Close

En iyi sivilce kremleri

En iyi sivilce kremleri

En iyi sivilce kremleri

En iyi sivilce kremleri hangileridir? Sivilce, cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması sebebiyle oluşan yağ bezeleri olarak bilinir. Yani kimi zaman sebum, kıl köklerinden dışarıya çıkamaz ve zamanla cilt altında birikir. Bu durum sivilceye neden olur. Sivilce, başta ergenlik döneminin en büyük sıkıntılarından biri olarak görülse de aslında hayatımızın hemen her döneminde tekrar cilt üzerinde patlak verebilen bir problemdir.

Bu yüzden ister 17 yaşında olun ister 37, yine de akne problemiyle karşı karşıya kalmanız olasıdır. Ergenlik döneminde vücuttaki değişimlerin bir sonucu olarak ortaya çıkan sivilce problemi, daha ileri yaşlarda ise kullanılan kozmetik ürünlerin yıpratıcı etkileri, çevre faktörü ve cildin elastikiyetini kaybetmesi yüzünden karşımıza çıkar. Peki en iyi sivilce kremleri hangileridir?

İşte bu soru akne ile mücadele eden kişiler için çok önemlidir. Sivilceyi ve ardında bıraktığı izleri yok etmek için uygulanabilecek doğal yöntemler elbette mevcuttur. Sivilce yok etmek için sarımsak küründen, iltihap giderici özelliği sebebiyle aspirine kadar pek çok alternatif yöntem uygulanmaktadır ancak kimi zaman bu bitkisel yöntemler yetersiz kalır ya da sivilceler üzerinde sadece geçici bir süre etkili olurlar.

Böyle durumlarda en etkili sivilce tedavisi olarak kremler devreye girer. En iyi sivilce kremleri hangileridir?

Sivilce kremi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Sivilce kremi alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Cildinize hangi sivilce (akne) kreminin iyi geleceğini çözmek milyon dolarlık sorunun cevabını bulmaya benzer. Zamanınızı alır, seçenekler arasında sizi savurur; çünkü sivilcenin (aknenin) tam olarak neden kaynaklandığını anlamak ve nokta atışı bir tedavi bulmak çok kolay olmayabilir. 

Bazı durumlarda kesin nedeni ilk seferde saptayabilmek oldukça zordur. Sivilcelerinize (aknelerinize) hangi kremin iyi geleceğini bulmanız için uzun bir deneme yanılma maratonuna çıkmanız gerekebilir. Cildinize uygun bir sivilce (akne) kremi bulmak için yanıp tutuşurken yaptığınız araştırmalar sonucunda birçok kaynak kafanızı karıştırabilir.

Çünkü bu kaynakları incelerken fark edersiniz ki, sivilce (akne) oluşumuna eğilimli ciltler için çok sayıda cilt bakım ürünü önerisi mevcut olmasına rağmen doğru ürün konusunda bir o kadar az tavsiye sunulur. 

Bu bilgi karmaşası içinde kaybolmamanız adına burada size sivilce (akne) kremleri hakkında önemli tavsiyeler vereceğiz. Herkesin cildinin ihtiyaçları ve bakım süreçleri farklı olduğundan bu duruma uygun öneri seçeneklerini bir araya getirdiğimiz dev bir hizmet ile karşınızdayız. Bilimsel bilgiler ışığında aydınlanmış bu yazımızda sivilce kremi alırken dikkat edilmesi gerekenleri size ışık tutarak yol gösterici olsun diye yazdık.

Sivilceli ciltlerin bakımı nasıl olmalıdır?

Sivilceli bir cilde sahipseniz her türlü kozmetik ürünü kullanmanız doğru olmayacaktır. Sivilceli ciltlerin günlük bakımlarında uygun bir temizleyici ile cilt temizliği yapılması önemlidir. Sivilceli bir cildiniz varsa günde en fazla iki kere yıkayın. Sık yapılan yıkama işlemleri cildin hassaslaşmasına neden olabilir. Unutmayın sivilceler cildin kirli olmasına bağlı ortaya çıkmazlar.

Sivilceli ciltlerin temizliği önemlidir. Her akşam yatmadan önce uygun bir temizleme jeliyle temizlik yapılmalıdır. Ardından yağ dengeleyici tonikler kullanılmalıdır. Hassas ciltler alkol içermeyen tonik kullanması gereklidir.

Genellikle sivilceli ciltlerin yağlı olduğu ve nemlendirici kullanılmasına gerek olmadığı düşünülür. Halbuki sivilceli ciltlerin de nemlenmeye ihtiyacı vardır. Ciltte yağ dengesini sağlayan nemlendiriciler kullanılabilir.

Güneş ışınları bazı cilt tiplerinde sivilcelenmeyi artırabilir veya sivilce tedavisi sırasında cilt güneşe hassas hale gelebilir. Bu durumda cilt tipine uygun güneş koruyucu kremler kullanılması gereklidir. Sivilce kremi alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bunu öğrendikten sonra cildinize en uygun kremi bulmanız daha kolay olacaktır. 

Sivilceli cilt yapısına sahip olan kişilerin cildin yağ dengesini sağlamak için profesyonel cilt bakımları uygulanabilir. Bu bakımlar sırasında yağ dengeleyici özel maskeler uygulanır. Sivilceli ciltlerde uygulanan bir diğer bakım sistemi ise Hydra facial sistemidir. Hydra facial uygulamasında özel vakumlama  sistemi ile cilt derinlemesine temizlenir, peeling uygulamaları ile ciltte yağ dengesi sağlanır ve mavi LED ile sivilceler tedavi edilir.

Bioderma

Eğer sivilceye eğilimli bir cilt tipine sahipsen işte cildin için ideal bir sivilce kremi. Krem içeriğindeki Fluidactiv ciltteki yağ oranını dengelemeye yardımcı olur ve böylece sivilce oluşumunun önüne geçmede önemli bir destek sağlar. Sivilce kremi içeriğindeki Çinko Glukonat ise bu bakımı yaparken cildin doğal yapısını korumana yardımcı olur.

Özellikle hızlı bir emilim gerçekleştirdiğinden bu sivilce kremi oldukça pratik bir kullanım sağlar. Sivilce problemi yaşıyorsan Bioderma Sebium Global Krem için rahatlıkla listenin önde gelen ürünlerinden bir tanesi diyebiliriz. En iyi sivilce kremleri herkesin bildiği ve vazgeçemediği kremlerdendir. 

En iyi sivilce kremleri
En iyi sivilce kremleri

Dermaderm Sivilce Tedavi Krem

Dermaderm bitkisel sivilce kremi sivilceye neden olan P. Acne bakterisine karşı savaşır. Sivilcelerin oluşmasına neden olan yağlanmaya karşı cildi dengeler. Formülünde bulunan anti-bakteriyel bitki özleri sayesinde siyah noktalara karşı etkilidir. Düzenli kullanımda sivilce ve siyah nokta oluşumuna karşı etkilidir.

En iyi sivilce kremleri
En iyi sivilce kremleri

Sebamed

Tüm cilt tipleri için uygundur. Cildin rahatlaması, tedavi edilen noktaların gizlenmesi ve hızlı bir şekilde iyileşmesi için bakıma devam etmelisiniz. Clear face sivilcelere karşı dört adımlı program! Tüm Clear Face ürünleri sağlıklı cildin sahip olduğu pH 5.5 değeri ve sivilceler, siyah noktalar ve cilt bozukluklarına karşı savaşan aktif içerikler kullanılarak formüle edilmişlerdir. En iyi sivilce kremleri arasında vazgeçilmezdir.

En iyi sivilce kremleri
En iyi sivilce kremleri

Sebi Ixir akne kremi

Akne ve sivilce kremleri arasında ödüle sahip olan Sebi Ixir akne kremi, “hücre yenileyici bileşen” içermektedir. Sivilce ve akne giderici özelliklerinin yanında siyah nokta ve cilt lekeleri tedavisinde de sıkça kullanılır. Yan etki yapmayan bu sivilce kreminin içerisinde AHA asitleri, salisilik asit, antibiyotik ya da kortizon bulunmamaktadır. Sebi Ixir krem hem cildi besleyerek sağlıklı görünmesini sağlar hem de yıl boyu güvenle kullanılabilir.

Cildin sebum dengesinin kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Gözenekleri tıkayan yağ tabakasını yok eder. Cildi faza yağdan arındırır. Sonuç; sivilce ve sivilce lekelerinden arınmış duru, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilttir. Günde 2 defa temizlenmiş cilde ince bir tabaka şeklinde sürülür. Yağlı ve lekeli ciltler üzerinde gözle görülür bir değişim sağlar.

En iyi sivilce kremleri
En iyi sivilce kremleri

Wline

Her cilt tipine uygun Sivilce, akne ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı. Sivilce ve Akneli Ciltler için Onarıcı Kremi 50 ML Uygun konsantrasyondaki AHA ve BHA asit karışımlarının keratolitik etkisiyle cildi hassas bir şekilde soyarak siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Cilt tipi sivilceli  veya sivilceye yatkın yağlı ciltlere özel olarak formüle edilmiştir. Uygulama Tonik ile silinmiş ve temizlenmiş yüzünüze ince tabaka şeklinde sürünüz.

Cildin önceden temizlenmiş olması kremin emilimini artırır. Uyarılar Haricen kullanılır. Sivilce ve kıl dönmesi oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor. Yüzdeki sivilce ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur. Sivilce lekesi oluşumunu engeller. Akneli ,Lekeli ve Sivilceli Ciltler için Geliştirilmiştir. E Vitamini İçerir. Askorbik asit (Toz C Vitamini) Ciltteki ölü deriyi arındırır. Temiz ve canlı bir cilt görünümü yaratır. Cilt pürüzlerini giderir, canlı, sağlıklı ve aydınlık bir görünüm yaratır

En iyi sivilce kremleri
En iyi sivilce kremleri

 

scroll to top