Close

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitlerine birlikte bakalım. Terlemenin arttığı sıcak havalarda kötü koku, ıslanmış kıyafet gibi istenmeyen görüntüler sebebiyle terlemek çoğu insanın sosyal yaşantısını olumsuz etkileyen   bir olgudur. Özellikle koltuk altında zamanla oluşan bakterilerin terin kötü kokmasına neden olması kişinin sosyal hayatında ve özel hayatında sıkıntılara neden olmaktadır. Bu durumda imdadımıza deodorantlar, ter önleyiciler, roll onlar, parfümler devreye girer.

Koltuk altı roll on nedir? Roll-on zararlı mıdır? Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri hangileri? 

Kadınların en fazla kullandıkları ve çantalarından ayırmadıkları roll-on artık yaşamımızın bir parçası halini aldı. Günlük kullandığınız koltuk altı roll-on’u evinizde kendinizde yapmak ister misiniz? İşte sıra sıra evde roll-on yapımı… Koltuk altı roll on nedir? Roll-on zararlı mıdır? Evde roll-on nasıl yapılır? Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri hangileri? Cevabı paylaşımımızda.

Vücut için çok sağlıklı olan terleme, koku yaymaya başladıkça rahatsız etmeye başlar. Zamanla can sıkıcı olan ter kokusu, hava sıcaklıklarının çoğalmasıyla kendini göstermeye devam eder. Toplum içinde de rahatsız eden ter kokusunu önlemek için birbirinden farklı metotlarla ortadan kaldırmak olabilecektir.

Koltuk altı kokusunu önlemek için her gün duş alınmalı her gün alınamıyorsa bile en az 2 günde bir duş yapılmalıdır. Bir diğer yöntem ise roll on kullanmaktır. Özellikle kadınların çantasında mutlaka taşıdıkları ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri marketlerden kozmetik mağazalarına kadar bir çok yerde satılıyor.

Deodorant mı Roll On mu?

Deodorant mı roll on mu? Hangisini tercih etmek ne gibi değişiklikler sağlıyor. Yazımızda sizler için detaylı olarak inceledik. Güzel koku, vücut kokuları bakım ürünlerinde aranan temel özellik olsa da bununla sınırlı değildir. Kullanım pratikliği, uygulama sıklığı ve uygulama şekli gibi detaylar da kişisel tercihlere uygun özellik göstermelidir. 

Vücut kokuları sağlayan bakım ürünlerinin gündelik olarak kullanılması ve zahmetsiz bir şekilde rutinin parçası haline getirilmesi, bu özelliklerine bağlıdır. Genellikle merak edilen konulardan birisi, deodorantı mı roll onu mu tercih etmek gerektiğidir. Hangisinin sizin için ideal özellik gösterdiğine karar vermeden önce her bir ürün çeşidinin kendine has özelliklerine değinmek gerekir.

 Deodorant Özellikleri Nelerdir?

Güneş koruyucular uygulanmadan zararlı ışınların altında kalmak, cilt üzerinde kısa vadeli ve uzun vadeli yıpratıcı etkilere sahiptir. Deodorant, belirli süreler içerisinde etkisini gösterebilir. Gün içerisinde tazelenmesi gerekebilir. Deodorant var olan kokuları yok etmez. Bunun yerine hoş kokusu ile gizlenmesini sağlar. İz bırakmayan özelliklere sahip deodorantların hem temiz cilde hem de kıyafetlere sıkılması mümkündür.

Roll On Özellikleri Nedir?

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri gün boyu etkisi devam edebilen bir yapıya sahiptir. Genellikle, gün içerisinde tazelenmesine gerek kalmaz. Roll on bakım ürünlerinin büyük bir çoğunluğu, terlemeyi engelleyen formüllere sahiptir. Direkt olarak cilt yüzeyine sürülerek uygulanır. Ter bezi çıkışlarının kapattığı da unutulmamalıdır. Ter bezlerini kapatmayan deodorantlar da bulunmaktadır. Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri listemize göz atmayı unutmayın.

Terlemeye karşı en iyi roll on

Terlemeye karşı en iyi rollon hangisi ? Sıcak havalardan, hormonal sebeplerden ya da aniden gelişen stres ve heyecanlanmadan dolayı maalesef birçoğumuz ter ve buna bağlı hoş olmayan kokulardan dolayı muzdarip olabiliyoruz. Özellikle de koltuk altı bölgesinde terleme sonucu oluşan bakteriler o istemediğimiz ve sosyal hayatımızı da olumsuz etkileyen ter kokusuna sebep olabiliyor ve bundan dolayı sıkıntı yaşayabiliyoruz.

Böyle durumlarda ise imdadımıza hemen bir koltuk altı roll-on’u yetişiyor. Birçoğumuzun yedekli yedekli aldığı yanından ve çantasından ayırmadığı bir roll-on’u elbette vardır. Terlemeye karşı en iyi rollon hangisi? 

Fakat çok hassas olan koltuk altı bölgesi için böyle bir ürün seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Terlemeye karşı en iyi rollon hangisi? Burada ilk dikkat etmemiz gereken şey kötü kokuları kamufle ederken cildimize ve sağlığımıza zarar vermemesi olmalıdır. Yani aslında ilk işimiz içerik kontrolü yapmak olmalıdır. 

Buna küçücük bir örnek vermek gerekirse deo roll-on ların içerisinde sıkça karşılaştığımız kötü kokuları gidermek için kullanılan Alüminyum, maalesef koltuk altlarında birikme yaparak sağlığımızı olumsuz etkileyecek bir içeriktir. Roll-on seçimi yaparken, ter bezlerini tıkamayacak terlemeyi engelleyecek ve kötü kokuları ortadan kaldıracak ama kimyasal içerikleri olmayan, temiz içerikli ürünleri seçmek oldukça önemli. Terlemeye karşı en iyi roll on listemizi okumaya başlayın.

Lavera With Organic Orange-Sea Buckthorn Roll-On Deodorant 50ml

Alkol içermez. Paraben içermez. Alüminyum tuzlarını içermez. Organik portakal & organik deniz iğdesi, aloe vera yaprağı suyu, gliserin, jojoba tohumu yağı, nergis çiçek özü, rezene, turunç içerir.

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri
Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri

Lancome La Rose Deodorant Purete Roll-On 50 ml

Terlemeye karşı en iyi roll on listemizin en favorilerindendir.. İçeriğinde 3 gülün armonisi vardır. Rosa Centifolia özü: yatıştırıcı, Rosa Gallica özü: koruyucu, Rosa Canina özü: güçlendirici özelliğiyle beraberinde nemi emen perlit kompleksi bulunur. Çiçeksi gül, meyvemsi amber kokusuyla hoş ve konforlu bir his yaratmaktadır. LANCOME DEODORANT PURETE LA ROSE DEO ROLL ON Cilt bariyerini nemlendirir, korur ve yumuşak bir ten etkisi sağlamaktadır. Terlemeye karşı 48 saat etki göstermektedir.

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri
Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri

Nivea Fresh Comfort Roll On Deodorant

Yumuşak bir kokusu vardır ve gün boyu süren ferahlık hissi verir. 48 saate kadar etkili olabilmektedir. Etil alkol ve paraben içermez. İçeriğinde alüminyum(ACH) bulundurmaz. Parfümlüdür. İncia Hassas Ciltler İçin Roll On Hassas ciltler için özel olarak üretilmiştir. Alüminyumsuz roll on deodorant tır. Paraben içermez. Sentetik parfüm bulundurmaz. İçeriğinde bulunanlar roll on da olmasını istediğimiz su, aloe vera ekstresi, bitkisel gliserin, karbonat vardır.. Yüksek oranda su bulundurduğundan yapışkanlık hissi ve giysilerde iz bırakmaz.

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri
Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri

Siveno Doğal Kadın Roll On

Vegan sertifikalı bir üründür. Siveno Doğal Roll on alüminyum içermez. Gözenekleri kapatmadan ve terlemeye engel olmadan ter kokusunu önler. İçeriğinde bulunan skualen sayesinde hassas ciltleri yıpranmaya karşı korur. Koltuk altında yapışkan his ve kumaşlarda leke bırakmaz. Sentetik koku ve boya, paraben, petrokimyasal bileşenler içermez. Doğada %100 çözünebilen gıda tipi ambalaj kullanılır. En iyi Roll on markaları arasında favorimizdir.

Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri
Ferahlık hissi veren en iyi roll-on çeşitleri

 

scroll to top