Close

En iyi 6 ilk adım ayakkabısı

En iyi 6 ilk adım ayakkabısı

En iyi 6 ilk adım ayakkabısı

En iyi 6 ilk adım ayakkabısı ile sizlerleyiz.. Bebeğinin ilk adımlarını, ayağının rahat edeceği, fizyolojik özelliklerini bozmayacağı, hem şık hem de sağlıklı bir ayakkabı ile atmasını istemez misin? İşini kolaylaştırmak için annelerin en çok tercih ettiği markalardan en iyi 6 ilk adım ayakkabısı tavsiyelerinde bulunduk. Senin için seçtiklerimize bak, bebeğinin daha sağlıklı adımlar atması için sen de ilk adımı at!

Bebeğinin İlk Adım Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Ailenin yeni üyesi ilk adımlarını atmaya başladı, tebrik ederiz! Koltukların arasında, odadan odaya minik adımlarıyla evin atmosferini tazeleyen, neşe katan bebeğin için en iyi 6 ilk adım ayakkabısı aramanın da zamanı geldi demektir, o halde doğru adrestesin, hoş geldin!

Bebek haberini aldığın günden beri adım adım, hakkındaki tüm detayları bilmek, öğrenmek, hazırlık yapmak ve ona en iyisini sunmak için hep bir arayış halindeydin değil mi? Şimdi ayaklandı ve yürüyor… 

Ne kadar çabuk büyüdü? Şimdi yepyeni bir macera artık seni bekliyor, bu hareketli döneme hazırlıklı olmalı bebeğin kadar kendi bakımına da özen göstermelisin; unutma, ona iyi bir ebeveyn olabilmek için senin de fiziksel ve zihinsel sağlığın yerinde olmalı, bunu başarmak oldukça zor ama bir o kadar da kutsal, sana bolca kolaylık dileriz bu süreç için!

Peki, gelelim asıl konumuza yani bebek en iyi 6 ilk adım ayakkabısı seçerken dikkat etmen gereken püf noktalarına! Bebeğinin ayak yapısına uygun, ortopedik, yürüyüş konforu sağlayan ilk adım ayakkabısı nasıl olmalı?

İlk adım ayakkabısı erkek ve kız bebekler için hangi özelliklere sahip olmalı? Bebeğin için en doğru ilk adım ayakkabısını satın almadan önce bilmen gereken ipuçlarını senin için hazırladık. Hiç vakit kaybetmeden, seni aydınlatalım ve tatlı miniğin pamuk gibi küçük ayakları nasıl rahat eder birlikte inceleyelim!

Bebeğinizin İlk Adım Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

İlk adım ayakkabısı seçerken aklında soru işaretleri oluşuyor olmalı… Hangisi bebeğim için daha uygun? Alacağım ilk adım ayakkabısında hangi standartlara uymalıyım? Bebeğin için ilk adım ayakkabısı seçerken bunun dışarıda; yani ev dışında kullanması gerektiğini bilmelisiniz. 

Çünkü uzmanlar bebeklerin ayakkabıları evin içinde giymelerini önermiyor; aksine evde mümkün olduğunda çorapla veya çıplak ayakla dolaşmasını, yürümesini uygun görüyorlar. Elbette, bu konu hakkında daha detaylı bilgi ve profesyonel destek için bebeğinizin gelişimini kontrol eden doktorunuza başvurmanız en doğrusu olacaktır.

En iyi 6 ilk adım ayakkabısı
En iyi 6 ilk adım ayakkabısı
 • Tirenti Hakiki Deri Kırmızı Ilk Adım Bebek Ayakkabısı 02-20
  Arulens Kız Bebek Lacivert İlk Adım Ayakkabısı 010-02
  Danubebe Bebek Kahverengi Lif Ilk Adım Ayakkabısı au1

Peki, genel hatlarıyla bir bebeğin yürümeye başladığında, dışarıda, caddede, sokakta veya parkta sizinle birlikte ufak adımlar atarak yürürken hangi ayakkabıları giymeli? Bilinçli bir ebeveyn olarak inceleyebileceği En iyi 6 ilk adım ayakkabısı püf noktaları şimdi seninle!

 1. Adım: Bebeğin İçin Uygun Ayak Ölçüsünde Olmalı

Bebeğine külkedisinin camdan ayakkabısı gibi tam olacak ayakkabıyı seçmen ilk ve en önemli aşama. Bu alışık olduğundan farklı bir süreç olacak; çünkü bebeğin sana “bu benim için en uygun ayakkabı!” diyemeyecek, senin anlaman gerekecek

 1. Adım: Rahat Hareket Kabiliyeti İçin Ortopedik, Hafif ve Esnek Yapıda Olmalı

Bebeklerin ilk adımlarını bir süre sağa sola sallanarak, yalpalayarak atacak. Durum böyle olunca zaten ayakta durmakta henüz acemi olan bebeğin için yapacağın en iyi şey hafif bir ayakkabı seçmek olacak. 

 1. Adım: Düşmesini Önlemek İçin Kaydırmaz Tabanlı Olmalı

Bebeğin yürürken; daha doğrusu yürümeye çalışırken yeterince yalpalayacak. En ufak engelde tökezleyebilir; gözün hep üzerinde olmalı. O yürüme tecrübeleri edinirken yapabileceğin bir diğer güzellik de kaydırmaz tabanlı ayakkabılar seçmek

 1. Adım: Cırt Cırtlar Sana Zaman Kazandıracak!

Bir bebekle dışarı çıkmak başlı başına bir telaş… Ayrıca hazırlık ve tedbir de istiyor haliyle. Her ihtiyacını en ince detayına kadar düşünmeli, evden uzaktayken onun konforunu sağlamaya devam etmelisin. Bu durum seni biraz yorabilir, vakit kaybettirebilir. Bir bebek büyütmek dünyanın en çok emek isteyen görevlerinden biri şüphesiz. Hal böyle olunca sana vakit kazandıracak, işini kolaylaştıracak çözümlere kalpli gözlerle bakacaksın. İşte onlardan biri de bağcıklı yerine cırt cırtlı ilk adım ayakkabısı seçmek! 

En iyi bebek ayakkabısı modelleri

En iyi bebek ayakkabısı modelleri hangisi? Bebeğiniz ilk adımlarını atmaya başladı… Evde büyük bir heyecan… Hepsini tahmin edebiliyoruz! Sizlerle heyecanınızı paylaşmak, minik ayaklara en rahat ve en şık seçimleri sunmak ve size seçimlerinizdeki yardımcı olmak için en iyi bebek ayakkabısı modelleri derledik! Sizin için seçtiklerimizi inceleyip, bebeğinizin ilk adımlarında yanında olacak ürünleri keşfedin ve ona bir adım da siz atın!

Ebeveynler için bebeklerinin ilk adımlarını görmek her zaman mutluluk verici özel bir andır. Anne babalar çocuklarına minik, şık kıyafetleri tamamlayan ilk adım ayakkabıları almak için heyecanla beklerler. Ancak önceliğimiz ayakkabı değil bebeğin sağlıklı olarak ilk adımlarını atarak yürümeye başlamasıdır. Peki bebekler ne zaman ayakkabı giymeli, ne tip ayakkabılar sağlıklıdır, bebeğin ilk ayakkabısı nasıl olmalıdır? En iyi bebek ayakkabısı modelleri hangi ? Konunun detaylarına birlikte bakalım.

Bebekler ne zaman ayakkabı giymeli?

Tüm normal gelişim gösteren bebeklerin, ayaklarında bir problem olmadığı takdirde 12. aya kadar herhangi bir ayakkabıya ihtiyaçları yoktur. Bebekler ilk aylarda reflexlerinin yardımı ile yere basarlar. Ama bu basış tamamen reflex etki ile olur, aktif olarak ağırlıklarını taşıdıkları anlamına gelmez. Yürüyene kadar da (ortalama 12.- 15. aylar arası) basmayı ve adım atmayı severler.

İşte özellikle bu dönemde bebekleri yürütmek değil, bol bol bastırmak lazımdır. Çıplak ayak ile yeri kavrama, bebeğin ayak kaslarının ve ayak tabanı kaslarının gelişimi için faydalıdır. Ayağına uygun olan, kaymayan çoraplar da bu dönemde tavsiye edilir. En iyi bebek ayakkabısı modelleri listemize göz atmayı unutmayın. 

Yürüme öncesi ayakkabı giydirilmeli mi?

Öncelikle evin günlük kullandığımız sert zemininde, ayakta durmayı, çıplak ayakla veya güvenlik için kaymayan çoraplarla yere basmayı öneriyoruz.

12.ay civarı evin dışında da yere basma ve yürüme ihtiyacı olduğundan, dışarı çıkarken ayakkabı önerilmeye başlanır.

Ayakkabı giymek yürümeyi etkiler mi?

Öncelikle çıplak ayakla ayakta durma, sıralama, yürüme bebek için en önemli kazanımlardır. Ayakkabıyı erken dönemde giydirmek, ayakkabı için acele etmek veya tüm gün bebeği ayakkabı ile dolaştırmak doğru değildir. Faydalı olduğunu düşünerek farklı ayakkabılar almak yerine çıplak veya çoraplı iken bebeği mümkün olduğunca güçlendirmek daha etkili olacaktır.

Hafif içe basmalarda, parmak ucuna basmalarda veya ayağı yanlara açarak yürüme formlarında tedavi edici, etkili bir ayakkabı yoktur. Böyle bir durumda bebeği değerlendirmeli, bebeklerde yapılacak çalışmalar belirlemelidir. Bu çalışmaları bebek ve çocuk konusunda uzman bir fizyoterapist kolaylıkla düzenleyebilir. Aileye öğretebilir.

En iyi 6 ilk adım ayakkabısı
En iyi 6 ilk adım ayakkabısı
 • Vicco 950.e19k.224 Ilk Adım Bebek Ayakkabı TYC00230046558
  Db Kids Hakiki Deri Ortopedik İlk Adım Bebek Ayakkabısı Beyaz B109
  Akıllı Şirin Ortopedik Antibakteriyel Şimşek Baskılı Ilk Adım Ayakkabı ASMK0504
scroll to top