Close

En iyi 12 pijama takımları

En iyi 12 pijama takımı

En iyi 12 pijama takımı

En iyi 12 pijama takımı  hangisi? Pijama takımları hem rahat bir uyku çekilmesi için hem de kadınların uyku stillerini yansıtabilmeleri için önemli giyim parçalarından biridir.  En iyi 12 pijama takımı modellerinde alternatif üretimler yapılması bu nedenden ötürü gerçekleşmektedir. Yapılan üretimlerde her kadın için önemli olan bir takım hususlar üzerinde durulmaktadır. Bu hususlar arasında pijama takımlarının rahat olması ve pijama takımlarının şık olması gibi temel başlıklar bulunmaktadır.

En iyi 12 pijama takımı modelleri arasında karar verilmesi sırasında belli unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu unsurların başında pijamanın hangi materyallerden üretilmiş olduğu yer almaktadır. Çünkü kadınların pijama alışverişlerinde ilk öncelikleri rahatlıkla mutlak suretle pamuklu kumaşlar arasında bir seçim yapmaları önerilmektedir.

Ancak tercihlerde şıklık ağır bastığında saten modellerin tercihi daha doğru kararlar alınmasını sağlamaktadır. Kadın pijama takımlarına ulaşmak isteyenler en iyi 12 pijama takımı listemizden istedikleri ürünü güvenle satın alabilirler.

En iyi 12 pijama takımı
En iyi 12 pijama takımı
 • Pijamaevi Medve Baskılı Kısa Kollu Kadın Pijama Takımı 2283
  Strawberry Düğmeli Pijama Takım 1600-U
  TRENDYOLMİLLA Siyah Kalp Desenli Dokuma Pijama Takımı THMAW21PT0043

Kadınlar için üretilen pijama takımlarında tekdüzelik söz konusu değildir. Bu sayede alışverişlerde farklı seçenekler eşliğinde karar verilmesi mümkün olmaktadır. Öncelikle kadın pijama takımı modellerinde yazlık, kışlık yada mevsimlik olmak üzere farklı alternatifler bulunmaktadır. Kumaşlara göre yapılan bu ayrımlar sayesinde kış aylarında kadife, polar ya da peluş pijama takımları satın alma mümkün olmaktadır. 

Bunun yanı sıra özellikle En iyi 12 pijama takımı seçenekleri arasında yer alan peluş modeller parçalarında bulunan lastikler sayesinde sıcaklığın maksimum derecede sağlanmasını garantilemektir. Farklı modellerde de kullanılan paça lastikleri aynı zamanda rahat bir uyku çekilmesini de sağlamaktadır. Yazlık ya da mevsimlik olarak satışa sunulan En iyi 12 pijama takımı tercih edilen kumaş türü pamuklu materyallerden oluşmaktadır. Hava aldırma özelliği bulunan bu tip kumaşlar aynı zamanda terlemeye karşı da kadınları korumaktadır.

Kadın pijama takımı modelleri

Kadın pijama takımı modellerinde kumaş tercihinde dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylar arasında, kumaş türlerinin önemi büyüktür. Gece boyunca, sizi uykunuzda rahat ettirecek en büyük özellik pijamanın kumaş özellikleridir. Bu sebepten kadın pijama takım modelleri seçimlerinizde kumaşın özelliklerini de dikkate almalısınız. Günümüzde pijama takımları için özel olarak üretilen kumaşlar vardır. Bu kumaşların, özellikleri ve kullanım detaylarını merak ediyorsanız sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

En iyi 12 pijama takımı
En iyi 12 pijama takımı
 • Strawberry PAMUKLU UZUN KOL PİJAMA TAKIM STL400
  armonika Kadın Yeşil Çizgili Yakali Saten Pijama Takimi ARM-20Y001017
  Penti Kadın Pembe Lila Movie Cat Pijama Takımı PNW9ZV6922IY-LA37

Kadın pijama takımı modelleri tercihlerinizi mevsimine göre yapmalısınız. Yazlık pijama ve kışlık pijama olarak ikiye ayrılır. Tabii dört mevsimlik kullanışlı, pijama takım modelleri de günümüzde artık mevcuttur. Fakat dört mevsim kullanışlı, pijama takımlarını, sonbahar ve ilkbahar da kullanmanızı tavsiye ederiz. Diğer türlüsü yazın kendinizi rahat hissetmeyebilir ve kışın da üşüyebilirsiniz. Kadın pijama takımı için kumaş önerilerine geçmeden önce, sizlere pijama sektöründe kullanılan kumaş türleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Kadın pijama takımı modellerinde kullanılan kumaş türleri nelerdir?

Günümüzde Kadın pijama takımları için kullanılan, pek çok kumaş türü bulunmaktadır. Bu kumaş türleri kaliteden kaliteye değişiyor. Tabii kalite değiştikçe, fiyatlarda değişiyor. Kaliteli kumaşlardan yapılan pijama takımlarının, fiyatları da yüksek oluyor. İşte günümüzde pijama takımları için, kullanılan kumaş türleri ve özellikleri. Ayrıca bu kumaş türlerinin, hem artıları hem de eksileri sizlerle

En iyi 12 pijama takımı
En iyi 12 pijama takımı
 • Penti Chınblue Base Rain Pijama Takımı PNDA0DIV22IY-CHB
  FAWN Bisiklet Yaka Ayıcık Nakışlı Regular Fit Pijama Takımı 2022-7
  Imoda Kadın Siyah Arkası Komple Dantel Şortlu Pijama Takımı PIMD2534
 • Pamuklu kumaşların artıları: Pamuklu kumaşların artıları, yumuşak dokuya sahip olmaları ve rahat olmasıdır. Bunun yanı sıra hava alan dokusu ile hava dolaşımını kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Pamuklu kumaşlarda en çok tercih edilen, yumuşaklık konusunda rahat olmasıdır.
 • Pamuklu kumaşların eksileri: Pamuklu kumaşlar, ısı yalıtımı konusunda pek iyi değildir. Özellikle soğuk kış aylarında, üzerinizde kalın bir örtü yok ise üşüyebilirsiniz. Pamuklu kumaşlar, nemi dışarı atma konusunda iyi değildir. Eğer çok sık terleyen biri iseniz, size pamuk kumaştan yapılmış kadın pijamalarını öneremeyiz.
 • Viskon kumaşların artıları: Viskon kumaşlar, son derecede kullanışlı kumaşlardır. Viskonun hammaddesi, pamuk kumaşlardan, daha fazla nem alma oranının yüksek olmasıdır. Bu nedenle viskon kumaşlar, boyamaya ve baskı ya daha elverişlidir. Kumaşın üzerinde renkler ve desenler, daha canlı çıkar. Kullanım konusunda, esnek ve yumuşak bir dokuya sahiptir.
 • Viskon kumaşın eksileri: Viskon kumaşın, dezavantajları ise, bu kumaş türleri pamuk kumaşlara göre daha az dayanıklıdır. Aşınma ve yıpranmaya, daha kısa zaman içinde, maruz kalan bir yapıya sahiptir. Viskon kumaşı, hassas bir yapıya sahip olduğu için, onu yıkarken hep makinede, hassas yıkama modunda yıkamak zorunda kalırsınız.
 • İpek kadın pijama kumaşının avantajları: İpek özel bir kumaştır. İpek kadın pijama takımları çok ince ve şık bir görünüme sahiptir. İpek kumaş, özel bir yapıya sahip olduğu için, yazın serin tutar, kışın ise sıcak tutar. Ama günümüzde saf ipek kullanılan kumaşlar ve pijamalar az bulunur. Bu sebeple kullanacağınız kumaşın, saf ipek olmasına dikkat etmelisiniz. İpek çok ince bir kumaş olduğu için yaz aylarında kullanılması tavsiye edilir.
 • İpek kadın kumaşının dezavantajları: İpek kumaş, çok kaygan bir kumaş türüdür. Gece yatarken sizi rahatsız edebilir. Bunun yanında saf ipek kumaştan yapılmış giysiler ve pijama takımlarının fiyatları çok fazla yüksektir.
 • Kadife kadın pijama kumaşının artıları: Kadife kumaş, şık bir görüntüye sahiptir. Özelikle bakımlı hanımların yatarken bile güzel ve şık görünmek için kadifeden yapılmış pijama takımlarıni tercih edebilirler. Kadife, kolay temizlenebilen bir kumaştır.
 • Kadife kadın pijama kumaşının dezavantajları: Kadife kumaş, sıcak bir yapıya sahiptir, bu nedenle terletme oranı yüksek bir kumaştır. Özellikle yaz ayları için kadifeden yapılmış pijama kullanımını önermeyiz. Kadife kumaş yıkanınca, çekme yapabilir.
 • Polyester kadın pijama kumaşının avantajları: Polyester, kış aylarında sıcak tutma özelliğine sahiptir. Bu kumaş türü, her ne kadar yaz ayları için önermemekte, kış aylarında doğru bir seçim olabilir. Bu kumaş, küf ve mantar benzer, mikroorganizmalardan etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Polyester, kaygan, parlak, esnek ve dayanıklıdır. Maliyeti düşüktür.
 • Polyester kadın pijama kumaşının dezavantajları: Özelikle yaz aylarında, polyester aşırı terletebilir. Bunun sebebi ise polyesterin nem emiliminin yetersiz olmasıdır. En çok terleten kumaşların başında polyester gelir. Kumaşta hava geçimi olmadığı için, teninizi yakabilir. Sıcak ütü uygulandığında, hemen yanma toparlama riski yüksektir.
 • Pazen kadın pijama kumaşının avantajları: Pazen kumaşlar, genellikle yüzde/100 pamuk kumaşlardan yapılır. Pazenin, iç ve dış dokusu oldukça yumuşaktır. Cilde zarar vermez. Vücudu sarıp, sıcak tutar. Hafif bir gramaj özelliği vardır, size ağırlık hissettirmez. Hem yumuşaktır, hem de diri bir görünüme sahiptir. Terletme gibi sıkıntılar yaşamazsınız.
 • Pazen kadın pijama kumaşının dezavantajları: Leke olduğu zaman kolay kolay çıkmaz. Yıkandığında kolayca renklerini açar ve solar. Şıklık yönünden pek iyi sayılmaz. Sürekli hassas yıkamada yıkamak gerekir, renk atmaması için. Çabuk eskiyen bir yapıya sahiptir. Kadın pijama takımı modellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz!
En iyi 12 pijama takımı
En iyi 12 pijama takımı
 • Merry See Saten Pijama Takım Düğmeli MS2333-1
  armonika Kadın Siyah Kare Desenli Saten Pijama Takımı ARM-21Y001003
  Pijamaevi Mor Hello Winter Desenli Kadın Peluş Pijama Takımı 1869
scroll to top