Close

Hamile kalma ihtimalini arttıran seks pozisyonları

Hamile kalmak için doğru seks pozisyonları

Hamile kalmak için en doğru seks pozisyonu çiftler için merak edilen bir sorudur. Çiftler zaman zaman dünyaya yeni bir bebek getirme isteğini kendilerinde hissedebiliyorlar. Bu nedenle de gebelik ihtimalini arttırdığı düşünülen bazı seks pozisyonlarını da denedikleri oluyor. Bunlar her zaman mutlak sonuç vermeyebilir. Çünkü gebeliğin gerçekleşmesi için tek gerekli olan hamile kalmak için doğru seks pozisyonun bulunması değildir. Menstrual dönemin takibinin iyi şekilde yapılması, gebelik ihtimalinin en yüksek olduğu gün ve haftalar belirlenip, bu şekilde bir yol izlenmesi uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilendir.

Hamile kalmak için doğru seks pozisyonunu bulmak yeterli midir?

Bebek sahibi olma ihtimalini arttırmak için, hamile kalmak için en doğru seks pozisyonunu bulmak elbette ki gereklidir. Fakat bu sonuca bağlı olarak kesin sonuç alınacak diye bir kaide bulunmamaktadır. Uzmanlar tarafından da aslında sıkça tavsiye edilen başka bir yöntem bulunmaktadır. Regl dönemlerinin ve iki regl dönemi arası zaman takibinin doğru yapılması sonucu, menstrual dönem yani kadının yumurtalama döneminin bulunması amaçlanır. Ve aslında en doğru ve en keskin sonucu veren, gebelik ihtimalini en fazla arttıran yöntem de bu yöntemdir. 

Hamile kalmak için en doğru seks pozisyonları

  • Bacağın omuzda konumlandırıldığı pozisyon aslında hamile kalmak için en doğru seks pozisyonudur. Bunun nedeni ise vajina ile penisin tam boyut olarak temasının sağlanıyor olmasıdır. Ve bunun bir sonucu olarak da spermin vajina kanalından çok daha rahat ve kısa sürede geçip yumurtalıklara ulaşabilecek olmasıdır.
  • Olmazsa olmaz pozisyonlardan biri olan misyoner pozisyonu yani erkeğin seks esnasında aktif olduğu seks pozisyonu da hamile kalmak için en doğru seks pozisyonlarından bir tanesidir. Yine burada da vajina ile penis boyut açısından tam bir birleşme sağlayacaktır. Ve bunun sonucunda da sperm vajina kanalından sorunsuz biçimde geçiş sağlayarak gebeliğin gerçekleşmesi için yumurtalıklara süzülecektir.
  • Doggy pozisyonu da yine hamile kalmak için en doğru seks pozisyonları arasında yer alır. Penis düz bir şekilde vajina iç duvarlarına ulaştığı için yine sperm boşalması sırasında spermleri vajina iç duvarından doğru, yumurtalıklara iletmek adına en doğru seks pozisyonlarından biridir.

Ve diğer, kadının üstte olduğu seks pozisyonları, hamilekalmakiçinendoğrusekspozisyonlarıdır. Bunun nedeni ise vajinanın ve vajina içinin penisi tam anlamıyla vajina içinde kavrayabiliyor olmasıdır. Bu sayede de, sperm boşalması esnasında, spermi doğrudan vajina kanalına iletecek ve yumurtalıklara ulaştıracak pozisyonlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leave a comment
scroll to top