Close

En kaliteli 10 argan yağı

En kaliteli 10 argan yağı

En kaliteli 10 argan yağı

En kaliteli 10 argan yağı tavsiyelerini sizler için hazırladık. Saçlarımızı seviyoruz! En kaliteli 10 argan yağı saç bakım rutininizi parlatacak! Argan yağı saç bakımı kategorisinde yadsınamaz bir popülerliğe sahiptir. Kendi başına şişelenmiş veya şekillendirici serumlar, maskeler ve hatta günlük şampuanlar gibi çok çeşitli ürünlerde vurgulanmış olarak bulabilirsiniz.

Argan yağı nedir? Argan yağları ne işe yarar? Fas’ta bulunan argan ağaçlarının meyve çekirdeklerinden elde edilen argan yağı, zengin bir yağ asidi ve E vitamini kaynağıdır. Bu nedenle kozmetik markaları genellikle saça etkileyici nemlendirici, güçlendirici ve besleyici faydalar sağlamak için bunu teşvik eder.

Saçlar için en kaliteli 10 argan yağına gelince? Bu alışveriş rehberi, bu başlığa layık 10 tedavi seçeneğiyle doludur. Birazdan sizlere ayrıntıları ile bu ürünlerden bahsedeceğiz. Hem de beraber güzel bir inceleme yapacağız. Elbette ki karar tamamen size ait. Ancak biz üstümüze düşeni yaptık ve sizlere en kaliteli 10 argan yağı listesi hazırladık.

Argan yağının faydaları nelerdir? Kıvırcık ve donuk saçların, Fas’ın argan ağaçlarının çekirdeklerinden yapılan yaygın olarak övülen bir madde olan argan yağı ile kurtarılabileceği uzun zamandır bilinmektedir. Ama faydaları burada bitmiyor. Argan yağı, kütikülden ayağa kadar hemen hemen her yere uygulanabilir ve benzer bir nemlendirici etkiye sahiptir, her kullanım için mükemmel ürünü bulmak için biraz araştırma yapmanız yeterlidir ki bunu biz sizin için yaptık.

Farkında olsanız da olmasanız da nemlendirme veya yaşlanma karşıtı özellikler vaat eden birçok ürün, güneş kremlerinden serumlara ve hatta kendi kendine bronzlaştırıcılara kadar bu mucize yağla aşılanır.

Hafif kıvamı, gözeneklerini tıkamadan veya kırılmaları tetiklemeden yaşlanma belirtilerini hedeflemek isteyenler için mükemmeldir ve argan yağı yaraların iyileşmesini teşvik etmek için bile kullanılabilir (düşünün: akne izleri) ve güneşin neden olduğu radikal hasarı azaltın (düşünün: yanıklar ve hiper pigmentasyon). Argan yağının faydaları çok büyüktür, bu nedenle ürünlerinizi ihtiyaçlarınıza göre seçtiğinizden emin olun.

Saçlar için en iyi argan yağları

Saçlar için en iyi argan yağları hakkında konuşacağız. Evet, yüzünüzde kullandığınız aynı argan yağı da saçlarınız için harikalar yaratıyor, bu yüzden muhtemelen “sıvı altın” takma adını kazandı.” Ama saçında tam olarak nasıl kullanıyorsun? Ve hangi argan yağı ürünleri en iyi sonucu verir? Saçlar için en iyi argan yağları hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için kaydırmaya devam edin.

Argan yağının saçlara faydaları nelerdir?

Saçlar için en iyi argan yağları, doymamış yağ asitleri (oleik ve linoleik asit) ve antioksidanlar (E vitamini ve polifenoller) ile yüklenir; bu aşırı başarılı bileşenin saçı nemlendirmesine, su kaybını önlemesine ve serbest radikalleri nötralize etmesine yardımcı olur. Hem saç köklerini hem de kafa derisini hasardan korumak için yardımcıdır.

Peki bu saç için tam olarak ne anlama geliyor? Düşünün: parlaklık, nemlendirme, yumuşaklık, koruma ve esneklik. Argan yağı cildiniz ve saçlarınız için çok faydalıdır. Uygulama süreci söz konusu olduğunda, saç tipiniz ve dokunuz anahtardır.

Hangi argan yağı saçlar için en iyisidir?

Birazdan sizlere bu konu hakkında en kaliteli 10 argan yağı listemizi sunacağız. Fas’taki argan ağaçlarının tohumlarından ve ellerinize (ve saçınıza) bu “sıvı altını” almanın uzun ve çok aşamalı süreci, bu saç yağının oldukça pahalı olmasının nedenidir.

Bazı ucuz sürümleri bulabilseniz de kalite burada anahtar kelimemizdir. “Çoğu kozmetik dereceli argan yağı, yağlarını zararlı bir ısıtma ve koku giderme işlemine tabi tutuyor.” “Bu, yağın iyileştirici özelliklerini ve faydalarını zayıflatır.” Peki kaliteyi, otantik argan yağını nasıl tespit ediyorsunuz? Güçlü, hoş kokulu bir kokuya (daha ziyade “çatlak” bir kokuya) sahip olmamalı ve açık kehribar bir renk tonuna sahip olmalıdır.

The Ordinary 100% Organic Cold-pressed Moroccan Argan Oil

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Bu formülasyon, yağın yağ asitlerinin, vitaminlerin, fenollerin (kafeik asit dahil) ve karotenlerin bütünlüğünü koruyan soğuk presleme yoluyla ekstrakte edilen %100 saf Fas Argan Tohumu Yağı kullanır. Argan yağının ana yağ asidi içeriği oleik asit ve linoleik asitten oluşur. Saçlarınızın uçlarında her gün bir iki damla kullanabilirsiniz.

Herbal Essences Şampuan Onarıcı Fas Argan Yağı 400 ml + Saç Bakım Kremi

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Avustralya’daki en iyi argan yağı şampuanı ve saç kremi ikililerinden biri olan Fas’ın Bitkisel Esanslarının Argan Yağı, donuk saçları canlandırmayı ve hatta kilitlerimize verilen hasarın bir kısmını tersine çevirmeyi vaat ediyor. Şampuan derinlemesine nemlendirir ve beslerken, saç kremi saçları yumuşak ve esnek bırakarak pürüzsüz dokusuna geri kazandırır. Bu argan yağı ürünü ayrıca parabenler, renklendiriciler ve parafin içermez ve pH dengeli oldukları için renkle işlenmiş saçlarda da kullanılabilecek kadar güvenlidirler.

Moroccanoil Treatment For All Hair Type Tüm Saç Tipleri Için Bakım Yağı

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Birçoğumuzun bildiği ve güvendiği bir klasik olan Moroccanoil, dünya çapındaki kitlelere argan yağı getiren ilk kişilerden biriydi. Bir nemlendirme, şekillendirme veya bitirme aracı olarak harika, diğer ürünlerle mükemmel bir şekilde karışır ve kuruma süresini hızlandırabilir (her zaman bir artı).

Moroccanoil Light Treatment Ince Telli veya Sarı Saçlar Için Hafif Bakım Yağı

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Fas yağının ünlü tedavisinin ‘hafif’ versiyonu da saç canlandırma bölümünde bol miktarda sunuyor. Bununla birlikte, OG muadilinden farklı olarak, ince ve sarı saçlar (platin ve beyaz dahil) için özel olarak formüle edilmiştir ve neredeyse ağırlıksız kaplaması, tellerinizin tartılmamasını sağlar (parlaklıktan ödün vermeden).

HASK Argan Oil Repairing Hair Oil Saç Bakım Yağı

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Ultra hafif, cüzdanda ultra dostu olan bu argan yağı, bütçe dostu güzelliğe gelince yenmek için oldukça zor. Güç için keratin amino asitleri ve nem için E vitamini de dahil olmak üzere diğer saç dostu bileşenlerin bir karışımı eşliğinde, işi halleder ve harika kokar (bonus!).

OGX Yenileyici Argan Oil of Morocco

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Fas’ın argan yağı ile bu egzotik, değerli karışım, saçınızı zararlı şekillendirme ısısından ve UV hasarından korumaya yardımcı olurken, nüfuz etmeye, nemlendirmeye, canlandırmaya ve yumuşaklık ve güç yaratmaya yardımcı olur. Pürüzsüz, seksi bukleleri keşfedin.

Marrakesh Argan Oil Light

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Saçlarınıza anında bir parlaklık ve kolay taranma hissi verecek olan Marrakesh argan yağı aynı zamanda ince telli saçlarında kurtarıcısı olacaktır. Saçları ağırlaştırmadan besler. Kokusu ile de saçlarınıza güzellik katacaktır.

THE MOST – Argan Oil With Keratin Saç Serumu

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Öncelikli olarak söylemek gerekirse kokusu gerçekten hayran bırakıyor. Verdiği ışıltı ile saçlarınız yeniden doğmuş bebek gibi bir hisse sahip olacaktır. Uzun süreli kullanımlarda kesinlikle saçlarınızdaki değişime ve farklı göreceksiniz.

THE BODY SHOP Wild Argan Oil Bakım Yağı

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Ekstra ipeksi bir yüzey ve altın bir parlaklık için şiddetle tavsiye edilmektedir. Argan Vücut Yağının kokusunu ve hissini kesinlikle seveceksiniz.  Yapışkan veya yağlı hissetmiyorsunuz. Koku bütün gün sürer. Bir şans vermeye kesinlikle değer!

Schwarzkopf Oil Ultime Argan Yağı

En kaliteli 10 argan yağı
En kaliteli 10 argan yağı

Saçlar için en iyi argan yağları içerisinde yer almaktadır. İnce ve normal saçlara odaklanır. Saçlarınızı yumuşatmak ve evcilleştirmek için iyi çalışan bir üründür. Birinci sınıf formüller oluşturmak için %100 doğal yağları karıştırır.

scroll to top