Close

En iyi 12 elektrikli ısıtıcı

En iyi 12 elektrikli ısıtıcı

En iyi 12 elektrikli ısıtıcı

En iyi 12 elektrikli ısıtıcı içinizi ısıtacak! Kış mevsimini rahatlıkla geçirmenizi sağlayacak en iyi 12  elektrikli ısıtıcıları liste haline getirdik. Bu içeriğimizde yüksek ısıtma performansı gösteren en iyi elektrikli ısıtıcıları bir araya getirdik. Özenle hazırladığımız listemizi hazırladık. 

En tasarruflu elektrikli ısıtıcı hangisi? Elektrikli ısıtıcıların garanti süresi ne kadardır? gibi soruların cevaplarının yer aldığı makalemiz uygun fiyatlı elektrikli ısıtıcı almak isteyenlerin merak ettikleri tüm soruları cevaplayacaktır.

Kışın evimizi ya da küçük bir yeri ısıtmak için elektrikli ısıtıcı almak isteriz. Fakat almadan önce aklımızdaki soruların cevabını bulmamız gerekmektedir. Bu kısımda sizin için elektrikli ısıtıcılar hakkında sıkça sorulan soruları derledik. İşte en iyi 12 elektrikli ısıtıcılar hakkında sıkça sorulan sorular

Kış mevsimi, hele bir de kar yağdığında çok romantik ve keyifli olsa da üşütüp hasta olmayı seven kimse yoktur herhalde. Merkezi ısıtma sistemli binalarda ısıyı kendi kontrolümüzde tutmak mümkün olmuyor. Üstelik merkezi ısıtma sistemlerinde, gece belirli bir saatten sonra sistem otomatik olarak kapanıyor ve sabah saatlerinde yeniden çalışmaya başlıyor.

Kombili evlerde ise cihazın kontrolü tamamen bizim elimizde olsa da enerji tasarrufu yapmak için genellikle cihazın ısısını ortalama bir ayarda tutmayı tercih ediyoruz. Ancak enerjiden tasarruf etmek için sürekli battaniye altında oturmak veya lahana gibi kat kat giyinmek zorunda değilsiniz. Soğuk havalarda ısınmak için elektrikli ısıtıcılardan yardım alarak üşütüp hasta olma endişesi duymadan konforlu bir şekilde kış mevsiminin keyfini çıkarmak mümkün.

En iyi 12 elektrikli ısıtıcı
En iyi 12 elektrikli ısıtıcı

2022 Elektrikli ısıtıcı modelleri

2022 Elektrikli ısıtıcı modellerini bu kış günlerinde araştır olduk. Soğuk havaların ülkemizde iyice hissedilmeye başladığı bu sonbahar-kış aylarında, ısınma ihtiyaçlarımızı gidermeye başladık. Teknolojinin zaman içinde gelişimiyle de ısınma konusunda pek çok alternatif yöntem ortaya çıktı. Apartmanlar, müstakiller, ofisler ve daha bir sürü konut ihtiyaçlarını gidermek için detaylı araştırmalara girdi.

Peki bir ortamı ısıtmak için 2022 Elektrikli ısıtıcı modelleri hangisi? Her ortama ve isteğe uygun 2022 Elektrikli ısıtıcı modelleri içeren yazımızla size bu kararı vermenizde yardımcı olmaya çalışacağız.

Eskiden günümüze sıralarsak soba, elektrikli ısıtıcılar, klima, doğal gaz, sıvı yakıtlı olanlar sadece bunlardan bir kaçı. Hal böyle olunca insan öncelikli olarak sağlık ve fiyat seçeneklerini göz önüne alıp nihai karara varmaya çalışıyor. Sobanın meşakkati ve yoruculuğu, aynı zamanda sızan karbonmonoksit gazının zehirleyici olması insanları uzaklaştırıyor.

Doğal gazın yeterli kadar ısıtmaması gibi sorunlar yüzünden de insanlar sağlık ve kaliteden ödün vermeden yenilikçi elektrikli ısıtıcıları tercih ediyor. Haliyle elektrikli ısıtıcı alırken 2022 Elektrikli ısıtıcı modelleri hangisi gibi sorular alıcıların aklına gelmektedir. 2022 Elektrikli ısıtıcı modelleri  arayan okuyucularımız için bu yazımız tam bir rehber niteliğinde.

Aldığınıza Üzülmeyeceğiniz Elektrikli Isıtıcılar

  1. Konvektör Isıtıcı
  2. Yağlı Radyatör
  3. Cam Panel Isıtıcı 
  4. Infrared Isıtıcı
  5. Fanlı Isıtıcı 

Bu sıraladıklarımız içerisinden hangisini seçerseniz seçin memnun kalacaksınız. Bir liste yapıp ihtiyaçlarınızı, beklentilerinizi yazın daha sonrada bu harika 2022 Elektrikli ısıtıcı modelleri arasından tercih yapın. Sağlıkla, konforla hatta belki de modern bir tasarımla ısının!

En iyi 12 elektrikli ısıtıcı
En iyi 12 elektrikli ısıtıcı

Elektrikli Isıtıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde farklı çalışma prensiplerine sahip pek çok ısıtıcı alternatifi bulmak mümkün. Peki, tam bu noktada “Elektrikli ısıtıcı alırken nelere dikkat edilmeli?” diyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken konunun doğru cihaz türünü seçmek olduğunu söyleyebiliriz. Elektrikli ısıtıcı çeşitleri arasında tercih yaparken cihazın kullanılacağı alanın genişliğine ve kullanım amacına göre karar vermek gerekir.

Bazı elektrikli ısıtıcılar, yardımcı ısınma aracı olarak kullanmak üzere tasarlanmışken bazıları ise ana ısınma aracı olarak tercih edilebilir. Örneğin; kısıtlı ve küçük bir bölgeyi ısıtmak için infrared veya fanlı ısıtıcıları, tüm odayı sürekli olarak ısıtmak içinse yağlı radyatörler veya konvektörleri tercih edebilirsiniz. Fanlı ısıtıcıların, fan sistemleri sebebiyle bir miktar gürültüye sebep olabildiğini ve havayı kuruttuğunu, dolayısıyla kısa süreli kullanımlar için daha uygun olduğunu belirtmekte de yarar var.

Elektrikli ısıtıcıların garanti süresi ne kadardır?

Elektrikli ısıtıcıların garanti süresi çıktığından beridir her zaman 2 yıl olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla bizim listemizde bulunan tüm elektrikli ısıtıcıların garanti süresi de 2 yıldır.

Elektrikli ısıtıcının gücünü nasıl seçmeliyim?

Isıtıcılar için m2 başına ortalama olarak 100 W değerinde güç yeterli olacaktır. Fakat binan yalıtımı yeterince iyi değilse daha yüksek değerlere çıkmak gerekebilir. Aynı şekilde binanın yalıtımı iyiyse daha düşük miktarlar sizin işinizi görür.

Kullanılan priz ve kablolarda nelere dikkat etmek gerekir?

Isıtıcıyı prize taktıktan sonra aşırı ısınma olup olmadığına bakılması gerekir. Eğer aşırı ısınma varsa prizle kablonuz tam olarak oturmamış demektir. Bu durumda gerekli işlemler bir an önce yapılmalıdır. Eğer sorun prizle alakalı ise ısıtıcıyı kullanmadan prizi değiştirmeniz önerilir.

Isıtıcıya dokunulduğunda cildi yakar mı?

Isıtıcılar doğası gereği ortamı sıcak hâle getirmektedir. Bunu da içerisindeki tüpler ile yapmaktadır. O tüplere yakın olduğunuz için ısıtıcılar elde yakmaya sebep olabilir.

En iyi 12 elektrikli ısıtıcı
En iyi 12 elektrikli ısıtıcı
scroll to top