Close

En iyi 5 bronzer

En iyi 5 bronzer

En iyi 5 bronzer

En iyi 5 bronzer hangileridir? Bu yazımızda sizlere bronzer nedir, bronzer ne işe yarar, bronzer nereye sürülür En iyi 5 bronzer hangileridir gibi soruların cevaplarını paylaşacağız. Ayrıca, bronzer fırçası önerilerinde bulunacağız. Bronzer, günümüzde oldukça kullanılan bir makyaj ürünüdür.

Bronzer kullanarak daha yeni tatilden gelmiş gibi bronz bir tene sahip olmamız oldukça kolay. Bronzer aynı zamanda profesyonel makyözlerin oldukça kullandığı bir ürün olmasının yanında günlük yaşantımızda da kullanmamızda herhangi bir sakınca yoktur. Bronzer üzerine birçok markanın ürünü bulunmaktadır. Doğru Bronzer seçimi ile güzelliğinize güzellik kata bilirsiniz.

Bronzer fondöten, bb krem aydınlatıcıdan sonra kullanılır. Bu sayede yapmış olduğumuz makyajın daha güzel görünmesini sağlayıp, aynı zamanda yüz hatlarının belirginleşmesine de katkı sağlayacaktır. Bronzer cildimizin yüksek yerlerine yani ışığın vurduğu noktalara uygulanmalıdır.

Bronzer fırçası ile bir miktar Bronzer alarak fırça üzerindeki fazla tozu üfleyerek cilde uygulamalıyız, aksi halde ciltte pütür tülü görüntüye neden olacaktır. Bronzer alın çizgisine, elmacık kemiğine ve çene çizgisine uygulanmalıdır. Yüzümüze fırça yardımı ile yuvarlak hareketlerle ve ince çizgiler şeklinde uygulanmalıdır.

Bronzer ile yüzüne hem dengeli bir görünüm verebilir hem de canlılık katabilirsin. Cilt tipine göre değişen ve farklı çeşitleri bulunan ürünün geniş renk skalası arasından tenini en kusursuz forma ulaştıracak olanı kolaylıkla bulabilirsin. Yüzün genel hatlarını belirlemeni ve istediğin noktalara vurgu yapmanı sağlayan  en iyi 5 bronzerdan birini kullandığında bir defa alışınca asla vazgeçemeyeceksin! 

Makyajı bambaşka bir boyuta taşıyan en iyi 5 bronzer hakkında ve kullanımıyla ilgili tüm ipuçlarını öğrenmek ister misin? Senin için hazırladığımız bu kapsamlı rehberi inceleyerek bronzer uygulaması ve seçimi hakkında merak ettiğin her şeyi öğrenebilirsin. Böylece tenine uygun ürünleri kolayca bulabilir ve en doğru uygulama adımlarını izleyebilirsin. Harika değil mi?

Bronzer ve Allık Arasında Bilmeniz Gereken Farklar

Allık yanaklara renk eklemek için kullanılır. Bronzlaştırıcı ise ciltte “güneş öpücüğü” etkisi yaratmak için tasarlanmıştır. Allık pembe ve leftali varyasyonlarında üretilme eğilimindeyken; bronzer genelde kahverengi ve altın renklerinde olur.

Aralarındaki bir diğer major fark ise uygulama teknikleri. Allık doğrudan yanak ve elmacık kemiklerinin üst kısmına uygulanırken; bronzer hem elmacık kemiği hem de kaş, çene çizgisi ve dekoltenin diğer hatlarına uygulanabilir.

Bronzer nasıl seçilir? 

Bronzer nasıl seçilir ? Bronzer elmacık kemiklerimizi belirginleştirmek, yanaklarımıza boyutlu bir görünüm kazandırmak ve doğal duran bronz görünümü elde edebilmek için adeta birer sihirli değnekler! Fakat bu sihirli değnekleri doğru şekilde kullanmazsak; kullanım amaçları sadece kendi makyajımızı baltalamak olabilir. 

Cilt Renginize Uygun Bronzer Seçimi

Her makyaj ürününde olduğu gibi seçimi açısından da, cilt renginiz oldukça önemli. Cilt tonunuza uygun olmayan bir makyaj malzemesi kullanmak; bedeni sizin için uygun olmayan bir elbise giymeye kalkışmanızla aynı şeydir. Bu yüzden cilt renginizi iyi analiz etmeli ve tercihlerinizi bu doğrultuda gerçekleştirmelisiniz. Bronzer nasıl seçilir ? 

  • Açık tenliler için: Sarı alt tonlu, genellikle açık kahverengi bronzerler hiç kuşkusuz en ideal olanları. Eğer saç renginiz de açık tonlarda ise pembe tabanlı bronzerları da paletinize ekleyebilirsiniz.
  • Buğday tenliler için: En uygun tercih, cilt renklerini rehber edinmeleri. Cilt tonunuzdan iki ton koyu ürünlere yönelin. Ayrıca malumunuz ışıltı etkili olanları da mevcut. Bu tür ürünler genellikle sizin için uygun.
  • Esmer tenliler için: Koyu kahverengi tonları ve turunculara yönelebilirsiniz. Pembe tabanları olanlardan mümkün mertebe kaçının.

Cilt Tipinize Uygun Bronzer Seçimi

Sadece cilt renginize uygun olması yetmez. Cildinizle de uyum sağlayıcı nitelikte olmalı. Aksi halde üründen yeterli ölçüde verim alamayacağımız gibi, uyguladığımız makyaj metodu da son derece acemice kalacaktır. Bronzer nasıl seçilir ? Sorusunun cevabını bulalım. Bronzer seçerken cilt tipinizin özelliklerini de mutlaka göz önünde bulundurun.

 

  • Yağlı ciltler için:  Mat yani toz olarak üretilenler sizin için ideal. Işıltılı ve likit formundaki ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.
  • Karma ciltler için: Yine mat bitişli olan, krem ya da likit formunda olan ürünler tercih edilmelidir. T bölgenizde parlama sonunuz mevcutsa; bu alanlar için toz ürünleri kullanabilirsiniz.
  • Kuru ciltler için: Işıltılı olanlar sizin için uygunları. Fakat bu ürünlerle yüzümüzü inceltip kontür uygulamasında bulunmak pek mümkün değil. Bu işlemler için transparan olanları tercih edebilirsiniz.

Benefit Hoola Bronzer

Mat bitişli bir bronzer arıyorsanız Benefit Hoola Bronzer en iyisi. İçerisinde hiçbir ışıltı ya da sim barındırmıyor. Hem beyaz tenliler hem de buğday tenliler için uygun. Aynı zamanda fırçayla harika bir şekilde cildinize yayabiliyorsunuz. Yapısı yumuşak. Yüze doğal bir boyutlandırma katıyor. Hem kontür için hem de allık olarak kullanabilirsiniz. Minik bir kutusu yolması da oldukça güzel. Makyaj çantanızda çok fazla yer kaplamayacaktır.

En iyi 5 bronzer
En iyi 5 bronzer

 

Bobbi Brown Bronzing Powder

Oldukça yumuşak bir yapısı olduğu için fırçayla kolaylıkla dağıtabilirsiniz. Işıltı içermeyen, mat bir bronzer olduğu için kontür için ideal bir ürün. Pigmentasyonu son derece yüksek. Bu açıdan fırçanıza az ürün alarak iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Doğal tonlara sahip olduğu için yüzünüzde hoş bir gölge yaratacaktır. İçerisinde turunculuk barındırmayan bir kahverengi olduğu içni doğal bronzluk katıyor.

En iyi 5 bronzer
En iyi 5 bronzer

MAC Fruity Juicy Bronzer

Mac’in yeni koleksiyonunun pudrasını da denedim sizler için. İlk açtığınız zaman gerçekten tam bir kontür pudrası gibi duruyor. Oldukça soğuk rengi. Fakat yine teniniz çok açıksa çok turunculuk barındırmamakla beraber kahvesinin tonu biraz koyu kalabilir. Yoğun da bir ürün, pigmentli bir ürün olduğu için doğru bir fırçayla uygulamanız lazım. Çok hızlı şekilde cilde oturuyor ilk fırça darbesiyle dolayısıyla hani sürüp hızlı bir şekilde dağıtarak cildinizde homojen bir görüntü elde edebilirsiniz. Ama onun dışında orta tenliler ve esmer tenliler için son derece uygun ve kalıcılığı da oldukça yüksek bir pudra.

En iyi 5 bronzer
En iyi 5 bronzer

Rival De Loop Young Sun Powder Bronzer

Uygun fiyatlı bronzlaştırıcı pudralar arasında sanırım hem en uygunu hem de en sevdiklerimden biri oldu kesinlikle Rival De Loop’un Young serisinden Sun Powder. Her ten rengi çok rahatlıkla bu ürünle kontür yapabilir. Çok açık tenliyseniz bile rahatlıkla kontür yapabilirsiniz. Bronzer nasıl seçilir ? Diye düşünüp dert etmeyin  ürünü deneyin farkı kendi gözlerinle görün .

En iyi 5 bronzer
En iyi 5 bronzer

Wet N Wild Color Icon Bronzer

Wet N Wild markasının 15 koruma faktörlü Color Icon bronzlaştırıcı pudrası. Sert yapıya sahip bir ürün dolayısıyla çok hani yumuşak fırça darbeleriyle ve yumuşak bir fırçayla homojen şekilde dağıtmak çok mümkün olmayacaktır. Turuncu alt tonlu olduğu için de direk böyle hani yüzünüze yapışıyor dolayısıyla daha sert hareketlerle ürünü cildinize dağıtmanız gerekiyor.

En iyi 5 bronzer
En iyi 5 bronzer

 

 

 

 

scroll to top