Close

En iyi 6 ikiz bebek arabası

En iyi 6 ikiz bebek arabası

En iyi 6 ikiz bebek arabası

En iyi 6 ikiz bebek arabasını sizler için hazırladık. Yaşları birbirine yakın çocuklarınız için ya da ikizleriniz için ikiz bebek arabası almaya niyetlendiniz, ama baktıkça kafanız daha çok karışıyor. Açtığınız her yeni sayfa sizi konudan uzaklaştırıyor, fiyatları gördükçe eliniz ayağınıza dolaşıyor ise kendinize bu soruları sorarak doğru en iyi 6 ikiz bebek arabası bulabilirsiniz!

Yeni kucağınıza aldığınız bebeğinizin sizin bakımınıza ihtiyaç duyduğu gibi büyüme halindeyken pek çok ürüne de ihtiyaç duyacağı bir gerçektir. Bebeğinizi büyütürken ihtiyaçlarını karşılamak ve en uygun olanını edinmek ailelerin önceliklerindendir. Bebek giyimi, bebek bakım ürünleri gibi pek çok konuda aileler alışveriş yapmaktadır. 

Hem eğlenceli hem de bir o kadar zor olan bebek ihtiyaç listesindeki parçaları edinmek, oldukça özenle davranılması gereken bir konudur. En iyi 6 ikiz bebek arabası da elzem ihtiyaç listesinde var olan bir üründür. Uzun vadede ebeveynlerin kullandığı ve aslında bebek ile yapılan birçok aktivitenin başında gelen olmazsa olmaz üründür.

En iyi 6 ikiz bebek arabası seçiminde de düşünülmesi gereken çok fazla konu devreye girer. Minik yavrularınızın içinde huzurlu olması, kullanılan malzemenin çocuğunuzun sağlığına zarar vermemesi, sizlere kullanım kolaylığı sağlıyor olması ve aile bütçenize uygun olanının bulunması önemli noktalardır. İkiz anne babaların bu konuda daha fazla düşünmesi gerektiğinden seçimlerini yaparken daha ince eleyip sık dokumaları önemlidir. 

En iyi 6 ikiz bebek arabası yan yana veya arka arkaya iki pusetten oluşan arabalardır. İkiz bebek arabası çeşidinden yan yana pusetli olanı; her iki yavrunuza da eşit şartları sunmakla beraber her ikisinin de katlanma özelliği aynı tasarlanmış, her ikisinde de emniyet kemerleri bulunup her iki pusetin bebek tentesi gibi bebek arabası aksesuarları bulunacak şekilde tasarlanmıştır.

En iyi 6 ikiz bebek arabası modelleri her iki bebeğinizin aynı seviyede yan yana olarak seyahat etmesini sağlar. Arka arkaya olan ikiz bebek arabası modeli diğer adıyla tandem bebek arabası ise pusetleri içinde bulunan ikiz bebek araba koltuğunun ön taraftakinin katlanabilir özelliği arka taraftakine nazaran daha kısıtlıdır. Arka arkaya olmalarından dolayı her ikisinin de görüş açıları farklılık gösterir. Ayrıca modeli gereği diğer araba kıyasla fazla uzunlardır ve ailelere kullanım açısından yön vermede zorluk yaşatabilirlerdir.

İkili bebek arabası almadan önce göz önünde bulundurulması gereken özellikler şunlardır; kolay açılıp kapanabilir olması, uygun boyutun seçilmesi, tekerleklerinin 360 derece dönmesi, fren sisteminin tek ayak müdahalesi ile devreye girmesi, kumaşının sağlığa zarar vermeyen maddeden yapılması, bebek tentesinin olması, bebek koltuğunun ergonomik yapıda üretilmesi dikkat edilmelidir. İkiz bebek arabası yağmurluğu da ailelerin edinmesi gereken bebek arabası aksesuarları arasındadır.

Bebek arabasi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Bebek arabasının sürüşünün kolay olması, rahatlıkla sizleri zorlamadan açılıp kapanabilmesi, frenlerinin iyi çalışması da oldukça önemlidir. Diğer
  bir deyişle süspansiyonu iyi ve yumuşak olmalı ve darbelere karşı dayanıklılık sağlamalı.
 • Tekerlek 360 derece rahatlıkla dönebilmeli.
 • Kolay katlanılabilir olması ve yer kaplamaması oldukça önemlidir.
 • Bebek arabasının yapıldığı kumaşın sağlıklı olması bebeğiniz için çok önemlidir. Organik, az kir tutan ve dış etkenlerden koruyacak bir kumaş
  onun güvenle yolculuk etmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra bir yere giderken katlayacağınızdan, arabanın rahat katlanması, taşınmasının kolay
  olması, yer kaplamaması gibi faktörlerde oldukça önemlidir.
 • Bebeğinizin güvenliği için emniyet kemerinin sadece belinden bağlanmaması da oldukça önemlidir. Tüm vücudunu sarması onu daha güvenli bir duruma
  sokacaktır.
 • Kemerin kenarlarının sert olmamalı ve bebeğinizi sıkıştırmamalı.
 • Bebeğiniz başta size bakmak isteyecek ancak büyüdükçe çevreye de bakmak isteyecektir bu nedenle arabanın yönünün değiştirilebilir olması ihtimalini
  de aklınızda bulundurmanızı öneririz.
 • Bebek arabası alırken ağırlığına dikkat etmeniz gerekir ancak bu ağırlık tamamen yaşam şartlarınıza göre şekillendirilmeli, tercih edilmelidir.
  Örneğin ağır, büyük tekerlekli bebek arabaları çıkıntılı, taşlı bölgelerde daha sağlam ve güvenli bir şekilde hareket etmenizi sağlar ancak ağır
  arabalarının taşınması zordur ve sürekli toplu taşıma kullanıyor iseniz bu durum size zorluk çıkarabilir. Bu nedenle yaşam koşullarınızı göz önüne almanız çok önemlidir.
 • Bebeğinizin rahatlığı da elbette çok önemli. Bebeğinizin arabada rahat oturması, sırtını yasladığı bölmenin ayarlanabilir olması da oldukça önemlidir.
 • Arabanın sahip olduğu gölgelik de bebeğinizi kötü ya da beklenmedik hava koşullarından koruması açısından oldukça önemlidir ve ayarlanabilir olması gerekiyordur.
 • Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre dört tekerlekli bebek arabaları üç tekerlekli arabalardan daha güvenli. Bunu da aklınızda tutmanızı öneririz.

En çok satan ikiz bebek arabaları 

En çok satan ikiz bebek arabaları hangileri? En çok satan ikiz bebek arabalarıyla yazı serüvenine devam ediyoruz. Seçmiş olduğumuz marka başlıkları minimum ve maksimum özelliklerini resmi kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre paylaşıyoruz.  Bu yazımızda bütçeleri zorlamayacak ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak markalara yer vermek istedik. Bunlar hangileri? Anlatmaya başlayalım!

Neden İkiz Bebek Arabası Satın Almalısınız?

En çok satan ikiz bebek arabaları denildiğinde ilk etapta akla bu ürünü kullanmak için ikiz bebeğe sahip olunması gerektiği gelir; ancak ikiz bebek arabaları yaşları birbirine yakın iki kardeş için de kullanılabilen kullanışlı ve pratik bir ürün tipidir. Ek olarak, ağırlık açısından düşünülenin aksine 2 adet bebek arabasının toplamı kadar değil, bir bebek arabası ağırlığından biraz daha ağır bir üründür. Bu sebeple En çok satan ikiz bebek arabaları oldukça talep gören ürünler arasındadır.

Kraft Wow İkiz Bebek Arabası

Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir ikiz bebek arabası arayanlar için Kraft Wow ideal. Çünkü Kraft wow ikiz bebek arabası kullananlar bu bebek arabasını hem uygun fiyatlı hem kaliteli hem de konforlu olduğunu söylüyor.

En iyi 6 ikiz bebek arabas
En iyi 6 ikiz bebek arabası

Casual Twin İkiz Bebek Arabası

Casual twin ikiz bebek arabası kullananların yorumlarına dayanarak bu markanın özellikle pratik ikiz bebek arabası arayanları memnun edeceğini söyleyebiliriz.

En iyi 6 ikiz bebek arabas
En iyi 6 ikiz bebek arabası

Chicco Echo Twin İkiz Baston Bebek Arabası

Taşıması kolay ve hafif ikiz bebek arabası arayan ebeveynler tercihini Chicco Echo Twin’den yana yapmalı. Baston bebek arabası olmasına rağmen sırt kısmı tam yatabildiği için yeni doğandan itibaren kullanılabilen bir ürün bu. En çok satan ikiz bebek arabaları arasında yerini alıyor..

En iyi 6 ikiz bebek arabası
En iyi 6 ikiz bebek arabası

Prego İbiza İkiz Bebek Arabası

Prego ibiza ikiz bebek arabası kullananların en çok memnun kaldığı özelliği tek bebek arabası olarak kullanılabilme özelliğinin de bulunması. Bu özellik sayesinde Prego 2072 İbiza yalnızca ikiz bebek sahiplerini değil, yaş aralığı bir birine yakın 2 bebeği/çocuğu anne babaları da memnun ediyor.

En iyi 6 ikiz bebek arabası
En iyi 6 ikiz bebek arabası

Baby Hope İkiz Bebek Arabası

Baby Hope ekonomik çözümlerin markası olarak bilinir. Bizlere temel seviyede neler sunuyor, inceleyelim.Sırt kısmı 3 kademeli ayarlayabilirsiniz. Art arda oturma düzeni mevcut. Ayak destek bölümü ile rahattır.

En iyi 6 ikiz bebek arabası
En iyi 6 ikiz bebek arabası

Crystal Baby 234 Armoni İkiz Bebek Arabası

Doğumdan itibaren kullanılabilme özelliğine sahiptir Farklı pozisyonlara ayarlanabilen yatabilen koltukları ve  5 noktalı emniyet kemerleri bulunmaktadır.. Ayarlanabilir ayak dayanakları bulunmaktadır. Geniş alt sepeti ve 360 derece dönebilen ve sabitlenebilen ön tekerlekler mevcuttur.

En iyi 6 ikiz bebek arabası
En iyi 6 ikiz bebek arabası

 

scroll to top