği gibi kimi bazı özellikler, birinci dereceden çanta modellerinin malzemesi ile ilgilidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz çanta modelinin malzemesine dikkat etmeniz gerekiyor. Spor çantalar, bu açıdan iyidir ve dilenirse bu çanta modelleri çamaşır makinesinde yıkanabilirler. Deri çanta modelleri kirlendiklerinde temizlemek için ekstra dikkat ve özene ihtiyaç duyarlar; buna karşın deri kumaş kalitesi herkesi cezbeder. El çantası veya takımlarınızla deri çantaları kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için ise naylon – polyester spor çanta modelleri idealdir. 
 • Renk: Renk, kadın çanta modeli seçimi için dikkat etmeniz gereken en önemli unsurdur. Özellikle mat ve pastel tonlar, hemen her türden kıyafete uymaları açısından en çok tercih edilen kadın çanta modelleridir. Bununla beraber, siyah ve beyaz renkli çantalar da stilleri ne olursa olsun farklı kıyafetlerle kullanılabilirler. 
 • Boyut: Kadın çantası, doğası gereği çok büyük olmaz. Çok büyük çanta, kadınların fizyolojileri için uygun çanta modelleri değillerdir. Bununla beraber, gideceğiniz ortama ve kıyafet modelinize göre uygun çanta modelleri de tercih etmelisiniz. İhtiyacınız olan büyüklüğü belirleyin ve bunun üstüne çıkmayın. Olabildiğince çok bölmeli kadın çanta modellerini tercih etmeye çalışın.

Gövde ve Askı Tipi: Kadın çanta gövdesi konusunda pek çok şeye dikkat etmeniz gerekiyor. İrili ufaklı gövde tiplerinden kendiniz için uygun olanı seçin. Bununla beraber, askı tipine de önem verin. Örneğin 2021 ve 2022 Kadın Çanta Modası Trendleri arasında zincirli askılar büyük önem taşıyor. Askı tipi gibi detayların kadın çantası üzerindeki etkilerini hafife almayın.

En şık kol çantaları 2022
En şık kol çantaları 2022
 • bag&more Kadın Siyah Kapaklı Baget Çanta Vicky Modeli MOLY
  Housebags Kadın Kahverengi Baguette Çanta 205
  çantamsende Kare Nakışlı El Ve Omuz Çantası karedomu

Kadın kol çantası modelleri nelerdir ? Kadın çantası moda dünyasının en önemli konularından bir tanesidir. Çünkü kadınlar için çanta, bir tür aksesuar olmanın da ötesinde, pek çok şeyi temsil eder. Belki de bu yüzden, kadın çantası çok daha önemli bir moda objesidir. Kadın kol çantası modellerine olan bu ilgi ve rağbet, aynı zamanda kadın çanta modellerinin çok sayıda olmasını sağladı. 

Bu kadınlar için hem iyi hem de olumsuz bir durum. Çünkü yüzerce çanta içerisinden modaya uyan bir çanta nasıl seçilebilir? Sizleri bu dertten kurtarmak için Kadın kol çantası modelleri ile ilgili dosyamızı sizlerle paylaşıyoruz. Kadın çanta alırken nelere dikkat etmelisiniz? En çok sevilen kadın çanta modelleri nelerdir? Cevabını merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamaya çalıştık.

Kadın çantası denildiğinde pek çok farklı türde çantadan söz edilebilir. Klasik çantalar, kadınlar için özellikle şık bir takımın olmazsa olmazıdır. Küçük ve şık el çantaları ise, kadınların davetlerde bakışları üstlerine çekmek için tercih ettikleri kadın çanta modelleri arasında gelir. Peki, geçmişten günümüze kadar kadınlar en çok hangi çanta modeline rağbet etmişlerdir? 

En çok satan kadın çanta modeli hangileridir? Kadın kol çantası modelleri neler? Bu kadın çanta modelleri kadınlar tarafından ne zaman ve hangi amaçlarla kullanıyorlar? Moda dünyasının ve kadın çanta modelleri üreticileri, kadın çanta tiplerini inceledik. Yani günümüzde 38 farklı kadın çanta modeli / tipi olduğu söylenebilir. Ancak bunlardan en çok satan ve ilgi görenleri sizler için sıraladık.

Klasik Modeller: Klasik kadın çantası, omuzdan askıya ek olarak elde de taşınabilen ve bugün moda otoriteleri tarafından barrel bag, doctor bag, frame bag, duffel veya baguette bag olarak isimlendirilen tasarım paternlerine sahiptirler. 

Kadın çanta modelleri tasarımlarını anlamak çok güç değil; silindir şekilli barrel bag, doktor çantası tasarımına sahip olan doctor bag, köşeleri bir tür çerçeveyi andıran frame bag, ve tıpkı bir baget ekmek gibi uzayan “baguette” çanta. Bunlardan sadece Duffel, tanımlaması zor kadın çantası modelleri arasındadır. Şık ve ağır bir takımınız varsa veya bir davete katılacaksanız el çantasına ek olarak bu klasik kadın çanta modelleri arasından uygun bir tanesini de kullanabilirsiniz.

Bez çanta başta olmak üzere özellikle omuzdan askılı pek çok çanta modeli, günlük çanta olarak kadınlar tarafından yıllardır kullanılıyor. Bez çantaları hafife almayın. Özellikle yaz aylarında, hafta sonu gezintilerinde ve diğer etkinlikler için hafif ve geniş bir bez çantanın sağladığı rahatlığı çok az şey sağlayabilir. Buna ek olarak kadın spor sırt çantası modelleri, küçük omuz askılı çanta modelleri yıllardır kadınların ve genç kızların sen çok rağbet ettikleri çanta modelleri arasında yer alıyor.

En şık kol çantaları 2022
En şık kol çantaları 2022
 • Pull & Bear Mini Urban Çapraz Askılı Çanta 14144840
  Stradivarius Kadın Kumaş Çapraz Askılı Çanta 00529211
  HNB ÇANTA Çapraz Askılı Omuz Çantası Madame Vera Mv015 Siyah MV015SYHARD

 

scroll to top