Close

En iyi yoga matları ve egzersizleri

En iyi yoga matları ve egzersizleri

En iyi yoga matları ve egzersizleri

En iyi yoga matları ve egzersizleri ile geldik! Bu pozlar tüm vücudunuzu açacak, kan akışını artıracak ve kısa sürede kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlayacaktır. Birçokları için yoga fiziksel sağlığa giden bir yoldur. Sağlam ve tutarlı bir uygulama, gücünüzü, esnekliğinizi, koordinasyonunuzu ve hatta zihinsel sağlığınızı iyileştirebilir.

Tüm bu faydalar çekici olsa da, kendi pratiğinize nasıl başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Bu, özellikle bir stüdyoya gitmekte rahat değilseniz ve sırt ağrısı ve sertliği çekiyorsanız geçerlidir. Yoganın sosyal medyadaki görüntüsü de göz korkutucu olabilir. En popüler yoga elçilerinden bazıları, akrobatik hareketler ve karmaşık esneme hareketleri yaptıkları için övülür (ki bu onlar için harikadır!).

Ancak bu nedenle, bazen insanlar yoganın sadece süper atletik veya esnek olanlar veya belirli bir vücut şekline sahip olanlar için olduğunu varsayar. Yoganın uygun modifikasyonlarla herhangi bir vücut tarafından yapılabileceğini bilin. En iyi yoga matları ve egzersizleri ile geldik! Ve kendi evinizin rahatlığında da uygulanabilir. Ağrı veya sertlik yaşıyorsanız, yoganın sizin için de olduğunu bilin – hatta rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Yani, esnemeye başlamak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Aşağıdaki pozlar, ister sınıfta ister evde olun, yoga akışlarında bulabileceğiniz en yaygın pozisyonlardan bazılarıdır. Bu temel hareketlere (değişiklikleriyle birlikte) aşina olun, böylece bir akışa atladığınızda, elinizden gelenin en iyisini hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

En iyi yoga matları ve egzersizleri
En iyi yoga matları ve egzersizleri  – En iyi yoga matları ve egzersizleri – En iyi yoga matları ve egzersizleri
  • Nui Yoga Doğal Kauçuk Kaydırmaz 5 mm Siyah Yoga Pilates Matı
  • Delta Konfor Zemin 15 Mm Taşıma Askılı Pilates Minderi Yoga Matı 
  • Gymo Hizalamalı 6mm Tpe Yoga Matı Pilates Minderi Mavi

En iyi yoga egzersizleri

En iyi yoga egzersizleri nelerdir? Tüm yazımız boyunca aynı zamanda en iyi yoga matlarını da görebileceksiniz. Sizin için çok kaliteli, harika, birbirinden renkli ve rahat matlar seçtik. Hadi şimdi en iyi yoga egzersizleri ile devam edelim.

Aşağı Köpek

Yogada en yaygın olanlardan biri olan bu poz, mükemmel bir sabah esnemesidir. Omuzlarınızı, hamstringlerinizi ve baldırlarınızı ve ayrıca ayak kemerlerinizi açacaksınız. Aşağı köpekler ayrıca omuzlarınızı ve sırtınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Kalbiniz başınızın üzerinde olacak şekilde bükerek, beyne giden kan akışını artıracaksınız – sabahın erken saatlerinde uyanıklığı başlatmak için harika bir yol.

Nasıl yapılır: Elleriniz omuzlarınızın altında ve dizleriniz kalçalarınızın altında olacak şekilde masa pozisyonunda başlayın. Nefes al. Nefes verin ve dizlerinizi yerden kaldırın, kalçalarınızı tavana doğru konumlandırın. Topuklarınızı yere değdirin ve dizlerinizi kilitlemeden mümkün olduğunca düzeltin. Parmak uçlarınızla bastırın ve baldırlarınızın arasından bakarken başınızı kollarınızın arasında tutun.

Değişiklikler: Omuzlarınızı açmakta zorluk çekiyorsanız, ellerinizi blokların veya bir sandalyenin üzerine kaldırın. Ve hamstringleriniz gerginse, kalçalarınızı gökyüzüne kaldırırken dizlerinizi bükün.

Çocuğun Duruşu

Bu onarıcı yoga pozu harika bir omuz açıcıdır ve daha zor pozisyonlar arasında dinlenmek için kullanılabilir. İstediğiniz zaman buna geri dönün – ama boş durmayın. Maksimum fayda için odanın diğer ucuna doğru uzanıyormuş gibi hissetmek istersiniz.

Nasıl yapılır: Bir masa üstü pozisyonunda başlayın. Büyük ayak parmaklarınıza birlikte dokunun. Ardından topuklarınızın üzerine oturun ve gövdenizi uyluklarınızın üzerine koyun. Avuç içleriniz yere bakacak şekilde kollarınızı düz bir şekilde önünüze koyun. Bu, kalçalarınızı açmanıza yardımcı olacaktır.

Değişiklikler: Topuklarınızın üzerine oturmak size acı veriyorsa, bir battaniye veya havluyu katlayın ve uyluklarınızın ve baldırlarınızın arkasına yerleştirin. Alt sırtınızı açmak için dizlerinizi bir araya getirebilir ve elleriniz ayaklarınıza doğru uzanırken alnınızı dizlerinizin ucuna yerleştirebilirsiniz.

Yüksek Hareket ve Savaşçı

Esnek kalçalar ve güçlü bacaklar istiyorsanız, hamle pozisyonları tam burada. Yüksek hamle ve Warrior 1, omuzların yanı sıra kalça fleksörlerinin önünü açmak için özellikle iyidir.

Nasıl yapılır : Paspasınızın uzun kenarının üzerinde durarak başlayın. Kalçalarınızı ve gövdenizi sağ ayağınıza doğru döndürün. Nefes al. Nefes verin ve sağ dizinizi sağ ayak bileğinizin üzerine gelecek şekilde bükün.

Sol ayağınızın dış kenarlarından aşağı inerken sol bacağınızı güçlü tutun. Kollarınızı yukarı kaldırın. Sırtınızı aşmamaya dikkat edin – kuyruk kemiğini hafif bir şekilde tutun. Diğer tarafta tekrarlayın. Savaşçı I için pozisyon aynıdır, ancak arka ayağınız neredeyse matınızın önüne paralel olacak şekilde yere basılmıştır. Bu kalçalarda daha fazla dış rotasyon yaratır.

Değişiklikler : Ön dizinizi 90 derecelik açıya getirmekte zorlanıyorsanız, ellerinizi kalçalarınıza koyun. Bu, bacaklarınızın gücüne odaklanmanıza yardımcı olur. Ön bacağınız yorulduysa, sol dizinizi bükün ve sol bacağınızı yere getirin. Buradan yoğunluğu azaltmak için ellerinizi yere bile getirebilirsiniz.

En iyi yoga matları ve egzersizleri
En iyi yoga matları ve egzersizleri – En iyi yoga matları ve egzersizleri  – En iyi yoga matları ve egzersizleri
  • COPA SPORTS Pilates Minderi & Yoga Mat Çift Taraflı + Atlama Ipi 10mm-pilatesa
  • FitReady Exclusive Yoga Pilates Egzersiz Mat 02
  • Gymo Ekolojik 6mm Tpe Yoga Matı Pilates Minderi Mürdüm GEYMMR

Üçgen Poz

Bu ayakta duruş, kalçalarınızı, hamstringlerinizi, baldırlarınızı, göğsünüzü, omuzlarınızı ve omurganızı esnetir. Dizlerinizi, dörtlülerinizi ve ayak bileklerinizi güçlendirmek için de harikadır.

Nasıl yapılır: Paspasınızın uzun kenarının üzerinde durun. Kollarınızı yere paralel kaldırın ve avuç içlerinizi aşağı bakacak şekilde tutun. Sağ ayağınıza dönün ve matınızın önüne doğru açı verin. Sol ayak sağa 45 derecelik bir açıda olmalıdır. Her iki topuk da birbiriyle uyumludur. Sağ bacağınıza bakarken derin bir nefes alın.

Öne doğru eğilirken nefes alın ve matınızın tepesindeki hayali bir duvara ulaşın. Daha ileri gidebildiğiniz zaman, nefes verin ve gövdenizi kalça ekleminden menteşeli bir şekilde sağ bacağınızın üzerine uzatın. Gövdenizi sola çevirin ve sağ elinizi sağ kaval kemiğinizin, ayak bileğinizin veya sağ ayağınızın dış tarafındaki zeminin üzerine koyun. Sol kolunuzu tavana doğru uzatın ve her iki omzunuzun da aynı hizada olduğundan emin olun. Sol elinize yumuşak bir şekilde bakarak başınızı nötr pozisyonda tutun. Diğer tarafta tekrarlayın.

Değişiklikler : Zemine ulaşmak gerçekten zor olabilir. Esnekliğinize biraz daha meydan okumak istiyor ancak yere tam olarak dokunamıyorsanız, bir blok kullanın.

Dağ Duruşu

Dağ Pose yapmak ilk başta sadece ayakta duruyormuşsunuz gibi gelebilir. Ancak kasıtlı olarak yapıldığında, pozlar arasında dinlenmenin ve duruşunuzu iyileştirmenin harika bir yoludur. Karın kaslarınızı ve poponuzu bile sıkılaştırabilir!

Nasıl Yapılır : Ayak başparmağınız birbirine değecek ve topuklarınız biraz açık olacak şekilde ayakta durun. Ayak parmaklarınızı kaldırın ve açın, ardından yere koyun. İleri geri sallayın, sonra yan yana. Bakiyenizi keşfetmeyi bitirdiğinizde, durma noktasına gelin. Uyluk kaslarınızı kasın ve diz kapaklarınızı kaldırın.

Ayak parmaklarınızdan başınıza doğru hareket eden bir enerji hattı hayal edin. Omuz bıçaklarınızı sıkıştırın ve ardından aşağı çekin. Alt kaburgalarınızı kaldırmadan göğüs kemiğinizi tavana kaldırın. Göbek deliğinizi omurganıza doğru çekerken kuyruk kemiğinizi hafifçe altına sokun. Avuç içleriniz öne bakacak şekilde kollar yanınızda. Başınız omurganızla aynı hizada olmalıdır. Yumuşak bir bakış koruyun.

Değişiklikler : Hizanızı kontrol etmenin harika bir yolu, bu pozu duvara karşı yapmaktır. (Sadece başınızın arkasını duvara yaslamayın. Bu boyun pozisyonunuzu tehlikeye atacaktır.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top